Göz estetiği

Göz estetiği

Göz estetiği 

Alt ve üst göz kapaklarında torbalanmış yağların ve buruşmuş olan derinin cerrahi bir operasyon ile alınması bu sayede kişiye genç ve bakışlara canlılık katmak ve kırışık olan göz kapağının alınması için en etkili yöntemdir. Göz kapağı estetiği tek başına ya da yüz germe, kaş kaldırma, rinoplasti, elmacık kemiklere silikon yerleştirilmesi, kırışıklıklara yağ enjeksiyonu, Lazer tedavisi, Botox işlemi gibi çoğu diğer uygulamalarla beraber yapılarak yüzün gençleştirilmesi sağlanır.

Göz kapağı estetiği işlemi, risk taşımayan, rahatça yaptırılabilen, çarpıcı sonuçlar ortaya koyan göz çevresi gençleştirme operasyonudur. Bu nedenle göz kapağı operasyonu geçiren kişi, bunu gizleme kaygısı taşımaz. Göz kapağı probleminden kurtulan hasta, uzun yıllar geçmesine rağmen genç, çarpıcı göz çevresine ve bakışlara sahip olmanın rahatlığını hisseder.

Alt ve üst göz kapaklarında bozulmalar nasıl başlar?

Alt ve üst göz kapakları, yüzdeki yaşlanma ve bozulmalardan ilk ve en fazla etkilenen bölgelerdir. Üst göz kapağı gevşeyip sarkarak zaman içinde gözün üzerine düşer. Göz kenarı ve kaş kenarı da bundan etkilenir. Aynı zamanda şişme ve torbalanmalar alt göz kapağında kendini göstermeye başlar. Göz kenarlarında derin kaz ayakları göz kapaklarındaki bozulmaya eşlik eder.

Göz kapağı estetiğini bozan nedenler

Yerçekiminin etkisi, yaşlanma, genetik, yatkınlık, Alkol, sigara kullanımı, uyku düzensizliği gibi çevresel etkenlerdir.

Göz kapağı estetiği hangi yaşlarda yapılır?

Üst ve alt göz kapağı estetiği uygulamaları 35-70 yaş arasında rahatça uygulanmaktadır. Genetik etkenler genç yaşlarda da göz kapağı problemlerine yol açabileceği için 20 yaşlarından sonra da göz kapağı estetiği gerçekleştirilmektedir. Göz kapaklarında doğuştan problem olan çocuklarda 6 yaşına kadar ameliyat yaptırılması gereklidir.

Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır

Alt ve üst göz kapağı ameliyatı lokal veya genel anestezi altında bir ila üç saatte tamamlanır. Operasyon sırasında hasta ağrı veya acı hissi duymaz. Üst göz kapağında kat çizgisinden, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altında kesiler açılarak buradan müdahale edilir. Üst göz kapağındaki kas dokusundaki gevşeme giderilir. Bağ ve kas dokusu onarılır, fazla yağ miktarı ve deri alınır. Alt göz kapağındaki fazla yağ, cilt ve kas dokusu alındıktan sonra özel dikişlerle kesi yeri, iz belirgin olmayacak biçimde kapatılır. Dikişlere hafif bir pansuman yapılır.

Göz estetiği ameliyatı fiyatı

Göz estetiği ameliyatı yapan hastaneler den birisi olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Göz estetiği ameliyatı fiyatı ve diğer tüm sorularınız için 0212 644 22 00 çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz sol tarafta bulunan "hemen sorun" formundan ekibimize sorunuzu bırakabilir ve gün içinde size dönüş yapılmasını bekleyebilirsiniz

Konu ile ilgili arama cümleleri: Göz estetiği ameliyatı yapan hastaneler, Göz estetiği ameliyatı fiyatı, Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır, Göz estetiği ameliyatı videosu

Güncelleme Tarihi:18/07/2019
Yayınlama Tarihi:13/11/2014
Okunma Sayısı:12493
Soru sor