Meme Estetiği Göğüs Estetiği

Meme Estetiği Göğüs Estetiği

Daha estetik Göğüsler İçin

Meme veya göğüs yapısında bozulma oluşan bayan hastalara yapılan ameliyatlar meme estetiği ya da göğüs estetiği başlığı altında toplanabilir. Göğüsler, kadınlığı simgeleyen en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan birisidir. Her kadın, estetik olarak güzel görünümlü göğüslere sahip olmak ister. Doğum ya da aşırı kilo alıp verme meme yapısında bozulma durumunda meme göğüs estetiği yapılır. Göğüs yapısında gelişme geriliği sonucunda ise göğüslerin çok küçük olması durumu ise göğüs büyütme estetiği ameliyatı ile düzeltilir.

Meme küçültme ameliyatı:

Aşırı büyüme oluşan memelerin neden olduğu sırt ve boyunda kas gerilmeleri, pozisyonel değişiklik, baş ağrısı, omuz ağrısı, sütyen askıları ile omuzda çöküklük, kronik göğüs ağrısı, kişisel hijyen ile ilgili problemler, sportif aktivitelere katılamama gibi nedenlerle göğüs küçültme estetiği yapılabilir. Fazla büyük olan memeler, kamburlaşmaya, omuz şikayetlerine, sütyen askısının yaptığı ağrılara neden olabilir. Ayrıca yapılan bir araştırmada büyük göğüslerin diabet şeker hastalığına neden olabildiği ortaya çıkmış. Onsekiz yaş ve üzerinde yapılması uygun olan göğüs küçültme meme estetiği memelerden fazla dokuların çıkarılması ve memenin yeni baştan oluşturulmasıdır.

Meme estetiği konusunda en önemli noktalardan biri, meme küçültülürken meme başı ve halkasının korunmasıdır. Tabii bu kısımların çürüme yada kaybedilme riski her meme estetiği ameliyatında vardır. Ancak belli teknik kurallara dikkat edilirse bu olasılık çok azdır. Eskiden çok büyük memelerin küçültülmesinde meme başı ve halkası yama olarak aktarılıyordu. Günümüzde ise artık göğüs estetiği ameliyatında her büyüklükte göğüslere uygulanabilen "inferior" tekniği kullanıyoruz.

Meme Büyütme:

Meme Dikleştirme:

Meme Rekonstrüksüyonu (Yeniden Göğüs Onarımı)

 

Bölüm Doktorları: Op. Dr. Tuncer Özalp
Soru sor