Anasayfa»Genel Cerrahi»Genel Cerrahi Bolumu

Genel Cerrahi - Genel Cerrahi Bölümü

Genel Cerrahi Bölümü


Genel Cerrahi Bölümü hafta içinde her gün meme ve Endokrin Cerrahisi (Tiroid, paratiroid, böbrek üstü bezi), Hepatopankreatabilier Cerrahi ( Karaciğer, Safra kesesi ve yolları, pankreas hastalıkları) Gastrointestinal sistem cerrahi (Mide, ince ? kalın barsak hastalıkları ve anüs hastalıkları), Laparoskopik Cerrahi ve Fıtık Cerrahisi konularında hizmet sunmaktadır.

Endokrin ve Meme Cerrahisi

Türkiye'de çok görülen ''Guatr '' ( tiroid bezi) Hastalığı ön planda olmak üzere tüm hormonal sistemin , selim ve habis hastalıklarının, cerrahi tedavisini ve tüm meme hastalıklarının tedavisi son sistem teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Hastanemizde ileri sonsuz görüntüleme teknikleri kullanılarak tarama ve takiplerde yapılmaktadır.

Gastrointestinal Sistem Cerrahisi

Tüm kalın barsakların ve anal bölgenin selim hastalıkları (hemoroid, fissür- fistül, abse ) ile habis hastalıkları için gerekli cerrahi girişimlerin yapıldığı bu bölümünde , tarama , tanı, takip ve tedavi amaçlı endoskopik işlemlerde yapılmaktadır.

Hepatopankreatobilier Cerrahi


Karaciğer, safra kesesi ve yolları, pankreasın selim ve tümöral hastalıklarının cerrahi tedavisi deneyimli ekibimiz tarafından son sistem teknolojik aletlerle yapılmaktadır.

Laparoskopik Cerrahi ve Fıtık Cerrahisi

Görüntüleme tekniklerindeki ve cerrahi aletlerinin teknolojik gelişmeleri sonucu küçük kesi alanlarından girilerek batın içerisine müdahale yapmamızı sağlamış olup , laparoskopi ile kısa zamanda hastalıkların tedavisi yapılabilir hale gelinmiştir. Laparoskopi ile safra kesesi hastalıkları , hiatus hernisi (mide fıtığı) kalın ve ince barsak , apandiks hastalıkları , diagnostik amaçlı (tanısal) ve fıtık cerrahileri yapılmaktadır.Bu yöntemlerle hastanın kısa süre hastanede kalması , yara yerinin küçük olması , ağrının daha az olması iş ve güç kaybının aza indirilmesi ve sosyal yaşantıya erken döndürülmesi amaçlanmaktadır.

Genel Cerrahi hangi hastalıklara bakar?
  • Cerrahi hastalıklar (Mide,barsak,karaciğer,safra kesesi, pankreas, apandist, hemoroid, fistül, guatr, kistler, varis ameliyatları) 
  • Acil cerrahi
  • Travma, kaza yaralanmaları
  • Cerrahi onkoloji
  • Laporoskopik cerrahi
  • Meme hastalıkları ve ameliyatları
  • Endoskopi
  • Gastroskopi
  • Kolonoskopi


Okunma Sayısı : 127260
Bölüm Doktoru: Op. Dr. İbrahim Karahan
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

Ayır