Saç ekimi sonuçları

Saç ekimi sonuçları

Saç ekimi yaptırmaya karar verenlerin kesinlikle bilmesi gerekenlerin başında, saç ekimi merkezlerinin aralarındaki haksız rekabeti engellemek ve hastaları yanıltmamak adına sağlık bakanlığı tarafından belli başlı yasaklar konulmuş olmasıdır.

Saç ekimi yapan bir firmanın başta saç ekim fiyatlarını kesinlikle kendi sitelerinde yayınlaması yasaklanmıştır. Firmanın kendi sitesinde yasak olmasına rağmen fiyat verdiğini bir çoğunuz görmüşsünüzdür.

Saç ektirmek isteyen kişi ilk etapta saç ekim merkezine gelir ve o esnada yapılan kontroller doğrultusunda, ekilecek greft sayısına göre kendisine fiyat verilmektedir. Sizlerden istediğimiz lütfen dikkatli bir şekilde araştırma yapmadan ve sonuca ulaşmadan saç ekimi yaptırmayınız. Sadece ucuz olduğu için hele'ki saç ekimi kesinlikle yaptırılmamalıdır.

Saç ekimi özenli ve çok dikkatli yapılması gereken bir operasyondur. Dolayısıyla bu işlemi'de saç ekim merkezlerinde,  konusunda uzmanlaşmış donanımlı cerrahlar yapmalıdır.

Saç ekim merkezlerinde Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) ve Folliküler Birim Şerit Cerrahi (Fuss) yöntemleri uygulanır.Uygulanan bu yöntemler hastanın kafa derisinin yapısına göre belirlendikten sonra gerekli olan testler yapılır ve hasta saç ekimine uygun hale getirilerek saç ekimi operasyonu yapılmaya başlanır. Saç ekiminde en önemli etkenlerin başında steril bir saç ekim merkezi ve saç ekiminde uzman cerrahların çalışıyor olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İstanbul sac ekimi merkezinde tek bir sac ekimi seansinda yaklaşık 4000 ve uzeri greft uygulamaları yapılmaktadır. Saç dökülmesinin oldukça fazla olduğu kişilerde çok kısa bir süre içerisinde sac ekim operasyonunu bitirilmelidir. Saç ekiminin amacı, uygulanan seans boyunca tek seferde maksimum greftlerin ekimi ile operasyonu sonuçlandırmaktır. Saç ekimi için operasyona girecek kişiye en uygun yöntem ile işlem yapılmalıdır. Saç yapısına uygun olmayan yöntemler kesinlikle kullanılmamalıdır. Doğal ve hatasız bir saç ekimi görüntüsüne kavuşabilmek için öncelikle iyi araştırma yapılmalı hastane ve doktor iyi ve özenli bir şekilde seçilmelidir. İşlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilecek konular önemsenmeli ve doktorunuzun söyledikleri harfiyen uygulanmalıdır.

Güncelleme Tarihi:24/04/2019
Yayınlama Tarihi:11/03/2015
Okunma Sayısı:11294
Soru sor