Siğil ve derideki izlere kriyoterapi ile çözüm

Hastanemiz dermatoloji bölümüne kazandırılan kriyoterapi cihazı bir çok cilt sorununun tedavisi yapılabilmektedir. Buz ile çalışan bu yöntemle cihaz derinin altına çok ince buz kristalleri gönderiyor. Sonra bu kristaller cihaz tarafından geri emiliyor. Çatlakların ya da izlerin derinliğine ve çokluğuna bağlı olarak seans süresi belirleniyor. Genellikle 15 seans çatlakların iyice hafiflemesi için uygun oluyor. Diğer uygulamalarda olduğu gibi izin ve çatlağın derinliğine göre seans sayısı belirleniyor.

NASIL UYGULANIYOR? Uzman kriyoterapi cihazını çatlakların ya da izlerin üzerinde gezdirerek uygulama yapıyor. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedılimiyor. Sonrasında ise çatlakların ya da izlerin üzerinde hafif bir kızarıklık olabiliyor.

UYGULAMA ALANLARI Çatlak izlen, ameliyat izlen, gebelik ve güneş lekelerinin giderilmesinde, siğil ve derinin damarsal oluşumlarının tedavisinde kullanılıyor. Nadiren, lekelerin giderilmesi gibi kozmetik işlemlerde de tercih ediliyor. İşlem cildin yenileşmesini ve gençleşmeyi sağlıyor.
Uygulama kolaylığı, genellikle anestezi gerektirmemesi, komplikasyonların az görülmesi, günlük aktiviteyi kısıtlamaması ve ucuz bir yöntem olması başlıca avantajlarıdır. Bu nedenle giderek daha çok tercih edilmektedir

Not: Cildiye (Dermatoloji) Uzman Doktorumuz Murat BULUT için İnternet Sitemizden e-randevu alabilir veya 0 212 644 22 00 tel. ve 140 dhl . numaradan randevu talebinizi iletebilirsiniz

Güncelleme Tarihi:22/03/2019
Yayınlama Tarihi:26/04/2008
Okunma Sayısı:13686
Soru sor