English | Arabic

Anasayfa»Vajina Daraltma

Kadın Hast. ve Doğum - Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ameliyatı

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ameliyatı


Vaijna daraltma ameliyatı jinekoloji doktorları tarafından  yapılmaktadır. Vajinoplasti, vajina daraltma yöntemleri arasında yer alan cerrahi bir operasyondur. Hem fonksiyonel olarak hemde estetik açıdan olumlu sonuçlar ortaya çıkaran bu işlem, son yıllarda oldukça talep gören estetik operasyonlar arasında yer almaktadır.
 

Vajinoplasti Nedir?

Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve eski sıkılığını kaybetmesiyle ilişki sırasında cinsel tatminsizlik ortaya çıkabilmektedir. Bu sorun yalnızca erkekte değil, kadında da görülebilmektedir. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatında önemli bir olgu olan "vajina darlığı" bu operasyon ile sağlanabilmektedir. Vajen ameliyatı olarak da bilinen bu işlem jinekonoji uzman doktoru tarafından uygulanmaktadır.
 

Neden Yapılır?

1. Cinsel Haz ve Tatminsizlik: Öncelikle vajinplasti ameliyatı olan hastalar kalitesiz cinsel hayatın ameliyat sonrası belirgin bir şekilde düzeldiğini ifade etmektedir. Vajina gevşekliğini ortadan kaldıran bu ameliyatta cinsel haz kadın ve erkek için artış göstermektedir. Bu da çiftlerin ilişkilerine bir çok açıdan olumlu olarak yansımaktadır.

2. İlişki Sırasında Vajinadan Çıkan Sesler: Cinsel ilişki sırasında konstrasyonun çiftlerde orgazm için önemi vardır. Gevşemiş ve diriliğini kaybetmiş vajinde ameliyat öncesi garip sesler çıkabilir. Vajinpoplasti ile bu sesler ortadan kalkabilmektedir.

3. Ağrılı Cinsel İlişki: Özellikle doğum sonrası sarkan vajenin hem estetik görünümü düzeltilmesi hemde gevşekliğinin azaltılması için vajina daraltma ameliyatı yapılmaktadır.

4. İlişki Öncesi ve Esnasında Özgüven: Fonksiyonel ve estetik açıdan düzeltilmiş vajinaya sahip kadınlarda vajinal daraltma ameliyatı sonrası özgüven artışı olmaktadır. Bu durum ilişkinin kalitesinin artmasına yardımcı olmaktadır. Çiftlerin orgazm olmasını kolaylaştırması ve eşlerin tatmin olabilmesi evlilik bağları arasında da olumlu etkileri olmaktadır. Cinsel açıdan hoş görünüme sahip olmayan vajin, kadında depresyona sebebiyet verebilmektedir.
 

Vajina Daraltma Bayan Doktor

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Anestezi ve Ameliyatı Süresi
Alanında uzman bayan jinekologlarımız tarafından yapılan vajina daraltma ameliyatı, çoğunlukla lokal anestezi altında uygulanır. Hastanın arzusu ve hekimin isteğiyle genel anestezi altında da yapılabilir. Vajen sıkılaştırma ameliyatı ortalama 1 saat sürmektedir. Lokal anestezi ile ameliyatı alınacak hastalar, tok karnına kliniğimize gelmeli, genel anestezi alacak hastalarımız ise aç karnına ameliyata girmelidir.

Vajinanın Hangi Kısmı Daraltılır?
Operasyonda vajenin başlangıcından içeriye doğru 4 cm uzunluğundaki alan daraltılmış olacaktır. Vajine 1-2 cm çapında daraltılmış olur ve operasyon tamamlanır. Dikiş izleri içeride bulunduğu için görünmez.

Operasyonun Mantığı
Başarıyı sağlayan ve bu operasyonda en önemli olan esas vajinan alt duvarında bulunan ve iki taraflı olarak pervis tabınını oluşturan kasların birbirine yakınlaştırılmasıdır. Bu şekilde vajina darlığı istenilen oradan sağlanmış olmaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı

 

Orgazma Etkisi Nedir?
Kadınlarda orgazmı sağlayan organ klitoris olarak kabul edilir. Vajina daraltma ameliyatı sonrasında penis klitorise daha fazla sürtünerek orgazmı daha kolay tetiklemektedir. Erkeklerde ise penisin daha dar vajinaya girmesiyle tatmin artmaktadır. Unutulmaması gereken nokta cinsel isteksizliğin başka sebeplere dayanıyor olabilmesidir. Ancak şunuda belirtmek gerekir k i cinsel isteksizlik yaşayan bir çok hastada vajinoplasti ameliyatı sonrası hazzın artmasıyla isteksizlikte ortadan kalkabilmektedir.

Riskler
Uzman hekimler tarafından, ameliyathane ortamında  yapıldığı taktirde her ameliyatta bulunan kanama ve enfeksiyon riskleri dışında herhangi bir risk içermemektedir. Bununla birlikte (vajina anatomisi hakkında bilgi sahibi olmayan doktorlar tarafından) vajinanın olması gerekenden fazla daraltılması sonucu cinsel ilişkiye girememe vakalarıda ortaya çıkabililir.

Ameliyat Sonrası Taburcu Olma
Vajinoplasti ameliyatı olan hastalar taburcu olduktan sonra genital bölgede hijyene önem vermelidir. Dikişlerin pansumanı düzenli olarak yapılmalıdır. Ayrıca hekiminizin reçete ile vereceği ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca operasyon sonrası yapmanız gerekenler uzmanlarımız tarafından sizlere yazılı olarak bildirilecektir.

İyileşme Süresi
Vajina daraltma ameliyatı sonrasında 15 gün içerisinde atılan estetik dikişler kendiliğinden dökülmektedir. Kısaca hastanemize gelip dikişlerinizi aldırmanıza gerek kalmayacaktır. 30 gün sonrasında dikiş izleri tamamen kaybolur ve bölge normale döner. Ameliyattan 1 ay sonrasında sizi jinekolog dahi muayene etse, daraltma ameliyatı olduğunuz fark edilemeyecektir.

Ameliyat Sonrası Cinsel İlişki
Ameliyattan 45 gün sonra hastalar cinsel ilişkiye girebilir. Artık vajina tamamen iyileşmiş olmaktadır.

Tekrar Genişleme Olur mu?
Vajinoplasti sonrası yapılan daraltma işlemi normal doğum yapan hastalarda tekrar eski halini alabilmektedir. Sezeryan doğum yapacak hastalarımızda ise tekrar genişleme görülmemektedir.

Şehir Dışından Gelecek Hastalarımız
Öncelikle hastanemizi arayarak randevu talebinde bulunuyorsunuz. (0543 606 06 78 nolu telefonu arayarak estetik birim sorumlumuz Gülseren Bayraktar'a 7/24 ulaşabilirsiniz) Yada sol tarafta bulunan hemen sorun formunu hızlıca doldurduğunuz taktirde uzmanlarımız size iletişim numaranızdan dönüş yaparak randevu hakkında bilgi verecektir. Bunun dışında yapmanız gerekenler hakkında tüm bilgiyi uzmanlarımızdan alabileceksiniz. Vajina daraltma ameliyatı yapan hastaneler arasında ilk yerini alan Özel Meltem Hastanesi tamamı bayan jinekoloji uzman doktorları ile hizmet vermektedir.

Ameliyattan sonra 3 saat gözetim altında misafirimiz olmaktasınız. Sonrasında hastanemizden doktorumuzun onayıyla taburcu olmaktasınız.

Kremler ve Alternatif Çözümler Nedir?
Vajinanın daralması için krem vb. ilaç tedavileri bulunmamaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi vajinoplasti cerrahi bir operasyondur.
 

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Hastanemizde yapılan kadın hastalıkları ameliyatları hakkında bilgi almak için sol tarafta bulunan "hemen sorun" formundan bizlere ulaşabilirsiniz. Bırakacağınız numaradan kısa bir süre içinde uzmanlarımız size geri dönüş yapacaklardır.

Konuyla İlgili Önemli Aramalar: Vajina daratlma ameliyatı istanbul, vajina daraltma fiyatları, vajina daraltma bayan doktor, vajina daraltma ameliyatı ne kadar olarak belirlenmiştir.
Vajinoplasti Uyarı


Okunma Sayısı : 75255
Bölüm Doktorları: Op. Dr. Nuray Günay, Op.Dr. Fatma Altınel Zakiev, Op. Dr. Hale Uzer, Uzm. Dr. Nagehan Bilgili, Op. Dr. Bahar Aksünger
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun