Radyo frekansları ile varis tedavisi

Radyo frekansları ile varis tedavisi

Özellikle bayanlarda sıklıkla karşılaşılan varis problemi tıp teknolojisinin geldiği nokta ile şimdi oldukça kolay ve sağlıklı şekilde yapılabiliyor. Özel Meltem Hastanesi'nde uygulanan radyofrekans yöntemi ile varis problemi kökten çözülüyor. Bu uygulama 20 milimetreye kadar kadar olan safen damarları için uygulanmaktadır. Kozmetik olarak oldukça başarılı sonuçlar veren bu yöntem ile iyileşme süresi de oldukça kısadır. Üstelik uygulama sonrası hastanın hastanede kalmasına da gerek kalmıyor, aynı gün evine gidebiliyor.

Radyofrekans Yönteminin Uygulanışı

Öncelikle diz altından iğne ile ağrılı reflusu olan varis damarlarına girilmektedir. Burada ince bir radyofrekansı katateri yerleştirildikten sonra Renkli Doppler görüntü desteği ile segmental ablasyon yöntemi uygulanarak 120°C enerji verilmektedir. 7cm`lik bölgeye 20 saniyelik segmental ablasyon yöntemi uygulanması ile katater dışarı çıkarılmaktadır. Bu işlem ortalama bir hasta için 30 dakikayı bulmakta, damara girildikten sonra 3,5 dakikayı geçmemektedir. Hastanın uygulama yapılacak olan bacağına bandaj sarılmakta ve 2-3 gün boyunca damarın kapalı kalmasına yardımcı olunmaktadır. Ardından bu süreyle birlikte varis çorabı dediğimiz tedaviye geçilmektedir.

Radyofrekans Tedavisi Sonrası Süreç

Radyofrekans tedavisi uzman bir doktor ile yapıldığı takdirde oldukça rahat bir operasyondur. Bu yöntem ile hasta bir gün sonra normal yaşamına kaldığı yerden devam etmektedir. Damarın kurutularak kapatılması sonucu sağlıklı yeni damarlar gelişmekte ve bu damarlar eski damarların yerini almaktadır. Bu sayede normal kan akışı sağlandığında varise bağlı ağrılar veya diğer oluşumlar iyileşmektedir. Bu uygulama sonunda hastada her hangi bir morluk, şişlik veya yara izi meydana gelmez. Kullanılan son teknoloji ile bu yöntem büyük ilgi görmekte ve oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.    

Güncelleme Tarihi:19/06/2019
Yayınlama Tarihi:06/07/2013
Okunma Sayısı:13317
Soru sor