Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları

Kadınların doğal ve fiziki görünümlerini tamamlayan göğüs aslında erojen bir organ olmakla birlikte kadınlığın simgesi olarak ta bilinmektedir. Bu yüzden dolayı güzel göğüsler bayanların en doğal hakkıdır. Ancak bayanlar bazen doğuştan bazense doğum gibi sebeplerden dolayı göğüs güzelliğini kaybedebilmektedir. Bazense kilo alıp verme, tümör vb. etkenlerden dolayı da göğüslerinde bozulma yaşanabilmektedirler.

Ne olursa olsun her kadın göğüs büyütme ve ya göğüs küçültme ameliyatıyla göğüs güzelliklerini koruyabilmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılabilir

  • Göğüsleri küçük olan bayanların vücut hatlarında orantılar sağlamak için göğüs büyütme ameliyatı yaptırabilir.
  • Göğüsleri arasındaki simetriyi sağlamak için göğüs büyütme ameliyatı yaptırabilir.
  • Çeşitli durumlarda göğüsleri yeniden oluşturmak için (Örneğin göğüs kanseri ameliyatı sonrası, doğuştan göğüs olmaması …)
  • Tıbbi ya da kozmetik nedenlerle yerleştirilen göğüs implantlarının (protezlerinin) değiştirilmesi için

Silikon olarak bilinen göğüs protezlerinin tipleri nelerdir?

Bayanlarda göğüs silikonu olarak bilinen göğüs protezleri; şekil, içerik ve yüzey yapısı açısından iki gruba ayrılmaktadır. Şekillerine göre göğüs protezleri yuvarlak ve anatomik(damla) olarak ikiye ayrılmaktadır. Yuvarlak olan silikonların yatay ve dikey taban çapları birbirine eşittir. Anatomik olarak adlandırılmasının sebebi göğüslerin şekline daha çok benzemesinden ileri gelmektedir. İçeriğine göre ise piyasada silikon jel ile dolu protezler ve fizyolojik serum, yani fizyolojik tuzlu su ile dolu protezlerde bulunmaktadır.

Bunlarda silikondan oluşan katı zarfın içinde silikon jel ya da fizyolojik serum bulunur. Silikonların yüzey yapısına incelediğimizde ise yüzeyini düz ve pürtüklü olmak üzere iki gruba ayırmaktayız. Diğer meme büyütme yöntemlerine göre en uygun olan yöntem silikon takılmasıdır. Fakat diğer yöntemleri tekrar tekrar uygulamak gerekebilir. Bu yüzden kullanılan malzemeler çok önemlidir.

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan protezler güvenli midir?

En son olarak FDA yoğun klinik çalışmalar sonrasında; silikon içeren göğüs implantlarının herhangi bir hastalığa ya da kansere yol açmadığını tespit edilmiştir. 17-11-2006 itibari ile her türlü estetik girişimde kullanılabileceğini tüm dünyaya duyurup kullanımını serbest bırakması da göğüs büyütme yaptırmak isteyen hastaların silikon implantlara karşı olan önyargılarının ortadan kalkmasına sebep olmuştur. Göğüs protezi olan hastalarda mammografi yerine göğüs ultrasonografisi ve manyetik rezonans görüntüleme ile de göğüs dokusu incelenebilmekte ve şüpheli lezyon varsa saptanabilmektedir.

Göğüs silikonuna karşı alerji olur mu?

Göğüs silikonu, cilalar, güneş ve el kremleri, ter önleyici deodorantlar, sabunlar, işlenmiş gıdalar, su geçirmez kaplamalar ve çiklet gibi günlük hayatta kullandığımız birçok maddenin içinde bulunmaktadır. Göğüs silikonu vücuda karşı en fazla uyum sağlayan maddelerden biridir. Göğüs silikonuna karşı alerji son derece nadir görülebilecek bir durumdur.

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılacak silikon protezin belirli bir ömrü var mıdır, değiştirilmesi gerekmektedir mi?

Yeni teknoloji ile gelen protezler ömür boyu kalabilirler(Protezlerin kalıcılık garantisini, üreten firmalar verir ve bunu protezin arkalarına yazarlar). Ancak bu durumu gebelik ve normal yaşlanma süreci, ameliyat sonucunu olumsuz etkileyebilmektedir. Yaşlanmaya devam eden göğüsler, bir süre sonra protezli halleriyle de sarkabilir ve estetik görünümleri de kaybolabilir. Böyle durumlarda doktorun da değerlendirmesi sonucu, protezlere hiç dokunulmadan sadece göğüs dikleştirme ameliyatı yapımına karar verilebilir.

Sigara içmek iyileşme sürecini ektiler mi?

Sigara kullanımı kan damarlarının daralmasına neden olur. Dolayısıyla kanla ameliyat bölgesine taşınan oksijen ve besini de azaltır. Dokuların iyileşmesi için bu kana ve kanın taşıdığı maddelere ihtiyacı vardır. Bu nedenle de sigara ve benzeri maddeleri kullanmak, yara iyileşmesini olumsuz yönde etkiler. Sigara ameliyattan bir süre öncesinde de kesinlikle bırakılmalıdır.

Kas altı silikon yerleşimi nedir?

Göğüs, en üstten başlayarak cilt, meme dokusu ve en altta da kas katmanlarından oluşur. Protezin bu katmanlardan en alttaki katman olan kasın altına yerleştirilmesine kas altı yerleşim denir.

Kas üstü silikon yerleşim nedir?

Göğüs, en üstten başlayarak cilt, meme dokusu ve en altta da kas katmanlarından oluşur. Protezin bu katmanlardan alttaki katman olan kas ile ortadaki katman olan göğüs dokusu arasına yerleşimine kas üstü yerleşim denir.

Göğüs(meme) Büyütme Ameliyatı Video

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Göğüs büyütme ameliyatı ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sol tarafta bulunan hemen sorun formunu doldurabilir. Dilerseniz de (0212) 644 22 00 numaralı telefondan randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi:18/07/2019
Yayınlama Tarihi:24/06/2015
Okunma Sayısı:19904
Soru sor