Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Fiyatları ve Teknikleri

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Fiyatları ve Teknikleri

Hastanemizin estetik cerrahi ünitesinde uzmanlarımız tarafından yapılan fue saç ekimi hakkında detaylı bilgiyi alacağınız bu sayfada fue saç ekimi aşamaları anlatmaktadır.  Ekim yaptırmadan önce ayrıntılı bilgi almak isteyen hastalarımız, saç dökülmesinden şikayet eden ve artık kalıcı bir çözüm arayan erkek yada bayan kişiler saç ekimi hakkında tüm bilgileri bu sayfada öğrenebilirler.

Her ne kadar insanda önemli olan organların doğru çalışması olsada, psikilojinin ve özgüvenin de yerinde olması sağlığı direkt etkileyen faktörler arasındadır. Bu yüzden saç ekimine sadece estetik bir gözüyle bakmak yetersizdir. İşlem sonrası özgüvenin geri getirilmesi, ruh sağlığını olumlu yönde etkilemektedir.

Saç tedavilerinde ömür boyu kalıcılık gösteren ve işlem sonrası gözle görülür bariz değişimi fark ettiren tek işlem saç ekimidir. Bunun dışında denenen bir çok tekniğin sonuçları ya geçici yada çok yetersiz kalmaktadır.

FUE Yöntemi Nedir?

FUE'nin açılımı, Follicular Unit Extraction yani foleküler ünite çıkarma olarak tanımlanır. Saç nakli yapılacak kişide herhangi bir kesik olmadan uygun bölgelerden kıl köklerinin greftler halinde (ikişer, üçer yada dörder kökler şeklinde) alınması işlemidir. Bu operasyon günümüzde en gelişmiş ve doğru sonuçlar veren saç ekimi yöntemidir.

1. Aşama: Tanışma ve Fiyat Bilgilendirmesi

Gönderdiğiniz fotoğraflar yardımıyla fue saç ekimi fiyatı yaklaşık olarak sizlere bildirilir. Daha önce whatsapp iletişim numaramızdan +90 543 606 06 78 yada soru formu ile fotoğraflarını gönderen yurtiçi hastalarımız randevu tarihi verilerek hastanemize davet edilir. Yurtdışından gelen hastalarımızın hava alanından merkezimize transferi tarafımızdan gerçekleşir.  Anlaşmalı olduğumuz otellerle konaklama işlemleri ayarlanır. Ya da tercihe göre belirli süreyle hastanemizde misafir edilir.

2. Aşama: Saç Ekimin Planlanması

Tanışmanın ardından uzmanlarımızla birlikte saçın detaylı analizi yapılır. Ekim yapılacak bölgelerin saç çizgisi hastanın onayıyla belirlenir ancak çizim uygulanmaz. Saç çizgisi greftlerin alınması işleminden sonra çizilir. Fue saç ekimi öncesi fotoğraflarınız alınır ve estetik bir şekilde saçlarınız traş makinası ile 1 numaraya kısaltılır.

3. Aşama: Lokal Anestezi

Açıklık olan alanda kullanılacak lokal anestezi ilaçları deriye enjekte edilir. Böylece hasta acısız konforlu bir ekim için hazırlanmış olur. Hastanemizde iğnesiz lokal anestezi cihazı ile Bu uygulama fue saç ekimi acıtır mı sorusunun cevabı olarak da görülebilir.

İğnesiz Lokal Anestezi ile Saç Ekimi

4. Aşama: Greftlerin Alınması

Çoğunlukla ense üstü diye tabir edilen bölgeden greftlerin alınması işlemine başlanır. Fue motoru denilen alet yardımıyla bölgeden uygun olan kıl folekülleri alınır. Greft alınan bölgedeki kanlanma 10 gün içerisinde normale döner, 15 gün sonrasında kanlanma tamamen geçer.

