Öğle yemeği kadar vakitte varis tedavisi

Öğle yemeği kadar vakitte varis tedavisi
Varis Nedir ? Varis toplardamarların değişik sebeplerle (genetik, ayakta fazla kalma, hamilelikterik hormonal değişiklikler gibi) deforme olarak işlevini yitirmesidir. Varisli damarın şekli bozulmuştur.
Varis Yakınmaları Nelerdir? Varisli hastalarda ağrı, şişme, kıramp, kasıntı, yanma, huzursuzluk yakınmaları olur. Bu yakınmaların hepsi birarada olmayabilir.

Varis Kimlerde Görülür? Varis bayanlarda (özellikle hamilelik geçirmiş ) daha sık olmak üzere heriki cinste görülür.

Varis Tipleri Nelerdir? Tip I : Kırmızı, ince, kılcal damar çatlamaları tarzındadır.
Tip II : 1.3 mm kalınlıkta cilt yüzeyine uzanan mavi renkli genişlemiş damarlardır.
Tip III : Mavi, mor renkte daha derin yerleşimli damarlardır.
Tip IV : 4 mm den büyük elegelen büyük varislerdir.

Varise Yolaçan Faktörler ? Genetik özellikler hamilelik ayakta fazla kalma, sürekli oturma sıcak suyla banyo yapma alışkanlığı, gibi faktörler varis hastalığına sebep olabilmektedir.

Varis Tedavisi Yöntemleri ? 1-Skleroterapi
2-Lazer Uygulaması
3-Cerrahi Yöntemler Skleroterapi Nedir ? Hoş bir görünüşe sahip olmayan yüzeye çıkmış olan damarların tedavisidir. Kılcal damar çatlamaları ve varisler bacaktaki çalışması bozulmuş istenmeyen damarlardır. Bu damarların içine damar büzüştürücü ilaç verilerek yapılan tedavi yöntemidir.

Varis Tedavis Ne zaman yapılmalıdır? Varisler ne kadar erken tedavi edilirse; o kadar iyi olur. Erken tedavi ilerde oluşabilecek birçok ciddi durumun ortadan kalkmasını sağlar.

Skleroterapi güvenlimidir ? Ağrılı mıdır? Skleroterapi varisli damarların tedavisinde çok etkilidir. Tedavi gören kişi aynı gün işlerine dönebilmektedir. Uygulama ağrısızdır.

Skleroterapi uygulaması kalıcımıdır ? Skleroterapi ile yok edilen varisler tekrarlanmazlar

Skleroterapi uygulaması her zaman etkili midir ? Skleroterapi uygulanan birçok kişide tamamıyla veya büyük ölçüde iyileşme görülecektir.
Güncelleme Tarihi:13/11/2018
Yayınlama Tarihi:22/01/2009
Okunma Sayısı:9656
Soru sor