English | Arabic

Anasayfa»Jinekomasti

Plastik Cerrahi - Jinekomasti Ameliyatı ve Fiyatları

Jinekomasti Ameliyatı ve Fiyatları


Erkek memesinin fazla büyümesi ile kadın memesine benzer hal almasına jinekomasti (meme büyümesi) denir. Erkekler ergenlik döneminde testosteron üretirler ve vücudumuzda bir miktarda östrojen (kadınlık hormonu) vardır bunların dengesizliğinden oluşur. Erkekte meme büyüklüğü çeşitli hastalıklardan kaynaklanabilir veya hiçbir problem olmadan bazı erkeklerde rastlanan kozmik bir sıkıntıda olabilir. Jinekomasti sıkıntısı olan erkekler genelde çok sıkıntı yaşarlar. Jinekomasti bir erkeği olumsuz olarak etkiler. Bu problemden dolayı kişiler sosyal yaşantısında sıkıntı yaşar ve kıyafet seçiminde özgürce hareket edemezler. Genellikle yaz aylarında denize girerken ciddi sıkıntılara yol açar. Bu problemi yaşayan birçok kişi, bu durumun estetik ve plastik cerrah tarafından kolaylıkla düzeltile bileceğinden haberdar değildir.

Jinekomasti oluştuğu sırada memede fibrozis adı verilen sertleşme meydana gelirse tek yolu ameliyattır. Bu kişilerin meme kanseri olma riski diğer erkeklere göre daha fazladır.

Ameliyat Öncesi

Ameliyattan önce tansiyon, şeker, kalp hastalığı gibi sorunlara karşı ayrıntılı tetkikler yapılır. Ameliyat olacak kişi 10 gün öncesinden kan sulandırıcı ilaçları ve gıdaları kesmelidir. Çünkü ameliyat sonrası aşırı ödem (şişme)'e ve kanamaya yol açabilir.Jinekomasti tedavisi

Jinekomasti ameliyatı genellikle genel anestezi tercih edilir ancak çok küçük memelerde hastanın ısrarı varsa bölgesel anestezi kullanılabilir.

İki tür tedavi yapılabilir;

1. Genel anestezi: Kahverengi meme başının altından yaptığımız yarım ay şeklindeki keserek çıkarttığımız açık cerrahi tekniği ile meme yapısını küçültmek mümkündür.

2. Liposuction (Yağ aldırma): Genel olarak jinekomastide liposuction kullanılır. Meme dokusu daha hızlı ve iyi toparlanır, kanama riski az olur.

Hastanın meme dokusuna ve yapısına göre de ameliyat ve liposuction yöntemleri bir arada kullanılabilir.

Jinekomasti; kilo vermek, spor yapmak, krem ve ilaç kullanımı gibi yöntemlerle tedavi edilemez.

Her erkek ameliyat olabilir mi?

18 yaşını doldurmuş herkes ameliyat olabilir. Eğer kişi memeden rahatsızsa bizim onu büyük bulmamamız kriter değildir.

Ameliyat riskleri var mı?

Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta vardır fakat alınan önlemler sayesinde ameliyat öncesi ve sonrası bu komplikasyonu neredeyse görmüyoruz.

Ameliyat sonrası

Jinekomasti ameliyatı 1 - 2 saat sürer genelde hasta aynı gün içerisinde eve dönebilecek halde olur. Ağır işler yapmazsa günlük hayata devam edebilir. Hastaya korse takılır  4-6 hafta arasında tamamen iyileşmiş olur ve yaşamına normal bir şekilde devam eder.

Ameliyat sonrası kalıcı iz oluşur mu?

Ameliyat sonrası ameliyat izlerinin bulunduğu yerler kişiye göre iyileşir ve dikkatli bakılmadığı sürece fark edilemezler. Tamamen iyileşme 6 ay sonrasında oluşur ve izler kaybolur. 

Ameliyat fiyatları

Jinekomasti ameliyatı fiyatları hakkında plastik cerrahi ekibimizden detaylı bilgi almak için 0212 644 22 00 numaralı telefondan veya sol taraftan hemen sorun kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili diger aramalar: Jinekomasti ameliyatı sonrası, jinekomasti ameliyatı fiyatı, jinekomasti ameliyatı fiyatı 2014, jinekomasti ameliyatı ssk, jinekomasti nedir


Okunma Sayısı : 37068
Bölüm Doktoru: Op. Dr. Tuncer Özalp
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun