Deviasyon yaşam kalitenizi düşürmesin!

Deviasyon yaşam kalitenizi düşürmesin!

Deviasyon(Burun kemiği):

Burun orta duvarının bölgesinden kayması sonucu yaptığı burun tıkanıklığı halidir. deviasyon eğer kalıtsal deviasyon ise diğer aile bireylerinde de görülebilir. Deviasyon eğer nefes almayı engelliyor ise ameliyat ile tedavi edilmelidir.

Deviasyon tedavi edildikten sonra kişi yaşam kalitesinde değişimler olduğunu fark eder.

Burun tıkanıklığının etkileri şunlardır:


Rahat bir şekilde uyuyamaz.
Yorgun hissi.
Bitkin halde hissetme.
Halsiz hissi.
Dikkat eksikliği
Konsantrasyon kaybı.
Kimi zamanda baş ağrısı hissederler.
Kalp ve akciğer hastalıklarına neden olabilir.
Yüksek tansiyona.
Ağız açık uyumadan dolayı sık sık farenjit olmaya.
üst solunum yolu enfeksiyonları.
Cinsel fonksiyon bozuklukları.
Psikolojik sorunlar(sinirlilik, depresyon vb.)

Uyku durumları horlama ve uyku apnesine neden olabilir.

Deviasyon tedavisi

Doktor gerekli muayeneleri yaptıktan sonra travma ve ameliyat geçirilip geçirilmediğini soracaktır. Burun içi ve septumu muayene edilir. Bu muayene hiçbir ağrı veya sızı olmaksızın endoskop aracılığı ile gerçekleştirilir. deviasyon teşhisi konulursa bunun için tedavi tekniği cerrahi olacaktır. Bu ameliyata septoplasti adı verilmektedir. Septoplasti hem lokal  hem de genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ameliyat burun deliklerinden yapılan ve dışarıdan belli olmayan kesilerle gerçekleştirilir. Deviasyon olması gereken uygun yere getirilir. Ameliyat ortalama 20 ila 40 dk. kadar sürmektedir.

Deviasyon kim tarafından yapılmalıdır

Deviasyon sadece cerrahlar tarafından tedavi edilir. Ameliyatı yapacak doktor çok önemlidir. Çünkü bu ameliyatlar direk burun içine bakılarak yapıldığı için cerrahın el becerisi ve deneyimi çok önemlidir. Eğer uzman cerrahlar yaparsa ve  deviasyon ameliyatı tek başına yapılırsa şişlik morluk gibi herhangi bir ödem oluşmaz. Bu sayede burun tıkanmaz ve hiçbir ağrı hissedilmez.


Ameliyat için Uygun Yaş Nedir

Burun septumunda yüz kemiklerinin de gelişimini etkileyen nedenler bulunmaktadır. Bu gelişim süreci ile bütün yüz hatları belirlendiğinden bu cerrahi müdahale 18 yaşından önce yapılmamaktadır. Erişkinlerde ise büyüme merkezleri aktif olmadığından böyle bir sorun oluşmayacaktır ve septoplasti rahatça yapılabilmektedir.

Deviasyon ameliyatı fiyatı

Deviasyon  ameliyatı yapan hastaneler den birisi olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Deviasyon ameliyatı fiyatı ve diğer tüm sorularınız için 0212 644 22 00 çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz sol tarafta bulunan "hemen sorun" formundan ekibimize sorunuzu bırakabilir ve gün içinde size dönüş yapılmasını bekleyebilirsiniz.


Konu ile ilgili arama cümleleri: Deviasyon  ameliyatı yapan hastaneler,Deviasyon ameliyatı fiyatı,Deviasyon kim tarafından yapılmalıdır.

Güncelleme Tarihi:20/04/2019
Yayınlama Tarihi:12/11/2014
Okunma Sayısı:11795
Soru sor