English | Arabic

Anasayfa»Ben Aldirma

Cildiye (Dermatoloji) - Lazerle Ben Aldırma ve Fiyatları

Lazerle Ben Aldırma ve Fiyatları


Meltem estetik ve plastik cerrahi ünitesinde yapılan lazerle ben aldırma işlemli Uzm. Dr. Dilek Bahçekapılı ve Op. Dr. Gökçen Ayyıldız kontrolünde uzman hekimlerce yapılmaktadır. Melanin denen pigmentinden oluşan benler (nevüs) lazer ışınlarıyla ısıtılarak dokudan ayrılması sağlanır. Pigmentlerin ışınlarla hasara uğraması ile bir kaç gün içinde uygulanan bölgede küçülür ve kaybolur. Tedavi ortalama 1-3 seans sürmektedir.

Lazerle ben aldırma sonrası izi kalır mı?

İlk seans sonrasında uygulanan bölgede hafif kızarıklık oluşacak ancak alan 1 haftada normal rengine dönecektir. Benin büyüklüğüne göre küçük bir yara oluşması ihtimali de vardır. Oluşan yara 10 gün içinde kabuk bağlayarak normal deri rengine dönmeye başlayacaktır. (Aşağıdaki video temsili olarak gösterilmektedir.)Yan etkileri ya da zararları var mıdır?

Benlerin aldırılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Aksine benlerin Malign Melanom denen deri kanserine dönüşme olasılığı ile mevcuttur. Ben sildirme tedavisinde hasta için herhangi bir kayıba ya da yan etkiye rastlanılmamıştır.

Bilgi Almak İstiyorum, Fiyatları Nelerdir?

Ben sildirme fiyatları, benlerin sayısı, ebadı ve rengine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden lazerle ben aldırma ücretleri hakkında detaylı tüm bilgiyi 0543 606 06 78 (09:00-18:00 Arası) çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Saat 18:00'dan sonra sol tarafta bulunan hemen sorun formunu doldurarak bir kaç dakika içinde size dönüş yapmamızı bekleyebilirsiniz.

Ameliyat gerekir mi?

Benlerin kökten alınması cerrahi operasyon ile gerçekleştirilebilir. Ancak çıkarılan doku parçası patalojik incelemeye gönderilmelidir. Bununla birlikte unutulmaması gereken diğer nokta ben aldırma ameliyatı ile bölgede nevüs ile birlikte hafif bir deri kaybı da oluşabilmektedir. Hekimin cerrahi becerisi, dikiş tekniği ve materyalleri gibi konular yüzeyde minimum hasar için önem taşımaktadır.

En doğru tedavi hangisidir?

Ben sildirme işleminde sağlıklı ve doğru tedavi için cerrahi yöntemlerden faydalanmak gerekir. Estetik bir operasyon ile benin kesilmesi, yerinden çıkarılması ve estetik dikiş yapılmasıdır.

Lazerle ben aldırma sonrası, lazerle ben aldırma iz kalır mı, azerle ben aldırma zararlı mı, lazerle ben aldırma video, lazerle ben aldırma istanbul gibi aramalar. Lazerle ben aldırma bahçelievler, lazerle ben aldırma güngören, lazerle ben aldırma ücretleri, lazerle ben aldırma ssk, lazerle ben aldırma tedavisi, lazerle ben aldırma yan etkileri, ameliyatsız ben aldırma konunun anahtar kelimeleridir.


Okunma Sayısı : 115548
Bölüm Doktoru: Uz. Dr. Avni Bakkal
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun