Koltuk altı aşırı terlemenin çözümü botoks

Koltuk altı aşırı terlemenin çözümü botoks
Koltuk altı aşırı terlemenin çözümü botoks

Özel yaşamımızı, iş yaşantımızı olumsuz etkileyen aşırı terleme; psikolojik sorunların yanında özgüven eksikliğine neden olabiliyor. Terlemeye karşı kullanılan bazı ürünlerin kısa bir süreliğine rahatlama sağlıyor olsa da kesin çözüm değildir. Aşırı terlemeden dolayı hem siz hem de yakınlarınızdaki insanlar bu durumda aşırı derecede rahatsız oluyorlar. Aşırı terlemenin önüne geçebilmek için botoks uygulanmalıdır. 

Koltuk altı botoksu, aşırı terleme sorununuzu uzun vade de çözecek yöntemlerden biridir. Botoks güzelleşmek için değil aşırı terlemenin önüne geçmek içinde kullanılan bir yöntemdir. Çok kısa sürede uygulandığı için uygulama sonrası hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Botoks nasıl uygulanır?

Lokal anestezi altında 30 dk uygulanan koltuk altı botoksu, özel liposuction cihazı ile koltuk altı ter bezlerinin alınmasına ile işlem gerçekleşiyor. Lokal anestezi uygulandığı için işlem sonrası işinize ya da özel yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. 

Koltuk altında bulunan ter bölgeleri tespit edilir. Böylece uyuşturucu niteliğe sahip krem sürülerek belli bir süre beklenir. İnce uçlu iğnelerle uygulamaya başlanır. Ter bezlerinin bulunduğu bölge botoks enjekte edilir. Böylece aşırı terleyen koltuk altı bölgesi istenmeyen hareketleri kontrol altına alınır. 

30 dk da uygulana bu yöntemle iki hafta da gibi kısa sürede etkisini göstermeye başlar. Koltuk altı aşırı terlemede uygulanan botoks yöntemi ile 9-12 ay boyunca etkisini gösterir. 

Botoks kimlere uygulanabilir
Erkek ve kadınlara uygulanabilir.
18 yaşında büyük olmak.
Kadınlar için hamile olmamak.
Emziren anne olmaması
Çok yaşlı olunmaması
Nörolojik hastalığının olmaması 

Botoks tehlikeli mi?

Deneyimli ve uzman biri doktora yaptırıyorsanız tehlikesi riski yok denecek kadar azdır. Nadir olarak botoks uygulanan yerlerde hafif morluk ve kızarmalar olabilir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesin den (FDA) onayı alınmış bir yöntemdir. Koltuk altı ter bezlerine hiçbir zarar vermemektedir. Sadece koltuk alt bezlerinin çok hızlı çalışması yavaşlatmaktadır.

Koltuk altı terlenmenin önlenmesi vücudu olumsuz etkiler mi?

Terlemenin amacı vücut ısısını düzenlemesidir. Vücudun her yeri terler. Koltuk altlarının aşırı terlemesi hormonal sebeple koku salgılar. İnsanlarda bu kokular itici olduğu için koltuk altı bezlerinin kontrol altına alınması vücudu hiçbir şekilde etkilemez. Herhangi bir sağlık sorununa da yol açmaz. 

Güncelleme Tarihi:20/06/2019
Yayınlama Tarihi:05/05/2014
Okunma Sayısı:26331
Soru sor