Tamponsuz burun ameliyatı

Tamponsuz burun ameliyatı
  1. Burun Eğriliği ve Tedavisi (Septum Deviasyonu)
  2. Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti)

Her iki ameliyatta da artık tamponsuz burun ameliyatı yapabiliyoruz. Hastalar tampon nedeni ile burnunun tıkalı olacağı ve tampon alınırken ağrı olacağı kaygısı taşımaktadır. Tamponlar ameliyattan sonra kanamayı engellemek ve burun içi yapıların hızla iyileşmesini sağlamak için uygulanmaktadır.

Hastanemizde septoplasti ve rinoplasti  ameliyatlarından sonra silikondan yapılmış tamponlar veya uygun vakalarda septal stapler kullanmaktayız. Böylece yara iyileşmesi hızlı olmakta kanama riski olmaksızın tampon kullanmadan tampon etkisi yaratmış bulunmaktayız.

Uzman Doktor tarafından önerilen Septoplasti operasyonlarına karşı hastada en fazla tedirginlik uyandıran konu burun tamponudur. Yeni teknojik gelişmeler artık bu durumada çözüm üretti. Uygun vakalarda septal stapler kullanılarak hastanın operasyon sonrası burun tıkanıklığı yaşama yada burun tamponu alınırken ağrı duyma endişesi bu yöntemle ortadan kaldırılmaktadır.Bu yöntem uygun Rinoplasti ve septoplasti vakalarında kullanılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi:18/04/2019
Yayınlama Tarihi:12/04/2012
Okunma Sayısı:18482
Soru sor