İğnesiz lokal anestezi ile saç ekimi

İğnesiz lokal anestezi ile saç ekimi

İster FUE ister DHI yöntemiyle, hastanemizde yapılan saç ekimi operasyonlarında iğnesiz anestezi lokal anestezi ile saç nakli mümkün.

İğne Korkusu Olanlara Müjde

20 yıldır hizmet veren bir sağlık kuruluşu olarak biliyoruz ki iğne fobisi uygulama esnasında bayılmaya bile yol açabilecek bir fobi olabilmektedir.  Klasik saç nakli anestezisinde kafa derisine enjeksiyon iğneleri yardımıyla anestezik ilaçlar enjekte edilir. Bu uygulama saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok hastamız için endişe verici olabilir. Özellikle iğne korkusu yaşayan kişiler bu korkuyu aşamadıkları sürece saç naklini operasyonunu da yaptırmaktan vazgeçebiliyor. Artık iğneli anestezi mecburiyet değil, iğnesiz kullanmadan bölgeyi lokal olarak uyuşturmak mümkün.

İğnesiz Anestezi Nasıl Yapılır?

Anestezi uygulaması, kişinin saç ekimini 4-8 saat arasında herhangi bir ağrı duymadan tamamlaması için yapılmaktadır. Anestezi cihazının içinde bulunan lokal anestezik ilaçlar basınçlı püskürtme tekniğiyle kafa derisinin altına enjekte edilmiş oluyor. Bu sayede kişi hem anestezi yapılırken hem de ekim esnasında herhangi bir ağrı hissetmiyor. Ağrısız saç ekimi, psikolojik açıdan kişiye rahatlık ve konfor sağlar.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Klasik iğneli anesteziye göre etki açısından hiçbir fark yoktur. Burada amaç iğne korkusu olan hastalara özel hizmet verebilmektedir. Uyuşma açısından verilen ilaçlar aynıdır ve bölgeyi lokal olarak aynı sürelerde uyuşturmaktadır.

Saçların Çıkmasında Etkisi Nedir?

İğnesiz anestezi ile saç ekimi sayesinde kafa derisini onlarca iğne yapılmaya gerek kalmaz. Bu sayede saç transferi sonrası cildin iyileşmesi daha kısa sürer. Bununla birlikte kabuklanma sayısı daha az olur ve kafa derisinde enfeksiyon riski daha aza iner.

Güncelleme Tarihi:19/06/2019
Yayınlama Tarihi:03/07/2018
Okunma Sayısı:1368
Soru sor