English | Arabic

Anasayfa»Burun Ucu Kaldirma

Kulak Burun Boğaz - Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı


Burun ucu estetiği, burun içinden yapılan kesi ile yapılır. Yani burnun dış kısmında herhangi bir iz kalması söz konusu olmaz. Genellikle lokal anestezi ile uygulanan burun ucu kaldırma ameliyatında eğer burun sırtında bir müdahaleye gerek yok ise genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

Burun içerisindeki kıkırdaklar hafif dikişlerle şekillendirilmektedir. Eğer istenilen sonuç için yeterli kıkırdak yoksa kaburgadan veya kulak kepçesinden alınan kıkırdak greftleriyle burun ucu büyütme yapılabilmektedir. Bu işleme kırkırdak aşılaması denmektedir. Kalın burun derisini inceltme yumuşak dokuya müdahale ederek güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir.

Burun Ucu Tipleri

Ameliyat Sonrası

Burun ucu ameliyatı sonrasında burun içinde silikon spritler yerleştirilebilir. Eğer brun içinde bulunan septum bölgesine herhangi bir müdahale yapılmış ise silikon yaprakçıklar yerleştirilebilir. Bu işlemde tampon kullanılmamaktadır. Ameliyat sonrası alçı atel yada sadece bir bandaj kullanılır. Bu iki destekleyici tedavi yapılan cerrahi operasyonun büyüklüğüne göre değişmektedir. Eğer küçük bir burun ucu işlemi ise ameliyat sonrası bandaj yeterli olmaktadır. Eğer daha kapsamlı bir operasyon ise yani burnun daha iyi korunması gerektiği düşünülüyorsa alçı atel ek olarak kullanılabilir. Slikon splitler veya alçı, hastaya ortalama 2-3 gün süreyle kullandırılmaktadır.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Kimlere yapılır?

Doğal burun ucu estetiği, burun tabanında, yanlarında yada sırtında hiçbir sorun yokken sadece burun ucundaki sorunların giderilmesine yönelik yapılan operasyondur. Aşağıya doğru sarkık, geniş, çok dar yada asimetrik şekillerde olabilir. Burun ucu doğal burun estetiği felsefesindeki en önemli ve dikkat çekici noktadır.

Burun Estetiği Doktları

Ameliyat Fiyatları

Burun ucu kaldırma ameliyatı fiyatları ve diğer tüm sorularınız için 0212 644 22 00 çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz sol tarafta bulunan "hemen sorun" formundan ekibimize sorunuzu bırakabilir ve gün içinde size dönüş yapılmasını bekleyebilirsiniz.

Konu aramaları: Burun ucu kaldırma nasıl yapılır, burun ucu ameliyatı, burun ucu ameliyatı fiyatları, burun ucu kaldırma estetik ameliyatı, burun ucu estetiği fiyat, burun ucu ameliyatı iyileşme süresi, burun ucu ameliyatı sonrası, burun ucu estetiği fiyatları.


Okunma Sayısı : 15344
Bölüm Doktorları: Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Op. Dr. Gökalp Dizdar
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun