Kadınlarda meme küçültme ameliyatı

Kadınlarda meme küçültme ameliyatı
Kadınlar daima dış görünüşlerine özen göstermektedir. Kadınların estetik algıları gelişmiş olmakla beraber kendi bünyelerindeki düzensizliklerinde farkındadır. Bundan dolayıdır ki her yıl binlerce kadın estetik ameliyatı için hastanelere ve kliniklere başvurmaktadır.

Bu başvurulardan sonra gerekli ölçümler yapılarak Reduction Mammaplasty(meme küçültme) ameliyatı yapılır. Bu ameliyatta fazla olan meme ve yağ dokusu alınarak memenin bedenle orantılı bir şekil alması sağlanır. Her ne kadar da kozmetik bir ameliyat olarak gözükse de kişi bu ameliyat sonrası kendini oldukça rahat hisseder. 

Büyük memeler kadınlarda sırt ve boyun ağrılarının nedeni olabilmektedir. Giyilen sutyen askıları kol sinirlerine zarar vererek kolu uyuşturmakta hatta meme altında pişik ve mantar yapmaktadır. Bu sebepten dolayı kıyafet seçiminde sınırlı kalmaktadır.  Reduction Mammaplasty(meme küçültme) ameliyatı sayesinde kişinin yaşamı kolaylaşır ve kendine özgü hareket edebilir.


Meme küçültme ameliyatı iyileşme süreci

Meme küçültme ameliyatı sonrasında sonuçlar hemen görülür. Meme üzeri sutyen şeklinde sargılarla kullanılır. Bu sargılar ortalama 7 gün sonra açılmaktadır. Dikişler ise 10 gün sonrasında alınmaktadır. 

Meme küçültme ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlar

Meme başlarında hissizlik, enfeksiyon, kanama, deri duyarlılığında değişim, ameliyat yerinde izler olması ve şişkinlik görülebilir. Bunlar doğaldır ve kısa süre içerisinde iyileşir.

Meme küçültme ameliyatının riskleri var mıdır?

Meme küçültme ameliyatı alanında uzman cerrah tarafından yapılmalıdır. Bu ameliyatı yapacak doktorun hastayla ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonları söylemelidir. Ameliyat sonrası izler 6 ay içerisinde gözle görülemeyecek seviyeye gelir.

Emzirme döneminde ameliyat olunur mu?

Hayır emzirme döneminin sonlanmasını beklemelidir.

Meme küçültme ameliyatının sonrasında emzirme yapılır mı?

Ameliyat sonrası çocuk sahibi olunduğu takdirde emzirmeye herhangi bir engel yoktur ve sakınca yoktur.

Meme küçültme ameliyatı fiyatları
?

Meme küçültme ameliyatında çok iddialı vaatler, düşük fiyatlar, paket programlar sizi yanıltmasın. Meme ameliyatı yapan hastaneler de önemli olan doktorun uzmanlığı ve merkezin güvenirliğidir. Meme küçültme ameliyatı fiyatları ve diğer tüm sorularınız için 0212 644 22 00 çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz sol tarafta bulunan "hemen sorun" formundan ekibimize sorunuzu bırakabilir ve gün içinde size dönüş yapılmasını bekleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili arama cümleleri: Reduction Mammaplasty,Meme küçültme ameliyatı iyileşme süreci,Meme küçültme ameliyatı sonrasında sonuçlar,Meme küçültme ameliyatının riskleri var mıdır,Emzirme döneminde ameliyat olunur mu,Meme küçültme ameliyatının sonrasında emzirme yapılır mı,Meme ameliyatı yapan hastaneler,Meme küçültme ameliyatı fiyatları,Meme küçültme ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlar

Güncelleme Tarihi:26/05/2019
Yayınlama Tarihi:11/11/2014
Okunma Sayısı:11888
Soru sor