Fazla kilolarınızdan şimdi kontrollü diyetle kurtulun

Fazla kilolarınızdan şimdi kontrollü diyetle kurtulun
Obezitenin yaygınlaştığı şu günlerde insanlar kilo vermek için pek çok yöntemi denemekte ama maalesef çoğu başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Yanlış beslenme veya metabolizmadaki sorunlar nedeniyle pek çok insan obezite ile mücadele etmek zorunda kalmıştır. Sağlıklı bir yaşam sürmenin anahtarı sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Bu sebeple beslenme ve diyet ünitesi ile kişinin sağlık durumu ve özelliklerine göre en uygun beslenme programı uygulanır. Şişmanlık dediğimiz durum vücutta fazla yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Bu durum acilen tedavi edilmelidir. Şişmanlık beraberinde pek çok tehlikeli hastalığı beraberinde getirir. Aşırı beslenme, psikolojik sorunlar, kalıtım, doğum, evlilik, alkol gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan şişmanlık tek başına ortaya çıkabileceği gibi çeşitli komplikasyonlar eşliğinde de yaşam kalitesini dibe çeken bir rahatsızlıktır.

Fazla Kilo Başka Tehlikelere De Kapı Açıyor
Şişmanlık ile birlikte ortaya çıkan hastalıklardan şüphesiz en belirgin olanı kalp ve damar rahatsızlıklarıdır. Obezite beraberinde şeker hastalığı, hipertansiyon, solunum rahatsızlıkları, karaciğer yağlanması, bazı tehlikeli kanserler, safra kesesi rahatsızlıkları, eklem hastalıkları, adet düzensizlikleri, kısırlık gibi sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Dünya üzerinde şişmanlık sebebiyle bu tip rahatsızlıklara yakalanıp ölüme varan sonuçlarla yüzleşen yüz binlerce insan bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü böyle ciddi sonuçlar ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka tedbir alınmalı ve kişiye özel diyet uygulaması yapılmalıdır.Şişmanlığı Diyet Programıyla YeninŞişmanlığın önüne geçmek için pek çok alternatif yol mümkündür. Ama burada önemli olan sağlığı koruyarak kilo vermektir. Bu da kişiye özel diyet programı ile mümkün olmaktadır. Her gün televizyonda çeşitli diyet programları veya zayıflama araçları görmekteyiz. Her kişinin farklı bir yapısı ve farklı metabolizma yapısı bulunmaktadır. Bu nedenle sadece televizyonda görülen bu uygulamalar kişiye fayda etmez. Önemli olan kişinin yapısını ve kilo alma nedenine bağlı olarak zayıflama yönteminin saptanmasıdır. Bu da ancak muayene ve kişinin yapısına göre oluşturulacak diyet programı ile mümkün olmaktadır. Alınacak tedbirler kişinin direkt olarak kendisi ve yapısıyla alakalıdır. Kilo vermede kişiye özel bazı diyet programları uygulanmaktadır. Yani kişinin özellikleri doğrultusunda nasıl kilo aldığı, yaşam biçimi, yaşına göre programlar uygulanmaktadır. Kilo fazlalığı olan kişiler çoğu zaman aç kaldıklarında zayıflayabileceklerini düşünüyorlar. Bu büyük bir yanılgıdır. Burada önemli olan aç kalmak değildir. Önemli olan sağlıklı bir diyet ile sağlıklı zayıflamaktır. Sık ve azar azar yemek metabolizmayı hızlandırmaktadır. Aç kalındığında veya diğer öğüne atlandığında diğer öğünü daha hızlı ve daha çok yemeye çalışır insan. Bu da kilo açısından hiçbir fayda sağlamaz aksine olumsuz etki yaratır. Bu nedenle kahvaltı da dahil olmak üzere hiçbir öğün atlanmamalıdır. 2-3 saatlik aralar ile yemek mutlaka yenmelidir.
Özel Meltem Hastanesi Beslenme ve Diyet bölümü Diyetisyeni ile kişinin özelliklerine göre kişiye özel diyet programları yapılmakta, kişinin sağlıklı bir şekilde zayıflamasına yardımcı olunmaktadır.
Güncelleme Tarihi:24/03/2019
Yayınlama Tarihi:31/12/2013
Okunma Sayısı:8546
Soru sor