Saç Ekiminde Para İadesinin İç Yüzü

Saç Ekiminde Para İadesinin İç Yüzü

İstanbul saç ekimi alanında Avrupa ülkelerine göre epey yol kat etmiş durumda olduğu kesin. Hastaların fiyatlar ve sonuçlara göre öncelikle İstanbul'u tercih etmesi, burada hizmet veren saç ekimi merkezlerinin de birbirleriyle olan rekabetini kızıştırıyor. Bu rekabet ortamında firmalar farklı kampanyalarla hastaların ilgisini çekmek istiyor. Ancak saç ekiminde kampanya ile verilen taahhütlerin altının ne kadar dolu olduğu meçhul. Bu durumlarda size verilen taahhütlerin hukuki olarak ne kadar sorgulanabilir olduğu iyi analiz edilmesi gerekiyor.

Saç Ekiminde Para İadesi Aldatmacası

Uzun zamandır saç kaybınız için bir çözüm aramaktasınız ve bu konuda saç ekimi yaptırmaya karar verdiniz. En iyi saç ekim merkezi araştırmalarınızı yaparken en çok tedirgin olduğunuz konu 'ekim sonrası ekilen saçlarım çıkmazsa' sorusu olabilir. Bu konuda içinizi rahatlatacak bir belge garanti arıyorsunuz. Bu durumdan faydalanarak "ekilen saçlarınız çıkmazsa paranızı iade ediyoruz" sloganıyla hasta bulma stratejisi kuran X bir firma ilginizi çekti. Görüşmeye gittiniz ve size ücret iadesi sözü verildi. Fiyat ve diğer detaylar konusunda da anlaştınız ve ekim tarihi için verilen gün operasyona girdiniz. Peki Sonrası? Devam edelim..

9 Ay Sonra: Ekilen Saçlarımın Çoğu Çıkmadı, Şimdi Ne Olacak?

Bir saç ekimi operasyonun başarısını ölçmek için kesin sonuç 9-12 ay sonunda ortaya çıkmaktadır. Ayrıca saç ekiminde fire %3'tür ve bu kabul edilebilir bir orandır. Ancak yaptırdığınız saç ekimi sonrası aradan 9 ay geçti ve hala ekilen saçlarınızın bir çoğunun çıkmadığını görüyorsunuz. Sonuçlardan memnun değilsiniz. Kısacası korktuğunuz başınıza geldi. Ekim yaptırdığınız ekiple görüşmeye gittiniz ve para iadesi yapılmasını istediniz. Konuşmanın nasıl geçeceğini tahmin etmek gerekirse,

- Hasta: 9 ay geçti ama saçlarımın çoğu çıkmadı, sonuçtan memnun değilim. Paramın iade edilmesini istiyorum.
- X Firma Yetkilisi: Bizce saçlarınız çıkmış, eğer hiç çıkmasaydı haklısınız ancak saçlarınız çıkmış.
- Hasta: Görmüyor musunuz? Saçlarımın neredeyse eskisi gibi, çok seyrek ve uzatamıyorum.
- X Firma Yetkilisi: Kusura bakmayın ancak o kadar büyük beklentileriniz olmamalı. Sonuçta burada ekilen saçlarınız bir çoğu çıkmış görünüyor.

İşte bu anlaşmazlık kısır döngüye dönüşecek şekilde devam edebilir. Kampanyanın açığı da burada gizlidir. Özetlemek gerekirse saç ekiminde sonuç konusu göreceli bir kavramdır. Firma saçların çıktığını iddia eder, hasta ise çıkmadığını. Bu sebeple İstanbul'da bir çok yeni saç ekimi merkezi açılır, kapanır yada ismi değişir. Sonuç olarak bu stratejiyle uzun süre hizmet vermek mümkün olamaz.

20 Yılı Aşkın Tecrübesiyle; Saç Ekimi ve Saç Tedavilerinde Özel Meltem Hastanesi

Hastalarımızı doğru bilgilendirmenin önemini biliyoruz. 20 yıldır hizmet veren Özel Meltem Hastanesi Saç Ekimi Merkezimizde ekibimiz tarafından yapılan analizlerde, sonuçlarının tatmin edici olmayacağına inandığımız hastalarımıza bu durumu ve nedenlerini operasyon öncesi açıkça ifade ediyoruz. Bu sorumluluğun tüm profesyonel sağlık kuruluşları tarafından en önde tutulması gerekmektedir. Bu konuyla ilgili saç ekiminde çok reklam değil, tavsiye başarıyı getiriyor başlıklı makalemizi okuyabilirisiniz.

Şimdi Kapsamlı Bilgi Alın

Fue saç ekimi hakkında daha kapsamlı bilgi için Fue Saç Ekimi linkimize tıklayabilirsiniz. Hastanemiz saç dökülmesi ve saç sakal ekimi merkezimizden fiyat ve diğer sorularınız için bilgi almak isterseniz biz sizi arayalım formuna numaranızı bırakarak bize ulaşabilirsiniz. Bunun dışında mobil bilgi hatlarımızı arayabilirsiniz.

+90 543 606 06 78 (Fotoğraf Göndererek Fiyat Alma, WhatsApp)
+90 212 644 22 00 (Çağrı Merkezi)

Bu makale saç ekimi para iadesi, saç ekimi kampanya, saç ekimi para iadesi yapan yerler gibi aramalarında öne çıkmaktadır.

Güncelleme Tarihi:16/02/2019
Yayınlama Tarihi:30/12/2015
Okunma Sayısı:11249
Soru sor