Piezo yöntemiyle burun estetiği

Piezo yöntemiyle burun estetiği

Son yıllarda burun ameliyatlarında birçok devrim niteliğinde adımlar atılmıştır. Bu devrimlerden biri olan piezo cerrahisi ile burun estetiği hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Piezo cerrahisi 1980‘li yıllarda İtalyan cerrahlar tarafından geliştirilmiştir. Bu yöntem tıp alanında büyük bir devrime yol açmıştır. Piezo cerrahisinin temelinde yatan en mükemmel olay kemiklerin 3 boyutlu ses titreşimleri ile yeniden şekillendirmektir. Bu yöntemi genellikle beyin cerrahları, ortopedi cerrahları, el cerrahları ve çene cerrahları kemiklere müdahale amaçlı kullanıyor. Özel Meltem Hastanesi olarak burun estetiği amaçlı kullanan birkaç hastane arasında olduğumuzu sizlere söyleyebilirim.

Piezo cerrahisinin diğer yöntemlere avantajı nedir?

Burun estetiği ameliyatı sırasında birçok KBB cerrahının olmazsa olmazı osteotom adı verilen aletle yapılıyor. Bu aletle yapılan operasyonlar sonrasında en sık karşılaşılan problem göz çevresinde oluşan morluklar ve şişlikler hatta istenmeyen kırıklar…

Piezo cerrahisi ile bu problemlerin oluşması neredeyse imkânsız. Ayrıca ameliyat esnasında kontrollü olarak kemiğe müdahale ettiğimiz için burun kemiklerinde kırıklıklar oluşmadığından istediğimiz şekli verebiliyoruz.

Piezo cerrahisinde morluk oluşmamasının sebebi nedir? 

Cihaz sadece kemiği ses dalgaları sayesinde kestiği için burun damarlarına ve burun etlerine herhangi bir zarar vermez. Bu sayede kanama yok denecek kadar az olur. Piezonun burunda yumuşak doku ve damarlara zararı olmadığından morluk ve şişlik yok denecek kadar azdır bunun yanı sıra günlük yaşantıya erken dönülmektedir.

Piezo cerrahisinde kemiklerin kontrollü kesilmesinin faydası nedir?

Burun estetiği ameliyatının en zor kısımlarından biri olan burun şeklinin tekrardan verilmesidir. Hatta ikinci bir ameliyat talebinin sebebi de bu kemiklere verilen şekillerin yetersiz kalmasıdır. Eski yöntemlerde burun şekillendirilirken istem dışı olsa bile burunda kırılma meydana gelmektedir. Bu yüzden dolayı burunda istenilen şeklin vermesinde zorluklar meydana geliyordu. Fakat piezo yöntemi sayesinde kırılmaları önleyerek artık buruna istediğimiz şekli verebiliyoruz. Kesi hatlarının düzgün olmasından dolayı kemiklerde daha hızlı iyileşme meydana gelmektedir ayrıca belirtmek isterim.  

Piezo cerrahisinin en muhteşem avantajlarından biri hızlı iyileşmek

Piezo cerrahisinin avantajları şöyle;

+ Morlukların ve şişkinliklerin yok denecek kadar az olması,

+ Kemiğe kolay şekil verme ve istenilen hatlarda kesi yapabilme, 

+ Günlük yaşantıya hızlı bir şekilde dönme

+ Hızlı bir şekilde iyileşme

Piezo burun estetiği fiyatları

Piezo burun estetiği fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere mesaj atabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi:24/03/2019
Yayınlama Tarihi:30/08/2016
Okunma Sayısı:12420
Soru sor