English | Arabic

Anasayfa»Sac Ekimi

Plastik Cerrahi - Saç Ekimi ve Fiyatları

Saç Ekimi ve Fiyatları


Genetik, yaşın ilerlemesi, kötü beslenme alışkanlıkları yada strese bağlı olarak saç köklerinin zayıflaması, kıl yoğunlunun ve tutuculuğun azalmasıyla başlayan kellik problemleri artık sorun olmaktan çıkmış durumda. Son yıllarda en çok gelişme gösteren estetik işlemlerin başında saç ekimi gelmektedir.

Her ne kadar insanda önemli olan organların doğru çalışması olsada, psikilojinin ve özgüvenin de yerinde olması sağlığı direkt etkileyen faktörler arasındadır. Bu yüzden saç ekimine sadece estetik bir gözüyle bakmak yetersizdir. İşlem sonrası özgüvenin geri getirilmesi, ruh sağlığını olumlu yönde etkilemektedir.

Saç tedavilerinde ömür boyu kalıcılık gösteren ve işlem sonrası gözle görülür bariz değişimi fark ettiren tek işlem saç ekimidir. Bunun dışında denenen bir çok tekniğin sonuçları ya geçici yada çok yetersiz kalmaktadır.
 

Saç ekimi fiyatları

Hastanemizde yapılan estetik işlemlerin başında gelen saç ekimi hakkında uzmanlarımıza tüm sorularınız için +90 533 960 17 59 gsm numarasından bizi arayabilirsiniz. Yurtdışı hastalarımız için aynı şekilde +90 533 960 17 59 WhatsApp aracılığı ile bizimle 7/24 anında iletişime geçebilirsiniz.
 

Hastanemizde yapılan diğer estetik operasyonları

Sakal ve bıyık ekimi, kaş ve kirpik ekimi, yağ aldırma, karın germe, lazer epilasyon, burun estetiği, kepçe kulak estetiği, erkeklerde meme küçültme, ameliyatsız yüz germe.
 

Fue Yöntemi

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç nakli 3-4 kişilik uzman ekibimiz tarafından steril şartlara sahip hastanemiz estetik bölümünde yapılmaktadır. Sırasıyla saç ekimi işlemlerinden bahsedersek

1. Analiz ve Anestezi
İşleme başlamadan önce fotoğraflarınız çekilir. Daha sonra saçlarınız 1 numara şeklinde kısaltılarak lokal anestezi için uygun hale getirilir. Ağrı ve acı hissetmemeniz için lokal anestezi uygulanır ve fue saç ekimine başlamak için hazır hale getirilmiş olursunuz.

2. Greflerin Alınması
Her erkekte bulunan ve genetik olarak dökülme yaşamayan saç köklerininiz bulunduğu bölge analiz edilir. Daha sonra mikro cerrahide kullanılan punchlar yardımıyla uygun sayıda saç kökleriniz bu bölgeden alınır. Alınan kıl kökleri özel solisyonlar desteğiyle bekletilir. Burada önemli olan dökülme göstermeyen bölgeden ne kadar sağlıklı ve kırılmamış greft (kıl kökü) alınabildiğidir.

3. Saç Çizgisinin Belirlenmesi
Bu aşamada, greftler alınmadan önceki fotoğraflarınız masaya yatılır. Estetik görünümün analizi yapılarak saçınız ön bölgesinde ekimin sınırlarını gösteren çizgiler sizinde ortak kararınızla belirlenir. Ayrıca bu aşamada doğal bir görünüm için saç köklerinizin nasıl ve ne yönde ekileceğine uzmanlar tarafından karar verilir.

4. Greftlerin Yerleştirilmesi
Kıl kökleri açılan kanallara özenle yerleştirilir. Bu yoğun ve titiz bir çalışma gerektiren bir işlemdir. Ortalama 6-8 saat sürmektedir.

5. Taburcu Olma ve Sonrası
Saç ekimi sonrası saçlarınız özel losyonlar desteğiyle temizlenir. İlk bir kaç gün yeni ekilen saçlarınız için hangi konularda hasassiyet göstermeniz gerektiği detaylıca anlatılır. Daha sonra yeni saçlarınızla hastanemizden taburcu olabilirsiniz.
 

Fue yöntemi ağrı verir mi?

Lokal anestezi altında yapılan saç ekimi, ağrısız bir şekilde sonlandırılmaktadır. Sonrasında da hastaya herhangi bir ağrı kesici ilaç çoğu zaman kullandırılmaz.
 

Saçlar ne zaman çıkmaya başlar

Saç ekimi sonrası uygulama yapılan alanda oluşan hafif kabuklanmalar günde 1 kez başınızı yıkarak 1 hafta içinde kaybolur. 2 hafta sonra ise kişinin saç ekimi yaptırdığı fark edilemez. 2 hafta sonunda 3 aya kadar saç dökülmeleri başlar. Operasyonun 6. ayında yeni saçlar uzamaya başlar. Saçın son haline alması 12 ayı bulabilmektedir.
 

Saç ekimi zararları nelerdir?

Şimdiye kadar estetik saç ekiminin herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Ekim sonrası doktorunuz verdiği ilaçlar ve öneriler konusunda hassas davranılması yeni saçların sağlığı için önemlidir.

Saç ekimi son gelişmeler nelerdir?

Şuanda kelliğe karşı en estetik ve kalıcı çözüm saç ekimidir. Bilim adamları saç klonlama üzerinde çalışmalarına devam etse dahi şuanda somut bir sonuç alınması, test edilmesi vb. işlemlerden geçmesi uzun yıllar alacak gibi görünüyor. Ancak klonlama başarıldığı taktirde artık hastadan alınan bir kaç grefti (saç kökü) uygun şartlarda hastanın ihtiyacı kadar çoğaltılabilecek. Ekim işlemi ise yine aynı şekilde yapılacaktır.
 

Doğal saç ekiminde önemli detaylar

A. 2 kulağın üst sınrında aşağı doğru bulunan saçların sık yada seyrek oluşu
B. Grefterin özenle ayrılarak epitelinin iyice temizlenmesi
C. Nakil için açılan kanalların doğal ve uygun şekilde dağılması. (Küçük ve doğru yönde açılmış olan kanal saç ekimi sonrası görünümün doğal olmasında olumlu etki yapmaktadır)
 

Saç Ekimi ve Saç Tipleri

Kıvırcık saçlarda doğal sonuçlar için ekim oldukça zahmetli olabilmektedir. Bu tarz ekimlerde alan daha geniş olduğunda sonuç daha natürel ve yoğun görünmektedir.

Beyaz saç köklerinin ayrıt edilmesi oldukça meşakatlidir. Özel dikkat isteyen bu işlemde mikroskoplu loplar ile çalışması gerekir.

Açık tonlu saçlarda işlem diğerlerine göre daha basittir. Sonuçları daha doğal olmaktadır.

Koyu renkli saç tiplerinde saç nakli greftlerin özenle ayrımıyla birlikte doğal ve gür bir görünüme sahip olabilmektedir.

Düz saçlarda ise saç ekimi daha kolaydır. Greft alımı ve ekimi hızlıca yapılır. Sonuçları natüreldir.

Okunma Sayısı : 107548
Bölüm Doktoru: Op. Dr. Tuncer Özalp
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun