English | Arabic

Anasayfa»Prp Sac Tedavisi

Cildiye (Dermatoloji) - PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi


Hücresel bir tedavi şekli olan PRP, kişinin kendi kan hücrelerini kullanmak olgusuyla ilerler. PRP yöntemi denilen uygulamada 8-10 cc arasında kan alınarak, özel kitlerde bu kanlar işleme tabi tutulmaktadır. Santifürden, yani hızlı dönüş işleminden geçirildikten sonra kanın içerisindeki kırmızı hücreler ve beyaz hücreler ayrılıştılmaktadır. Trombosit açısından zenginleştirilmiş kısım elde edilir ve sıvı PRP saç tedavisi için uygun hale getirilmiş olur. Normal kanın içerisinde mililitrede yaklaşık 200.000 adet trombosit bulunurken, PRP karşımı içerisinde bu sayının 3 katından fazla hale gelir. 8-10 cc kan tüpünden ortalama 4 cc PRP sıvısı elde edilmektedir.

Saça Faydaları Nelerdir?
Elde edilen bu sıvı özellikle saç diplerine enjekte edildiğinde, mezoterapiyi alternatif olarak saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Özellikle saç tellerinin inceldiği alanlarda trombositlerin bölgeye sağladıkları keratinosit ve epitelyal büyüme faktörleri doğru sonuçlar vermektedir. PRP saç tedavisi ile zayıflamış saçlar için bölgede saç köklerinin kalınlaşmasını, hacimli hale gelmesini ve köklerin büyümesini sağlamaktadır.

PRP Destekli Saç Ekimi Nedir?
Mezoterapide uzun süre beklenerek görülen olumlu etkiler PRP ilk seansında kendini göstermektedir. Genellikle saçlı deride 2-3 hafta arayla 3 seans şeklinde uygulanan PRP uygulamalarında hastanın saçlarındaki canlanma 2. seasında çok net şekilde görülebilmektedir.

Saç Dökülmesi ve PRP
PRP uygulaması saçların dökülmesi yaşanan alanda keratinositlerin (saçın gövdesinde bulunan saç hücrelerinden) uyarılmasını sağlayarak azaltarak saç yapımını arttırmaktadır. Bu da PRP saç çıkarır mı? sorusunun cevabı olabilmektedir. Özellikle bayanlarda görülen ve çoğunlukla genetik olan, başın tamamında saç seyrekliği ve inceliğinde PRP tedavisi yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Dermakozmetik uzmanlarınca kullanılan en önemli saç tedavileri arasında yer almaktadır. Özetle artık mezoterapinin yerini almıştır diyebiliriz.

Etkisi Ne Kadar Sürer
Bu işlemin kalıcılığı minimum 12 ay ile 18 ay arasındadır. Özetle PRP'nin kalıcı etkisi bulunmamaktadır. İşlemin ilerleyen zamanlarda bir süre daha tekrarlanması gerekmektedir. Kürler tekrarlandığı sürece PRP'nin faydaları artarak devam eder ve süre uzar.

Yan Etkileri
PRP sıvısını hazırlarken yani kanın içeriğini zenginleştirirken hastaya zarar verebilecek herhangi bir kimyasal kullanılmamaktadır. Dolayısıyla PRP yan etkisi bulunmamaktadır. Enjete edilen hastanın şeker yada tansiyon vb. hastalıkları olmasıda bu durumu değiştirmemektedir.

PRP Fiyatları
PRP yapan hastaneler arasında estetik ünitesiyle yer alan Özel Meltem Hastanesi, saç ekimi ve saç dökülmesi tedavileri hakkında kapsamlı hizmet vermektedir. PRP fiyatları hakkında hızlı bilgi için sol tarafta bulunan hemen sorun formundan bize ulaşabilirsiniz. Arzu ederniz 0543 606 06 78 telefon numarasından WhatsApp aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili aramalar: prp saç tedavisi, prp ile saç tedavisi, prp saç dökülmesi, prp nasıl yapılır,
 


Okunma Sayısı : 65861
Bölüm Doktoru: Uz. Dr. Avni Bakkal
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun