Fatburn aleti ile yorulmadan zayıflamak ister misiniz?

Fatburn aleti ile yorulmadan zayıflamak ister misiniz?

Beslenme ve diyet uzmanı gözetiminde yapılan uygulamalarda kişilerin vücut ağırlığı, yaşı, toplam vücut yağı, kas yapıları ve fiziksel aktivite seviyesine göre programlar hazırlanarak "haraketlikondisyon aletinin etkin ve sağlıklı kullanımı amaçlanmaktadır.

Peki günde 15 dk. ayırarak zayıflayabileceğiniz ve başta mutluluk ve rahatlık olmak üzere yaşantınızda pozitif birçok etkileri olan aletin fonksiyonları nelerdir?

Haraketlikondisyon Aletin Fonksiyonları

1- Diyetisyen gözetiminde yapılacak olan vibrasyon uygulaması kasları, kemik yapısını ve eklem bağlarını güçlendirdiğinden, eklem sakatlanması riskini azaltır.

2- Kas güçlendirici spor yapmaktaki etkiyi görmek mümkündür. Günde sadece 15 dakikalık bir uygulama ile vücudun her bölgesindeki kaslar güçlenmektedir.

3- Kas zafiyetini ve gevşekliğini ortadan kaldırır, ağrıları azaltır, tüm vücutta rahatlama yaratır.

4- Kan dolaşımını düzenler, kemik erimesi bozukluklarının düzeltilmesine katkı sağlar. Çalışma esnasında kalp atış hızı sabit kaldığından vücuda ilave yük getirmez.

5- Vücutta sıvı birikmesini engeller, birikmiş sıvıların drenajına yardımcı olur.

6- Diyet uzmanının hazırladığı kişiye özel program çerçevesinde, serbest yağların parçalanmasını hızlandırır. En önemlisi kas yapısını geliştirdiği için bölgesel selülitleri giderir. Vücudun sıkı bir dokuya sahip olmasına yardımcı olur, selülit oluşumunu engeller.

7- Haraketli kondisyon aleti ile düzenli olarak çalışmanın en büyük faydası zamandan tasarruf. 15 dakikalık çalışm a ile 60-90 dk.lık güçlendirici egzersiz programına karşılık gelir. Zira birçok kas grubu aynı anda maximum çalışma imkanı bulur. Cihazın yarattığı istem dışı kasılmalar bacak, kalça ve kol gibi çok daha az harekete maruz kalan bölgelerdeki kasların bile derinlemesine çalışmasını sağlar.

8- Vücudumuzdaki kas ve tendonları ısıtarak esneklik kazandırır. Sadece 2 dakikalık esneme programı tüm vücudun esneme yeteneğini artırır.

9- Çalışma esnasında kaslar saniyede 35 ila 50 kez kasılarak en küçük kılcal damarlara dahi saniyede 35 veya 50 kez kadar kan pompalanmasına neden olur. Bu kan akışı hücrelerin kısa sürede enerji depolamasına katkıda bulunur. Kan akışındaki bu artış aynı zamanda kanda bulunan atıkların hızla vücudu terk etmesini sağlar ve kan hücreleri yenilenir.

10-Yapılan tüm bilimsel çalışmalar vücuda uygulanan düzenli ve kuvvetli vibrasyonun kemik erimesini azalttığını ve kemik yoğunluğunda kayda değer yükselmelere neden olduğunu göstermektedir.

Vücut Sistemi Dayanaıklılığı Artıyor

Fatburn (Hareketli Kondisyon Aleti) ile kaslardaki bu gelişme ve zayıflamaya bağlı olarak vücut sistemi dayanıklılığını artırır. Yapılacak düzenli çalışmalara alışan vücut çok kısa sürede kendi performansını yukarı çeker. Bunun sonucu olarak daha uzun mesafeleri yürüyebilir, daha hızlı koşabilir, daha yükseğe sıçrayabilir, uyumlu ve esnek bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Vücut yapısı (ağırlık, yağ oranı, bazal metabolizma hızı, vücut yaşı, fiziksel aktivite seviyesi) kişiden kişiye değişim gösterir. Diyet ve buna bağlı olarak sağlıklı zayıflama ve sağlıklı yaşam bir disiplinle yürütülebilir.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Rabia Gül KEPEKÇİ uygulayacağı kişiye özel program dahilinde Meltem Hastanesinde hizmete sunulan Fatburn (Haraketli Kondisyon Aleti) sağlıklı yaşam, mutlu yaşam felsefemizde önemli bir yer tutacak.

Güncelleme Tarihi:22/03/2019
Yayınlama Tarihi:27/02/2010
Okunma Sayısı:26635
Soru sor