Yağ Aldırma Merkezi İstanbul

Yağ Aldırma Merkezi İstanbul

Yağ aldırma işlemi estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Genellikle vücudu şekillendirmek amaçlı kullanılan bir operasyondur. Bu sayede vücut daha estetik görünüme kavuşturmak amaçlanır. Bu ameliyatta diğer estetik ve plastik cerrahi operasyonlar gibi ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Belli bölgelerde toplanan yağların özel kanüller yardımı ile vücuttan emilerek uzaklaşması işlemidir. Eğer yağ aldırma operasyonu kısıtlı küçük bir alanda yapılacaksa lokal anestezi, eğer değil ise genel anestezi uygulanır. Ameliyatın süresi uygulama yapılacak alana şekline boyutuna göre değişiklik gösterir. Kilosu normal ve ya az üstünde kişiler yağ aldırma ameliyatı yapılabilecek en uygun görülen hasta tipleridir.

Ameliyat olmadan önce ciddi ve kronik bir hastalığınız var ise doktorlarınız ile paylaşınız.

Yağ aldırma ameliyatı ne işe yarar?

Boyuna göre normal kiloda olan bir erişkinlerde, bölgesel biçim bozukluğuna yol açan yağ birikimlerini (göbek, kalça yanları, diz içleri ve erkeklerde böğür bölgesi bunun gibi) uzaklaştırmak, erkeklerde görülen jinekomasti denilen meme büyümesini tedavi etmek.Boyun germe, karın germe ve meme küçültme ameliyatlarında bölgenin daha iyi şekillendirilmesini sağlamak

Yağ aldırma ameliyatı ne işe yaramaz?

Kilo verme işlemi. Yoğun kilo alıp verenler, doğum oluşturan kadınlar ve orta ıslak üzerindeki kişilerde; bölgesel yağlanmaya eşlik eden deri ve karın duvarı sarkmasını toplama (ten üstünde görülen çatlaklar, deride elastikiyet kaybını işaret eden en mühim işaretlerdedir) Selülitlerden kurtulma. Ne yersen ye, bir daha asla kilo almama.

Az tercih edilen bölgeler nerelerdir?

Bacakların dizin altında kalan kısımları: hususi ince kanüller ile yapılmalıdır, bilhassa lipoödem vakalarında tercih edilir.Gluteal bölge (popo): Gluteal bölgenin kalkık ve dolgun görünümü negatif yönde etkilenebileceği için; daha çok asimetri olan ve gluteal bölgenin çok fazla çıkıntılı olmasından şikâyetçi olan vakalarda tercih edilir.

En sık yapılan bölgeler nerelerdir?

Karın ve bel etrafı
Kalçalar
Uyluk iç ve dış yanı
Dizlerin birbirlerine bakan yüzleri
Boyun
Üst kol
Meme (erkek ve bayan)

Yağ aldırma ameliyatı yapan hastaneler
den biri olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Yağ aldırma ameliyatı fiyatları, Yağ aldırma ameliyatı yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Yağ aldırma ameliyatı ücretleri hakkında detaylı tüm bilgiyi 0212 644 22 00 çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Arzu ederseniz sol tarafta bulunan hemen sorun formunu doldurarak bir kaç dakika içinde size dönüş yapmamızı bekleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi:20/04/2019
Yayınlama Tarihi:20/11/2014
Okunma Sayısı:12767
Soru sor