Saç aşısı hakkında her şey

Saç aşısı hakkında her şey

Faydaları bilim kurgu senaryolarına dönüştürülmüş (Amerikan askerlerinin kopmuş organları için kullanılan teknik vb.) tanıtımlarla ortaya çıkan saç aşısı hakkında bilmeniz gereken her şey bu makalemizde yer almaktadır.

Saç Aşısı Nedir?

Saç aşısı, saçın büyümesine ve uzamasına destek veren vitamin ve minerallerden oluşan kombinasyonların deri altına enjekte edilmesi tekniğidir. Özellikle saç ekimi operasyonlarında donör bölgeden alınan kıl foleküllerini saçsız alana nakil ettikten sonra tutunmayı destekleme amacıyla uygulanabilmektedir. Son teknoloji uygulama gibi lanse edilen bu işlem, aşılı saç ekimi terimiyle kullanılsa da prp destekli saç ekimi arasında etkileri açısından büyük farklar bulunmamaktadır.

Saç Çıkarır mı?

İşlemin faydaları konusunda dökülen saçlarını geri kazanmak isteyen hastalara doğru bilgi vermek profesyonel sağlık kuruluşlarının öncelikli amacı olmalıdır. Sorunun cevabına gelecek olursak saç aşısı, PRP saç tedavisinde olduğu gibi öncelikle hastanın devam eden saç kayıplarını durdurma amaçlı kullanılmaktadır. Bunun dışında zayıf kalan saç köklerinin canlanarak tekrar aktif rol almasında yardımcı medikal bir uygulamadır. Sağlıklı bir kıl kökünün ihtiyacı olan  vitamin ve minarellerin dahili olarak sağlanmasıdır.

Nasıl Yapılır?

PRP içeriğiyle karıştırılarak elde edilen saç aşısı enjeksiyon ile deri altına ortalama 60 dakika sürede uygulanır. Seans sayısı olarak yalnızce 1 kez yapılmaktadır. Aşı uygulanacak alana öncelikle lokal anestezi yapılır.

Kimlere Yapılır?

  • Saç kaybı yaşayan kişilerde
  • Zayıf ve güçsüz saç teline sahip olanlarda
  • Saç kıran rahatsızlığı olan kimselerde
  • Dökülmeye karşı önceden tedbir almak isteyen kişilerde

Saç aşısı, PRP ve saç mezoterapisinde olduğu gibi kadın ve erkek hastalarda kullanılabilir. Bu tarz sorunlarda erken teşhis ve tanı ilerlemenin önüne geçmekte oldukça önemlidir. Başın üst kısmında avuç içini geçecek kadar ilerlemiş dökülmelerde saç ekimi dışında kelliği doğal olarak kapatacak hiçbir uygulama bulunmamaktadır.

Saç Aşısı Yaptıranlar Etkileri Ne Zaman Görmektedir?

Aşı yapıldıktan 3-4 ay sonra kişinin saç dökülmesinde gözle görülür azalmalar yaşanır. Bu durumun verdiği psikolojik etkiyle birlikte tedavinin kalıcı etkisi daha uzun sürebilmektedir. Ancak saç aşısının dökülmelerde kalıcı bir etkisi bulunmamaktadır. Saçlarını güçlendirmek ve dökülmeleri en aza indirmek için prp saç tedavisi hasta yorumları ve dermatoloji uzmanları tarafından en çok önerilen tedavidir.

Kelliğe Tek Çözüm Fue Saç Ekimi

2017 yılında gireceğimiz bugünlerde saç kaybı yaşayan kişilere en estetik çözümü sunan işlem hala fue saç ekimi tekniğidir. Arzu ederseniz saç ekimi ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgi için 0543 265 89 30 (WhatsApp) nolu telefonlarımızdan bizlere şuanda ulaşabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için saç ekimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fiyatları Nelerdir?

Saç aşısı ve diğer tüm saç tedavileri hakkında kapsamlı bilgiyi yukarıdaki telefon numaralarımızdan öğrenebilirsiniz. Arzu ederseniz soru formundan iletişim numaranızı bırakrak uzmanlarımızın sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Saç aşısı hakkında bilgi aldığınız bu sayfayı beğendiyseniz diğer hastalara yardımcı olması için paylaşmanızı rica ederiz. Bu yazıda Google aramaları saç aşısı yapan hastaneler, saç aşısı yalanı, saç aşısı fiyatı olarak artış göstermektedir.

Güncelleme Tarihi:26/05/2019
Yayınlama Tarihi:11/12/2015
Okunma Sayısı:26511
Soru sor