English | Arabic

Anasayfa»Yag Aldirma Liposuction

Plastik Cerrahi - Yağ Aldırma | Liposuction Ameliyatı

Yağ Aldırma | Liposuction Ameliyatı


Liposuction bir yağ aldırma operasyonudur. Liposuction işlem plastik cerrahi uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Son zamanlarda Liposhaping gibi sonradan ortaya çıkan terimler liposuction ile aynı işlem olmasına rağmen farklı bir operasyonmuş algısı oluşturmak için kullanmaktadır.

Yağ aldırma yöntemleri 4 grupta toplanmaktadır.

1. Vakumla Liposuction: Klasik bir yöntem olan vakum yardımıyla fazla yağların alınmasıdır.
2. Güç yardımlı Liposuction: Yağların daha hızlı parçalanması için emme sırasında hareketli bir kanülün kullanılarak yağın vücuttan ayrılmasıdır.
3. Ultrason Desteğiyle Liposuction: Önce ultrason yardımıyla yağların parçalanması sağlanır. Daha sonra vakumla yağlar çekilir.
4. Lazerle Liposuction: Yağların lazerle parçalandıktan sonra emilmesidir. Bu yöntemlerin tamamı kabul edilmiş olup, hangisinin kullanılacağına hekim muyanenesinden sonra karar verilmektedir.

Liposakşın hangi bölgere yapılabilir?

Liposakşın

Liposuctin (Liposakşın) bir zayıflama yöntemi değil, vücudun estetik görünümünü bozan fazla yağların alınması işlemidir. Çene altı, boyun, kollar, memeler, diz çevresi ve bacaklardaki fazlalık yağların alınmasında kullanılır.

Anestezi

Uygulama sinirli bir bölgede uygulanacaksa rahatlatıcı ilaçlar ile birlikte lokal anestezi yeterli olmaktadır. Daha büyük alanlarda operasyon yapıldığında tam uyutma (genel anestezi) yapılabilir.

yağ aldırma ameliyatı

Nasıl yapılır


Estetik görünümü bozan fazlalık yağların olduğu bölgeler, hasta ayaktayken platik cerrahi uzmanımız (Op. Dr. Gökçen Ayyıldız) tarafından işaretlenir. Bölgeye göre hekimin uygun bulduğu lokal yada genel anestezi sonrasında bölgeye özel hazırlanan sıvı aktarılır. Verilen sıvı ağrı kontrolünü ve kanama azalmasına yardımcı olmaktadır. Ucunda delikler olan özel bir kakül bu bölgeden yağ depolarına sokulur. Kakülün arkasına negatif basınç ünitesi bağlanır. Negatif basıncın oluşturduğu etkiyle yağlar istenen oranda alınır. İşlem bittiğinde açılan kesiler sadece birer dikişle estetik olarak kapatılır.
Fiyatları nelerdir?


İstanbul'da liposuction (liposakşın) yapan hastaneler arasında ilk sırada gelen Özel Meltem Hastanesi, estetik operasyonları hakkında bilgi için sol tarafta görünen "hemen sorun" formundan bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Bırakacağınız iletişim numarasından arkadaşlarımız gün içinde sizi arayarak detaylı olarak bilgi vereceklerdir. Arzu ederseniz 0212 644 22 00' dan şuanda bilgi alabilirsiniz.

Ameliyat sonrası

1. Genel anestezi uygulanan hastalar 4 saat kadar hastanede gölendikten sonra evlerine gönderilir.
2. Erken ayağa kalkma ve hareket, hızlı ve düzgün iyileşmede önemlidir.
3. Ağrı çoğu zaman ağız yoluyla alınan basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Nadiren enjeksiyon gerekebilir.
4. Liposuction uygulanan bölgelerin genişliğine ve alınan yağ miktarına göre değişmekle beraber genellikle 3-7 gün sonra ise dönülebilir. ? Cinsel ilişki ve ağır egzersiz için 3-4 haftanın geçmesi gereklidir.
5. Operasyon sonrasu hafif şişliklerin hızlı inmesi ve düzgün şekillenmede korsenin 3-4 hafta aralıksız kullanımı çok önemlidir.

Riskler


Her ameliyattan sonra olduğu gibi bu ameliyattan sonra da enfeksiyon ve kanama olabilir. İşlem gerekli özen gösterilip hastane koşullarında yapıldığında ve ameliyat Sonrası korse uygulandığında, bu riskler son derece düşük orandadır. Bu sebeple lazer epilasyon dahil tüm estetik operasyonlarınızı hastane ortamında gerçekleştirilmesini istemek sizin için doğru karar olacaktır.

Konuyla ilgili aramalar: Liposakşın fiyatları, liposuction fiyat, liposuction yapan hastaneler, yağ alırma ameliyatı yapan hastaneler, yağ aldırma ameliyatı fiyatları, yağ aldırma istanbul, liposuction hastane, liposuction hastane fiyatları gibi başlıklar aranmıştır.

Okunma Sayısı : 45817
Bölüm Doktoru: Op. Dr. Tuncer Özalp
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun