Lazer epilasyon

Lazer epilasyon

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce

Konunun uzmanlarının denetiminde çalışan hastaneler ve kliniklerle ön görüşme yapmanızı öneriyoruz. Cihazlardan yani yöntemlerden hangisinin size uygun olduğu konusunda fikir edinmenize biz yardımcı oluyoruz. Meltem Hastanesi dermakozmetik Ünitesi olarak bir dermatoloji kliniğinde Nd-Yag ve Alexandrite lazerlerin birlikte bulunması gereğine inanıyoruz.

Lazer Epilasyon İşleminin Başarısı Nelere Bağlıdır?

Lazer epilasyon cihazının doğru seçimi lazer epilasyonda başarının ilk adımıdır. Uygulama yapılacak kişinin cilt renginin açık olması avantaj sağlar. Çünkü lazer dozu ne kadar yüksekse başarı o kadar artar. Açık cilt tiplerinde doz artışı daha rahat yapılabilir. Kıl ne kadar koyu ise o kadar başarılıdır. Kalın kıllarda etkinlik fazladır. İnce ayva tüylerinde etkinlik azdır. Özetle; kadın olmak, kalın tüyler, açık cilt rengi, uygun lazer dozu ve uygun lazer tipi en önemli anahtar noktalardır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Fiyatlarımız hakkında bilgi almak için

 • Websitemizden canlı destek alabilir,
 • 0212 644 22 00 Dahili 710 Nolu numarayı arayabilir,
 • E-Randevu formu doldurup gönderebilirsiniz.

Lazer Epilasyon için Hazırlıklar

Lazer epilasyon işleminden önce ıslak bir mendil ile bölge deoderant ve kozmetiklerden temizlenir. Bölgedeki kıllar tıraş makinesi ile kısaltılır. İlk seanstan sonraki seanslarda vakit kaybını önlemek için kendiniz evde 3 gün önce kısaltabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon hastaların çoğunluğunda kalıcı, uzun süreli epilasyon sağlamaktadır. Ancak lazer epilasyon sürecinin uzunluğu ve seans sayısı kişinin deri tipine, kılların renk ve kalınlığına, kılların yerleşim bölgesine, yaşına, genetik yapısına ve hormonal faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Seans aralıkları yüz bölgesi için 4-6, vücut için 6-8 hafta arasında değişmektedir.

Seanslar arası ne kadar olmalıdır?

Seans aralığını tüylerin  uzadığı evre belirler. Her seansta büyüme evresindeki tüyler etkilenir. Tüyler uzadığı zaman ikinci bir seans yapılabilir demektir. Tüyler etkilendikçe seans aralığı uzamaktadır. Tedaviye başladıktan sonra ağda, cımbız gibi tüyü kökten alan işlemlerin uygulanmaması gerekir. Laser epilasyon tüyün rengine ve kalınlığına göre doz ayarlaması yapılarak ve  uygun laser tipi  ( Alexandrite, Nd- Yag laser ya da her ikisi bir arada) kullanılarak  ve uygun seans aralıklarıyla yapıldığında  sonuç alınmaması için hiçbir neden yoktur.

Bayanlarda Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Epilasyon uygulaması göz çukuru hariç tüm vücut bölgelerinde yapılabilmektedir. Vücut bölgelerinden kollar, sırt, göbek bölgesi, bacaklar, genital, bikini bölgesi, el üstü bölgelerine ve yüz bölgesine uygulamalar yapılabilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkeklerde lazer epilasyon ücreti bayanlardan biraz daha pahalı olmak durumundadır. Bunun nedeni alan olarak çok daha geniş kısımlarda uygulama yapılmasıdır. Fiyatlar bölgeye göre değişmektedir. dermakozmetik Ünitemizde erkeklerde belüstü, göğüs, omuz, sırt, kol, koltuk, ense, boyun, sakal üstü, kaş arası bölgelerinde lazer epilasyon erkek uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Alexandrite Lazer

Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle Alexandrite lazer için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köklerine ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve iz bırakan yanık sorununa yol açmaz.Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz. Meltem dermakozmetik Ünitemizde lazer epilasyon için sadece Alexandrite lazer ve Nd-Yag lazer cihazları kullanılmaktadır.

Nd-Yg Lazer

Çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir lazerli sistemidir. Oldukça ağrılı olması ve diğer iki lazere bir üstünlüğünün olmaması bu lazerlerin kullanım alanını kısıtlar. Çok iyi seçilmiş durumlarda nadirde olsa Epilasyonda kullanılan bir lazerdir. Lazer epilasyon klinikleri için çok şart olmasada kılcal varis tedavisinde iyi bir lazerdir.

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon sonrası 15-20 dakika kadar bölgeyi aralıklı soğutmak cildi rahatlatır. Olası yan etkileri yok eder. İşlem sonrası bölgeyi nemlendiricilerle nemlendirmek yine cildintoparlanmasını sağlar. Lazer epilasyon sonrasında ilk 24 saat çok sıcak su uygulanmaz. Bölgeyi terletici ağır sporlar yapılmaz. Yine 15 gün boyunca bronzlaşmak amacı ile güneşlenilmez solaryuma girilmez. Lazer epilasyon cildin yüz gibi açıkta kalan bölgelerine uygulanmışsa öbür seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var mıdır?

Lazer epilasyon tıbbın hemen her dalında 40 yılı aşkın süredir güvenle kullanılmaktadır. Kanserojenisite, allerjenisite veya kümülatif toksisite etkileri saptanmamıştır. Halk arasında inanılanın aksine ter bezleri, meme dokusu ve üreme organları üzerinde yan etkisi bulunmamakta, doğurganlığı engellememektedir. Sertifikalı uzman doktor tarafından doz belirlendiği ve takip edildiği takdirde komplikasyon ve yan etki riski (infeksiyon, skar oluşumu, hiper ve hipopigmentasyon) minimaldir. Gebelerde uygulama tercih edilmemekle birlikte herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Seçiminde Dikkat

Sağlık Bakanlığı Güzellik salonlarında Lazer ve IPL uygulamalarını yasaklamıştır. Epilasyonunuzun yarım kalmaması için mutlaka Sağlık Bakanlığından ruhsatlı bir sağlık kuruluşu tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyonun 1-2 seans gibi bir zamanda bitemeyeceği, tıpta hiçbir tedavinin garantisinin ya da garanti belgesinin verilemeyeceği gerçeklerini bilerek lazer epilasyon seçimi yapılması gerekmektedir. Laser epilasyon  yasal açıdan yalnızca TC. Sağlık Bakanlığından Ruhsatlı Sağlık Kuruluşları tarafından yapılabilir.

Dermakozmetik Ünitemizde Yapılan Diğer İşlemler

 • Lazerle Cilt Gençleştirme
 • P.R.P. (Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme)
 • Botox
 • Koltuk altı ve El terlemeleri
 • Mezoterapi
 • Lazerle Varis Tedavisi
 • Kılcal Damar Tedavisi
 • Güneş Lekesi ve Ben Tedavisi
 • Akne (Sivilce) Tedavisi
 • Kriyoterapi
 • Dolgu
 • Dermoroller
 • Elektrokotarizasyon
 • Gençlik Aşısı
 • Kimyasal Peeling
 • Cilt Bakımı
Güncelleme Tarihi:19/06/2019
Yayınlama Tarihi:30/05/2012
Okunma Sayısı:32263
Soru sor