Kırmadan Burun Estetiği Hakkında Detaylar

Kırmadan Burun Estetiği Hakkında Detaylar

2016 yılına gireceğimiz bugünlerde estetik operasyonların acısız ve sancısız bir şekilde gerçekleştirilmesi üzerine yoğun çalışmalar devam etmektedir. Bu duruma aynı zamanda burun ameliyatları da dahil olmuş durumda. Burun estetiği ameliyatı bir diğer ismi ile Rinoplasti; kişilerin burnunda yapılmakta olan şekil değişikliklerine verilen addır. Bu ameliyat sadece şekil değiştirmek için değil aynı zamanda kişilerin burun tıkanıklıkları için de yapılmaktadır.

Burun Estetiği;

 • Kişinin yüz orantısı ele alınarak
 • Burun yapısının el verdiği biçimde
 • Burun boyutları ile oynanarak
 • Burun ucunun yüksekliğinin ayarlanması sonucunda
 • Burnun yüz ile uyumlu bir hale gelmesini sağlayan operasyonlar bütünüdür.

Burun estetiği sırasında kişinin yüz tipi çok büyük önem taşır. Yüz hatlarının karakteristik özelliklerine uygun bir operasyon ile kişinin burnunda estetik olduğunun anlaşılması imkansız bir hal almaktadır.

Bu estetik operasyonun amacı kişinin yüzüne en uygun olan burun tipini yaratmaktır. Hastanın burun cildinin kalınlığı burun estetiği sırasında en önemli unsurlardan birisi olarak ele alınır. Eğer ince bir cilt yapınız var ise mutlaka ve mutlaka profesyonel bir doktor ile burun estetiği yaptırmanız gereklidir. Aksi halde burun estetiği sırasında yapılan tüm hatalar görünecektir. Cildiniz kalın bir yapıya sahip ise cildiniz ile yeni burnunuzun birbirine uyum süreci biraz sancılı geçebilir.

Burun estetiği ameliyatı önemli operasyonlar arasındadır. Kişinin bütün hayat kalitesini etkilene burun estetiği ameliyatının dikkatli yapılması gereklidir. Burun tam olarak yüzün ortasında konumlanmıştır. Eğer doğru bir şekilde estetik operasyon öncesi planlama yapılmaz ise ameliyat hüsran ile sonuçlanabilmektedir. Kesinlikle hata kabul etmeyen ameliyatların başında gelmektedir.

Burun estetiği uygulaması;

 • 18 yaşından büyük olanlara yapılmaktadır
 • Burnunuzda olan doğumsal şekil bozukluklarında
 • Kazalar sonucu oluşan şekil bozukluklarında
 • Genetik olarak aktarılan şekil bozukluğunda
 • Yapısal sorun olmasa da estetik kaygılar ile uygulanması mümkün bir cerrahi işlemdir.

Genel olarak bir burun estetiği ameliyatı 2 saat kadar sürmektedir. Kişinin nasıl bir buruna sahip olmak istediğini doktoru ile konuşması ve hayalindeki burnu tam bir şekilde tasvir edebilmesi gerekmektedir. Doktor eğer estetik konusunda uzman biri ise doğru yönlendirmeler ile burnunuzun ne şekilde daha güzel duracağını size söyleyecektir. Üstelik artık bu estetik ameliyatlar sırasında burun kırma işlemleri yapılmamaktadır.

Peki; gerçekten burnunuzun kırılmadığı bir burun estetiği ameliyatı mümkün mü?

Evet, mümkün. Türkiye için estetik cerrahi oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor ve artık insanlar estetik ile yaşam kalitesinin artacağını kabullenmiş durumdalar. Burun estetiği ameliyatı da en sık yapılan ameliyatlar arasında yer almakta. Sık sık yapılan bir ameliyat olduğu için cerrahlar bu ameliyat için çıkan son teknolojiyi yakından takip etmekte ve hızlı bir şekilde uygulama konusunda da profesyonelleşmektedirler.

Alanında son derece başarılı olan; Başhekim Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, hastaları ile özel olarak ilgilenerek arzularını yerine getirmeye çalışmaktadır.

Eski dönemde burun estetiği sırasında yapılan kırma ve kesme işlemleri burnunuzun istediğiniz gibi olmasına engel bir durum yaratmanın yanı sıra kişinin burnunda kırık ve çatlamalara sebebiyet vermekteydi. Ancak son dönemde gelişen bir teknoloji olan mikromotor yöntemi kişileri bu edişeden kurtarıyor ve ameliyat sürecinin çok daha acısız bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Mikromotor yöntemi;

 • Damarlara zarar vermez
 • Kemer alınma işlemlerinde burun deliklerinden sokulan aletlerden yardımıyla burun üzerinde törpüleme işlemi yapılmasına olanak sağlar

Bu işleme kapalı burun estetiği adı da verilmektedir. Bu operasyon sırasından videoendoskopi yönteminden de destek alınmakta ve mikromotor yöntemi yardımı ile çekiç gibi zarar veren maddeler kullanılmadan işlem yapılabiliyor. Burun estetiği milimetrik hesaplara dayanan bir yöntem olduğu için bu yöntem çok daha sağlıklı sonuçlar oluşturuyor.

Ancak kullanılan yöntem ne denli iyi olursa olsun uygulayan kişinin deneyimleri ve sizi yönlendirmesi de son derece önemli. Burun estetiğinin güzel bir şekilde sonuçlanmasının bir kısmı doğru malzemeleri kullanmak bir kısmı deneyimin üst seviyede olmasının eseridir.

Eğer Başhekim Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi gibi uzman bir doktorunuz var ise sizin için güzel sonuçlanacak bir burun estetiği operasyonundan korkmanıza gerek yok demektir.

Güncelleme Tarihi:24/04/2019
Yayınlama Tarihi:14/12/2015
Okunma Sayısı:11171
Soru sor