Kaş ekimi nasıl yapılır, fiyatları ne kadardır?

Kaş ekimi nasıl yapılır, fiyatları ne kadardır?

Kusursuz kaşlara sahip olun. Kaş ekimi fiyatları, iyileşme süresi, öncesi ve sonrası gibi kaş ekimi hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımız burada cevaplıyor.

İçindekiler

Nasıl yapılır?

Bayanların daha çok rağbet gösterdiği kaş ekimi, fue tekniğiyle yapılır. Dökülme ve yanık gibi sebeplerden oluşan kaş kayıplarında tercih edilen en ideal ve konforlu çözümdür. Kaşı oluşturacak ya da sıklaştıracak kıl kökleri vücudun uygun görülen yerlerinden mikro motorlar yardımı ile alınarak bölgeye ekilmektedir.

Öncelikle kaş ekimi için kıl kökleri nereden alınır sorusunun da cevabını net bir şekilde vermek gerekir. Estetik ünitemizde yapılan deneyimlerimizde en iyi sonucu ense bölgesinden alınan kıl kökleri vermektedir. Ancak kaş ekiminde kıl kökleri koltuk altı, kol tüyleri gibi bölgelerden de alınabilmektedir. Eğer kaşın sadece belli bir kısmında dökülme vb. bir durum mevcutsa operasyon 60 dakika gibi kısa bir zamanda sonuçlandırabilir.

0.6-0.7 mm aletlerle alınan kıl kökleri cilt kesilmeden fue yöntemi ile belirlenen alana ekilir. Kıl kökleri bekletilmeden ekim hemen gerçekleştirilir. Açısı daha önceden belirlenen kıl kökleri uygun alana yerleştirilir. 400 ila 700 arası greft ekilerek tatmin eden sonuçlara ulaşılır. Burada önemli olan nokta ekiminin doğal sonuçları doğurmasıdır.

Nasıl Şekil Verilir?

Kaş naklinde sonuç, uygun koşulların sağlanmasının ardından uzmanlar ve hastanın ortak görüşü sonucu çizilerek belirlenir. İz bırakmayan boya yardımıyla kaşların kalınlığı, uzunluğu ve sıklığı belirlenir. Hasta kaşın nasıl şekil alacağı konusunda fikir sahibi olur. Geri kalan kısımda kaşın ekim yönü belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Fiyatları Ne Kadar?

Hastanemizde yapılan saç ekimi, kaş kirpik ekimi, sakal ve bıyık ekimi gibi işlemlerin fiyatları hakkında bilgi almak için hızlı iletişim hattımız 0543 265 89 30 (WhatsApp) ile bize 7/24 ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz soru formuna isim ve telefon numaranızı bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere gün içinde geri dönüş yaparak ücretler hakkında detaylı bilgi vereceklerdir.

İyileşme Süresi

Operasyondan 72 saat sonra bölge yıkanabilir. Kabuklanma ve pıhtıların tamamen yok olması 4-5 günü bulabilmektedir. Ekim uygulamasından 3 gün sonra denize veya havuza girebilir, kaşlarınıza darbe almadan spor yapabilirsiniz. İyileşme süresinde özel bir ilaç kullanımı gerekmez. Kanal açılarak yapılan uygulamalarda 4-5 süreyle hafif şişlikler gözlenebilir. Sonuç olarak kaş bölgesine yapılan yüzlerde deliğin (kanal) bu sonucu ortaya çıkarması gayet doğaldır.

Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Normal beslenen bir kişide ekilen kıllar günde ortalama 0.3 mm oranla uzarlar. 15 günün sonunda geçici dökülme tamamen durmuş olur.  Buna ekim sonrası şok dökülme diyoruz. Ayrıca belirtmek gerekir, şok dökülme oranı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Kimisinde daha fazla kimisinde daha az dökülme yaşanabilir. Tabi az ya da çok her halükarda şok dökülmesi sonrası dökülen kıllar 4 ila 6 ay içinde yeniden çıkmış olur.  İyileşme ile ilgili öncesi ve sonrası fotoğrafları uzmanlarımızdan isteyerek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Riskleri Nelerdir?

Kaş ekimi yapan hastaneler arasında yer alan bir sağlık kuruluşu olarak en ufak risklere karşı hastaları bilgilendirmiş olmamız gerekmektedir. Kaş ektirme uygulaması da genel anlamda kıl nakli operasyonu olarak aynı prosedüre ve sürece sahiptir. Bu anlamda barındırdığı riskler de saç ekimi ile aynı orandadır. Bunlar nelerdir sorusuna cevap olarak

  • Olası kanamalar
  • Kaş çevresinde ödem ve hafif şişlikler
  • Bölgede geçicisi (anesteziye bağlı) his kaybı
  • Geçici kabuklanmalar
  • İyileşme süresindeki kaşıntılar

Ekilen Kaşlar Doğal Görünür mü?

Kaş ekimi yaptırdığım anlaşılır mı sorusuna cevap olarak hastayı 1 ay sonra gören kişi kaş nakli yaptırdığını herhangi bir şekilde fark edemeyecek doğal görünüme sahip olabilmektedir. Her ne kadar kaş yapısı yüzün anatomisine göre belirlense de genel anlamda kaşlar burun çizgisi hizasından başlamalı ve göz çizgisi sonundan bir kaç mm dışarı taşacak şekilde devam etmelidir. 35-45 derece altında açıyla ekilen kaşların verdiği sonuçlar daha tatmin edicidir. Çünkü kaşlar vücudumuzda ki diğer kıllara göre cildimize daha yakın bir açıyla uzamaktadır. Bu kurallara bağlı kalındığı sürece yeni kaşlarınızın ekim olduğu anlaşılması çok zor olacaktır. Ekip ve uzmanlarımız kaş ekiminde en çok bu ölçünün üzerinde durmaktadır. 

Kaş Ekimi Video


 

Güncelleme Tarihi:19/06/2019
Yayınlama Tarihi:03/07/2018
Okunma Sayısı:2471
Soru sor