Lazer epilasyon fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları

Bölgeye ve cinsiyete göre değişkenlik gösteren lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi için sol tarafta bulunan "hemen sorun" butonuna tıklamanız yeterlidir. Uzman kadromuz birkaç dakika içinde bıraktığınız numaradan size geri dönüş yapacaktır. Lazer epilasyonla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları telefonda yada formda belirterek bizlere sorabilirsiniz. İstanbul'da lazer epilasyon yapan hastaneler arasında yer alan Meltem hastanesi, Güngören / Bahçelievler'de hizmet vermektedir. Hastanemizde lazer uygulamaları bayan hastalarımıza bayan estetisyenler, erkek hastalara erkek estetisyenler tarafından uygulanmaktadır.

Meltem Estetik Merkezinde lazer epilasyon nasıl yapılmaktadır?

Merkezimizde Alexsandrite ve ND-Yag lazer cihazları kullanılmaktadır. Lazer epilasyon cihazlarında kullanılan ışınların dalga derecesi kızıl ötesi ışınlarına yakınlık göstermektedir. Cihazın vurduğu ışınlar kıl kökünde bulunan melanin pigmentleri tarafından emilir. Emilen ışın, ısı enerjisine dönerek kıl kökünü tahrip ederek gelişimini durdurur. Koyu renkli kılların ışınları emmesi daha kolay olduğundan öncelikli hedef bu kıl folekülleridir.

Lazer epilasyon kesin sonuç verir mi?

Hiçbir tıbbi işlemde kesin başarı sonucu vermek, gerçekçi ve doğru değildir. Bu Lazer epilasyon içinde geçerlidir. Ancak klinik deneyimi ve uygun hasta profiliyle lazer epilasyon uygulaması çok başarılıdır. Örneğin lazer epilasyon yaptırdığınız bölgede avuç içi yada ayak tabanı gibi tamamen tüysüz bir görüntü oluşacağını düşünmek yanlış olur. Tek tük ince tüylerin kalması muhtemeldir. Ancak ilk seans öncesi ve seasnların bitimine yaklaşıldığında hastayı tatmin edecek bir sonuç çıkacağı kesindir.

Yüz bölgesi için kaç seans gereklidir?

Kesin rakamlar vermek çok etik olmasada, vücut bölgelerinde tamamen çözüm için 4-6 seans boyunca lazer epilasyon uygulanır. Her seansta %20 dökülme yaşanacaktır. Hasta buna paralel olarak bir beklenti içinde olmalıdır. Zaten bunu azalmayı gözlemleyen hasta sonucu seanslar bittiğindeki sonuçları tahmin edebilmektedir. Merkezimizde Alexsandrite ve Nd-Yag lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Hangi ekipmanın kullanılacağına ve kaç seans uygulanacağı kıl yapısına ve sayısına bakılarak karar verilmektedir.

Lazer Epilasyonda 1 seans ne kadar sürer?

Seansların süresi bölgeye, kişiye ve kıl sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ancak yaklaşım bir uygulama süresi vermek gerekirse,
Koltuk Altı: 5 dk
Yüz Bölgesi: 1 ile 5 dakika arası
Bacak Bölgesi: 30 dakika diyebiliriz.

Lazer epilasyon acı veriyor mu? 

Lazer epilasyon çok ağrı veren bir uygulama değildir. Çünkü bu uygulamada milisaniyelik atışlar yapılmaktadır. Heleki bayanların tüylerden kurtulmak için uyguladığı ağda ve iğneli epilasyon gibi işlemlere göre çok daha hafif bir acı hissi verir. Tabiki acı işiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Genital bölgeler gibi hassas nahiyeler işlem sırasında belki biraz daha rahatsızlık verebilir. Bunun için hastanın isteği ile ağrıyı azaltan kremler kullanılabilmektedir.

Epilasyon sonrasında kızarıklı olur mu, ne kadar sürer?

Lazer epilasyon uygulanan bölgede bir kaç saat süren kızarıklık oluşabilir. Merkezimizde hassas tenli kişilerde anti enflamatuar kremler uygulanarak kızarmanın önüne geçilebilmektedir.

Lazer Epilasyon cilt kanseri yapar mı? Sakıncaları var mıdır?

Aslında lazer tıpta 65 yıldır uygulanan bir yöntemdir. Çok yüksek doz ışın kullanıp cilt yanığı yapılmadığı sürece sakıncalı bir yöntem değildir. Lazer epilasyonun cilt kanseri yada spesifik bir alerji gibi yan etkileri yoktur. Özete lazer epilasyonun vücuda herhangi bir zararı bulunmaktadır. Zaten klinik deneyimi olan ciddi sağlık kuruluşlarında böyle bir risk söz konusu olamaz. Hastanemizde lazer epilasyon Dermotoloji Uzmanı Uz. Dr. Dilek Bahçekapılı eşliğinde uygulanmaktadır. Lazer ışınları sadece kıl foleküllerini hedef alır, cilt altındaki dokular veya organlar hiçbir zarar görmemektedir. Bu konuda endişe etmenize gerek olmamaktadır.

Kılsız olmak zararlı mıdır?

Bu sorunu cevabını şöyle verelim. Futbolcular bacak kıllarını neden aldırır? Bacaktaki kılların teri tutması sonucu oyun esnasında sürtünmeden kaynaklı yaralanmalar yaşanabilmektedir. Ama diğer taraftan bakıldığında kıl kökleri soğuk  havalarda o bölgede ısı ve enerji oluşturması için de faydalıdır. Ancak kişinin özgüvenini oluşturan estetik görünüm bu iki unsurdan daha öne çıkabilmektedir. Her aynaya baktığınızda aşırı tüylerinizin üstünüzde oluşturduğu stress sırt kıllarınızın size verdiği ısıdan daha önemlidir diyebiliriz. Bu açıdan bakıldığında vücudunuzdaki fazla tüylerin alınması ruhsal sağlığınıza oldukça fayda sağlamaktadır.

Sarı tüylerde lazer epilasyon neden uygulanmaz?

Sarı ve beyaz tüyler yeterli miktarda melanine sahip değildir. Kıl köklerini tahrip edecek olan ışını eman pigmentler bu tüylerde yeteri kadar yoktur. Bu sebeple koyu renkli olmayan kıllarda lazer epilasyondan başarılı sonuç alınması mümkün değildir. Sarı tüyleri yok etmek için iğneli epilasyon yöntemi daha uygun olacaktır.

Güncelleme Tarihi:18/07/2019
Yayınlama Tarihi:23/10/2014
Okunma Sayısı:47359
Soru sor