English | Arabic

Anasayfa » Burun Estetigi Rinoplasti

Kulak Burun Boğaz - Burun Estetiği | Rinoplasti Ameliyatı

Burun Estetiği | Rinoplasti Ameliyatı


Rinoplasti (estetik burun ameliyatı) burun şeklinin cerrahi bir girişim ile yeniden biçimlendirilmesidir. Rinoplasti burun operasyonu , estetik amaçlara ulaşmak için yapılabilmenin yanı sıra, rekonstrüktiv olarak doğumdan kaynaklanan hataları düzeltmek, gelişimsel yada çarpma sonucu oluşan deviasyonları  ve solunum problemlerini ortadan kaldırmak gayesiyle de uygulanabilir.  Burun cerrahisinde estetik ve fonksiyon birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Burundan nefes alma zorluğu olduğu durumlarda, nefes alma problemlerini çözmeye yönelik müdahaleler (septoplasti, konka rezeksiyonu...) ile birlikte yapılabilir. Başarılı burun ameliyatı yüzünüzle uyumlu doğal bir burun görüntüsü sağlamalı ve nefes almayı daha da rahatlatmalıdırAmeliyat Öncesi Değerlendirme:

Rinoplasti yani burun estetiği düşünen kişi önce burnu ile ilgili problemleri  ve beklentilerini doktoruna tam olarak ifade etmelidir. Ameliyatla ilgili beklentilerinizi ve burnunuza ait sorunları tartışmanız, yapılacak girişimin planlanması konusunda doktorunuzu yönlendirecektir.

Gerçekçi olmayan yada mükemmeli hedefleyen beklentiler kişide hayal kırıklığı oluşturabilir. Bu nedenle burun ameliyatlarından sonra mükemmel bir görünüm değil de, daha iyi ve uyumlu bir görünüm beklentisi içinde olan kişiler ameliyattan memnun kalırlar. Gerçekçi beklenti, sağlıklı birey ve psikolojik denge rinoplasti adayı için önemli kriterlerdir.

Rinoplasti ameliyatını standart bir şekilde yapılmamakta olup, hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak, kişiye özel rinoplasti cerrahisi uygulanamaktadır.

Ameliyat Yaşı

Erkeklerde 17, kızlarda 16 yaştan itibaren bu ameliyat yapılabilir.

Ameliyat Yöntemi

Ameliyat ve sonrası

Ameliyat sonuçlarını olumlu etkileyen faktörler:

Ameliyat sonuçlarını olumsuz etkileyen faktörler:

Tekrar ameliyat gerekir mi?


Rinoplasti Sıkca Sorular Sorular


Okunma Sayısı : 41831
Bölüm Doktorları: Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Op. Dr. Gökalp Dizdar
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırTeşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun