Lazerle varis tedavisi ile şikayetleriniz bitiyor

Lazerle varis tedavisi ile şikayetleriniz bitiyor
Toplardamarlar dokulardaki kirli kanı temizlemek üzere kanı kalbe gönderirler. Atardamar dediğimiz yapı ise temizlenmiş kanı tekrar kullanılmak üzere dokulara dağıtır. Şişmanlık ya da genetik veya hamilelik durumlarında toplardamarlarda oluşan tıkanıklık ile belirli bir baskı oluşur. Kan geriye doğru birikme gösterir. Bu kan birikimi de cilt dışından mor, mavi veya kırmızı olarak görülebilir. Bu toplardamarların genişlemesi, bükülmesi veya örümcek ağı gibi yayılmasına varis diyoruz. Varisler genellikle yetişkinlerin %15`inde görülmektedir. Kadınlarda görülme oranı erkeklerin 4 katı kadar fazladır. Ailesel faktörler ile geçiş ise %50'den fazla orandadır. 20 ila 70 yaş arasındaki kadınların %50'den fazlası varis şikayetinden yakınmaktadırlar. Lazerle Varis Tedavisi

Varis tedavisi
lazer veya skleroterapi ile yapılabilmektedir. Damarlar yaygın ve belirgin olan hastalar dopler incelemesinden geçirilir. Sonrasında ileri derecede yetmezlik mevcut ise damar cerrahlarına yönlendirmek yerinde olacaktır. Şayet varisler 4mm'den küçük ise lazer yöntemiyle rahatlıkla tedavi edilebilmektedir.
varis tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi şimdi Çok KolayLazer yönteminde kullanılan ışık, damar içerisinde bulunan oksihemoglobin adında madde tarafından emilmektedir. Açığa çıkan ısı etkisi ile damar büzüşme gösterir. İşlem esnasında damar büzüşmesini anında görmek mümkündür.

Lazerle Tedavi Hangi Damarlara Uygulanmaktadır?
Bacaklarda bulunan 1-4 mm çapındaki kırmızı, mavi renkteki damarlar, yüzde bulunan ince mavi-kırmızı kılcal damarlar, kadınların bacaklarında görülen ağ tipinde damar genişlemelerinde lazerle tedavi kolaylıkla yapılabilmektedir. Varis tedavisinde kullanılan lazerlerin hepsi aynı etkiyi vermez. Lazerin etkinliği cilt rengi ve damar genişliğine göre farklılık gösterebilmektedir. Her tip deri rengine göre farklı lazer uygulaması yapılır. Özellikle iz kalma riski yüksek olan koyu tenli hastalarda Nd-yag lazer başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.
lazerle varis tedavisi

Varis tedavisi
nde süre 15-45 dakika arasında değişebilmektedir. Uygulanacak tedavi vücut bölgelerine ve hastaların tedaviye verecekleri yanıta göre 1 ila 6 seans arasında değişebilir. Fakat genel olarak 1-3 seans yeterli olabilmektedir. Doktor kontrolünde düzenli olarak devam edilen seanslarda damarların sayı ve görüntüsünde %70-100`lere kadar varan renk açılması ve damar çap incelmesi sağlanabilmektedir.  Özel Meltem Hastanesi uzman doktorları lazerle varis tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve hastaları bu sıkıntıdan kurtarmaktadırlar.
Güncelleme Tarihi:14/12/2018
Yayınlama Tarihi:28/11/2013
Okunma Sayısı:12767
Soru sor