English | Arabic

Anasayfa»Lazer Epilasyon Yaptirmadan Once

Lazer Uygulamaları - Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce...

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce...


Lazer Epilasyonu Uzmanına Yaptırın

Lazer epilasyon, ilgili uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde güvenli ve etkili bir yöntemdir. Son dönemlerde bazı estetik merkezlerinde veya muayenehanelerde lazer epilasyon, yetkili olmayan kişiler veya hekimler tarafından yapılmakta olup uygulamalar sırasında ciddi yan etkiler meydana gelmekte veya tedavi yanlış parametrelerle devam ettiği için etkisiz olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı 18 Eylül 2008 tarih ve 36130 sayılı yazısı ile  lazer uygulayan merkezlerin sorumlu hekiminin dermatolog veya plastik cerrahi uzmanı olması gerektiğini belirtmiştir. Bu uzmanların dışında çalışan güzellik merkezleri ve muayenehanelerde lazer uygulamalarını yasaklamış ve bununla ilgili denetimlere başlamıştır. Dermatolog veya estetik cerrahi uzmanı yönetiminde olmayan bütün estetik merkezleri 2009 sonunda kapatılacaktır.

Etkili ve güvenli bir tedaviyi sürdürmek için ve tedavinizin yarıda kalmaması açısından bu hususu dikkate almanızı öneriyoruz...

Lazer epilasyon yaptıracağınız merkezin özellikleri nasıl olmalıdır?


Merkezde cilt doktoru(dermatolog) olmasına özen gösteriniz.
 
İşlem sonrası gelişebilecek herhangi bir komplikasyonda en iyi yardımcınız cilt doktorunuz olacaktır
 
Lazer epilasyona engel bir cilt hastalığınız varsa veya cildinizi hassaslaştıran herhangi bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuz lazer için en uygun zamanı belirleyecektir
 
Lazer epilasyon yaptıracağınız cihazın özellikleri nasıl olmalıdır?
 
Çok iddialı vaatler, düşük fiyatlar, paket programlar sizi yanıltmasın. Önemli olan cihazın etkinliği, merkezin güvenirliğidir.
 
Lazer epilasyonda etkili cihazlar Alexandrite, Nd-yag, Diode cihazlardır. Bazı merkezlerde lazer epilasyon adı altında IPL cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz lazer değil, yoğunlaştırılmış ışık sistemidir. IPL cihazlar kılları geçici olarak döktüğü için modern ağda yöntemi olarak kabul edilirler.
 
Lazer epilasyon cihazı CE sertifikasına sahip olmalıdır. Sağlık Bakanlığı güzellik merkezlerinde kullanılacak tüm cihazların bu sertifikaya sahip olmasını zorunlu tutmaktadır.

Okunma Sayısı : 7431
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun