Saç ektireyim derken çim adam olmayın!

Saç ektireyim derken çim adam olmayın!

Özel Meltem Hastanesi saç ekimi ve saç dökülmesi tedavileri ekibi, estetik ve doğru sonuçlar için hastalara ekim öncesi sıkı bir araştırmaya yapmaları tavsiyesinde bulunuyor ve ekliyor `tecrübeli ellerde yapılmayan ekimler, size eski halinizi bile aratabilir.? Saç ekimi yaptırmayı düşünen herkese bu kapsamlı yazıyı okumasını tavsiye ederiz.

Dikkat! Saç ekiminde yüksek tanıtım giderleri, çim adam vakalarını da beraberinde getiriyor

Özellikle son 7 yılda Türkiye saç ekimi ve diğer estetik operasyonlar konusunda hizmet veren bir merkez olmuştur. Bu durum bazı sağlık hizmetlerini, rekabeti ve reklam harcamaları yüksek bir sektör haline dönüştürmüş görünüyor. Estetik operasyonlarda hizmet veren firmaların `referans odaklı? çalışmayı benimsemiş olması gerekir. Hastalara gereken önemin verilmemesi ve öncelikle ticari yaklaşılması saç ekiminde fabrikasyon sonuçları tabiri caizse çim adam vakalarını doğurmaktadır. Bizler açıkça belirtiyoruz ki doktorun fue saç ekimi için başvuran kişiye ekim yapmama hakkı vardır, ve bu hak kurum tarafından korunmalıdır. Örneğin greft alınacak bölgede hasta için handikaplar mevcut ve bu durum sonucu olumsuz etkileyecek, ekim tatmin edici bir sonla tamamlanmayacak. Bu durumda nakil yapacak uzman ekip bunu hastaya açıkça ifade etmeli ve alternatif tedavileri önerebilecek insiyatife sahip olmalıdır. Yüksek reklam giderlerini karşılama telaşı her hastayı operasyona alma zorunluluğunu getirmemelidir. Bunun aksi vaziyeti az önce bahsettiğimiz gibi hastalara fabrikasyon hizmet vermek anlamına gelebilmektedir.

Oysaki saç ekiminde ense üstü bölümünde bulunan greft sayısı, greftlerin kalitesi, ekim yapılacak alanın büyüklüğü, şakaklardaki dökülmeler, şuanki saç dökülmesi hızı, tepe bölgesindeki boşluklar vb. faktörler ekimin sonucunu %90 olarak belirleyebilmektedir. Verdiği hizmet doğru yapmayı hedeflemiş olan saç ekimi ekibi, estetik bir sonucun ortaya çıkmayacağını düşündüğü vakalarda hastaya bu konuda samimi ve doğru bilgi vermelidir.

Kalite, ekildiği belli olmayan saç demektir

Saç, insanların yüz ve beden karakteristik görünüşlerini direkt olarak etkileyen öğelerin başında gelmektedir. Ekim öncesi saçın rengi, duruşu, dalgalı ya da düz oluşu, alınacak köklerin kalitesi, açıklık olan bölgenin yaygınlığı ekimi planlayan ekibe yön veren koşullar arasındadır. Ve mutlaka ekibin bu koşulları iyi planlama ile sonuca götürmesi gerekmektedir. Yetersiz ve tecrübesiz bir ekiple saç ekimi kararınız size ekstra stres getirebilir.

Greft başına fiyat istemek/vermek ticari bir yaklaşımdır

Fiyat araştırmalarını yaparken X sayıda greftin fiyatı ne kadar, ya da şu kadar kök şu kadar para şeklinde ekim öncesi fiyat almak doğru bir uygulama değildir. Size verilen greft sayısı miktarını operasyon esnasında ya da sonrasında 'doğru sayıda ekilmiş mi acaba? diye saymanız zaten mümkün değil. Özel Meltem Hastanesi saç ekimi ekibi olarak `size şu kadar greftin şu maliyeti olur? tarzında bir yaklaşım doğru bulmuyoruz. Kişinin iyi sonuç alabilmesi için kaç grefte ihtiyacı varsa ekim öncesi saç analizinde belirlenir, buna göre kişiye olan maliyeti ortaya çıkar ve kendisine bildirilir. Standart bir uygulama söz konusu olamaz. Aksi durumda 'bana şu kadar greft ekin yeter? mantığıyla fiyat almak ya da operasyona girmek yanıltıcı sonuçlar doğurmakta ve zaten ekibimiz tarafından kabul görmemektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, doğru hizmet veren bir sağlık kurumu hastaya önce finans girdisi gözüyle değil `referansım olacak? gözüyle bakmalıdır. Saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için 0543 265 89 30 (WhatsApp) 0212 644 22 00 dan arayarak şu anda bize ulaşabilirsiniz.

