Lazer tedavisi ile varisleriniz tamamen yok oluyor

Lazer tedavisi ile varisleriniz tamamen yok oluyor
Kılcal dediğimiz yapılar, aslında var olan ama görünmeyen yapılar şeklindedir. Genişleme yaptığında kırmızı görünüm rahatsız edicidir. Bu kılcallar ciddi bir rahatsızlık oluşturmazlar. Genel olarak belirgin bir rahatsızlık da vermezler. Tedaviye alınan hastaların büyük çoğunluğu ortaya çıkan sızlamaların düzeldiğini söylemektedirler. Fiziki anlamda çok büyük sorunlar yaratmasa da görsel kirlilik açısından büyük sıkıntı oluştururlar. Tedavi edilmeyen kılcal varisler git gide daha hızlı yaygınlaşma göstermektedirler. Bu sebeple var olan varislerin ortadan kaldırılması yayılmayı engelleyecektir. Yüksek ısı enerjisi taşıyan ışık, damara uygulanır. Bu varis tedavisinde uygulanan en etkili yöntemdir. Çeşitli yöntemlerle soğutulmuş cilt üzerinden uygulanan bu yoğun ışın daha koyu renkte olan varis tarafından tutulur. Beraberinde ısınıp yok olması prensibine dayanmaktadır. 70-90 dereceye varan ısılarla ısıtılmış olan damar duvar, içerisindeki kan hücrelerinin tahribine neden olur. Buradaki varisli damar sonsuza kadar kaybolur.
varis tedavisi

Lazerle Kılcal Varis Tedavisinin Avantajları

Lazerle kılcal varis tedavisi
nin pek çok avantajı bulunmaktadır. Örneğin uygulama kolay ve ağrısız şekilde gerçekleşir. Narkoza gerek yoktur. İstirahate gerek duyulmaz. Tedavi süresince hasta günlük yaşantısına devam edebilir, işlerini yapabilir. Lazerle tedavide iz kalmamaktadır. Bu tedavi yüz bölgesi dahil her yere uygulanabilmektedir. Uygulama alanında lekeler tespit edilmiş ise lekelerde ortadan kaldırılmaktadır. Kıl kökleri de etkilenebileceğinden bacak kıllarında dökülme görülebilir veya zayıflama gözlemlenebilir. Bir başka avantajı ise tedavi süresince ve sonrasında bandaj veya varis çorabı kullanmaya gerek kalmamaktadır.Varis Tedavisinde Son Nokta : Lazer
Lazerle varis tedavisi diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak fazla zaman harcamadan bu sorunu çözme amaçlıdır. Lazer tedavisi hızlı, kolay ve birkaç saatte kolaylıkla uygulanabilmektedir. En büyük avantajı da tedavi sonrası deride herhangi bir hasar meydana gelmez. Lazerle tedavide acı hissi oluşmaz.Doktor ve hastaların bu yeni, gelişmiş yönteme basşvurmasının nedenleri daha az yan etki içermesi, acısız ve ağrısız olması, daha kolay, daha hızlı ve hepsinden önemlisi başarılı sonuçlar veren bir yöntem olmasıdır. Lazer tedavisini uygulayacak uzman doktorun bu konuda uzman olması önemlidir. Lazer tekniği alanında uzman doktorlarca çok başarılı sonuçlar vermektedir. Özel Meltem Hastanesi Plastik Cerrahi bölümü uzman doktorları lazerle kılcal varis tedavisini en etkili şekilde uygulamaktadırlar.
Güncelleme Tarihi:24/03/2019
Yayınlama Tarihi:31/12/2013
Okunma Sayısı:9787
Soru sor