Ya saçlarım çıkmazsa?

Ekim sonrasında kafa derisinde yaşanan travma ekim sonrası şok dökülmeyi beraberinde getirmektedir. Bu beklenen olası bir durumdur. Belirtilen sürede saçlar çıkmaya başlayacaktır. Ancak hatalı yapılan bazı saç nakillerinde hasta kendi saçlarında kayba uğrayabilir. Ekim öncesinde var olan kıl foleküllerine zarar verilmesi bu sonucu ortaya çıkarabilir. Garanti vermek konusuna gelince, `garanti belgesi sunma? yasal olmayan bir uygulamadır. Bu tarz bir uygulamanın hiçbir hukuksal dayanağı da yoktur. Yasalara aldırış etmeden bir kağıt parçasıyla hastalarını ikna edeceğini düşünen bir kurumun güvenilirliğini tekrar sorgulamanız gerekmektedir. Bu sebeple size düşen saç ekiminde doğru ekibi ve doğru hastaneyi bulmaktır.

Tek seansta ne sonuç alacağınızı öğrenin

Tecrübeli bir ekim uzmanı, kişinin saçını analiz ettiği anda ekimin 2. Seansı isteyip istemeyeceğini kolayca anlayabilir. Ekim planlaması, saçlı alandaki saç tellerinin ve saç kökünün kalitesine, aynı zamanda saçların ekileceği alanın değerlendirilmesiyle belirlenmelidir. Ucuz saç ekimi diye lanse edilen fiyatlar genellikle seans başı verilen fiyatlardır. Fakat başta avantaj gibi görünen bu uygulamadan hasta zararlı çıkılabilir. Bu tür merkezler seans sayılarını arttırarak, hastaların daha fazla para ödemesine neden olabilir. Bu şekilde ucuz saç ekimi diye tercih edilen yerlerde daha fazla para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Saç Ekimi Neden Hastanede Yapılmalıdır?

Saç ekimi, hastada ciddi komplikasyonlar gelişmesine açık bir operasyondur. Gerekli şartları yerine getiremeyen ve hastane koşullarında yapılmayan işlemlerde insan sağlığını yüksek derecede tehdit edebilecek unsurlar mevcuttur. Saç ekimi ortamının lüks olmasından çok hijyenik ve cerrahi operasyon koşullarını sağlanmış olması öncelikli unsudur. Bununla birlikte ekim yaptırmayı düşündüğünüz hastanede diğer estetik operasyonların (burun estetiği, kepçe kulak ameliyatı, liposuction vb) yapılıp yapılmadığı da kurum hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayabilir. Saç ve sakal ekimi konusunda Türkiye'de saç ekimi yapan sayılı hastanelerden biri olan Özel Meltem Hastanesi, saç ekimi konusunda tüm merak ettiklerinizi burada cevaplıyor.

İnternette yayınlanan öncesi sonrası fotoğraflara aldanmayın

Profesyonel bir sağlık kurumunun, web sitelerinde tüm operasyonların öncesi ve sonrası fotoğrafları ve fiyatları yasalarla engellenmiştir. Bu fotoğrafları yasak olmasına rağmen web sitelerinde bulunduran kurum ve kuruluşlar 'bugün varız yarın yokuz? düşüncesiyle hizmet verdikleri anlaşılabilir. Bu yüzden bu tarz kurum ve kuruluşlar sizlere tamamen ticari amaçla yaklaşmaktan çekinmeyecektir.

Merak ettiğiniz tüm soruları sorun

Yeni saçlarınıza kavuşmak için aldığınız kararda aklınıza takılan tüm soruları samimiyetle ve kapsamlı olarak cevaplayacak olan Özel Meltem Hastanesi uzmanlarına şu anda 0543 265 89 30 (WhatsApp) ve 0212 644 22 00'dan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi:18/07/2019
Yayınlama Tarihi:04/11/2015
Okunma Sayısı:14591
Soru sor