Not: Bu işlem operasyonun yarı zamanını almaktadır. Fue saç ekimi süresi ortalama olarak 6 saat sürmektedir. Burada yetenek ve tecrübe zahmetle birleşerek kırılmamış kıl kökleri alınarak birazdan yapılacak nakil için uygun şekilde muhafaza edilir. Kıl köklerin sağlıklı ve kalıcı olması burada en önemli husustur.

5. Aşama: Saç Çizgisinin Belirlenmesi

Önceki fotoğraflarında yardımıyla uzmanlar operasyonun ekim sonrası doğal ve sık bir görünüm ortaya çıkması açısından açıya ve bitiş çizgilerine karar verirler. Bunun için Avrupa Saç Cerrahi Merkezi Dernekleri tarafından önerilen standartlar vardır. Saç analizi detaylı olarak yapılarak bu aşama tamamlanmış olur ve fue saç ekimi kanal açma işlemine geçilir.

Not: FUE saç ekiminde saç çizgisi operasyonun en önemli noktalarındandır. Burada ekimin ne yönde gerçekleşeceğinin kararı yine hastanın da onayı alınarak belirlenir.

6. Aşama: Saç Yönünün Belirlenmesi ve Kanal Açma

Fue yönteminde yeni saçlarınızın yönü ve şekli %80 gibi yüksek bir oranda ekimi yapacağınız doktorun uzmanlığındadır. İyi bir saç ekimi uzmanı tek bir yönde uzayan saçlarla sizi baş başa bırakmaz. İstediğiniz yöne tarayabileceğiniz ve şekil verebileceğiniz saçların ortaya çıkması için bilgi ve tecrübesine konuşturur. Saç ekimin bu detayı, konuya hakim ve uzun süredir araştırma yapan kişilerin en iyi saç ekimi doktoru aramaları bu sorunun oluşmasında önemli etkendir. Hastanemizde yapılan saç ekimi sonuçlarında en önemli unsur sık ve doğal görünüm elde etmek, böylece saç ekiminin belli olmamasını sağlamaktır.

Başarısız Saç Ekimi Örnekleri

Not: Tıbbi sağlık kuruluşlarının estetik operasyonlarda öncesi ve sonrası fotoğrafları paylaşması sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu yüzden yalnızca farklı merkezlerde yapılan ve estetik açıdan başarısız ekimlerin görselleri paylaşılmıştır.

7. Aşama: Kıl Köklerinin Yerleştirilmesi

Yukarıdaki planlamalar ve ölçüler eşliğinde açılan kanallara yeni saç kökleri yerleştirilerek operasyonun ekim süreci tamamlanır. Bu işlemde saç ekimi süresinin diğer yarısını (ortalama 3-4 saat) almaktadır.

8. Aşama: Yıkama ve Taburcu Olma

Fue saç ekimi sonrası yeni saçlarınız özel bir losyon ile temizlenir. Ardından uzmanınız tarafından evde nasıl bakım yapacağınız sizlere detaylı olarak anlatılır. Bilgilendirme sonrası da operasyon tıbbi formlar size sunulur. Artık yeni saçlarınızla birlikte evinizde dinlemeye gidebilirsiniz. Saç ekimi sonrası belirlenen tarihlerde kontrol için hastanemize davet edilirsiniz. Ayrıca ekim sonrası tüm sorularınız için hastanemiz uzmanlarını arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

9. Aşama: Saçların Çıkışı

Saçlar ekimden sonraki ilk 3 hafta içinde kökleri içerde kalacak şekilde dökülürler. Aslında bu olaya kırılma demek daha doğru olur. Ekimden sonra 90 gün boyunca bekleyen kökler bu süreden sonra çıkmaya ve başlarlar. Her gün bir kısım saç çıktığından süreç doğal ve abartısız bir biçimde ilerler. Yaklaşık 8-10 ay sonra bütün saçlar (ideal şartlarda fire ihtimali %3 tür) çıkmış olur.

Saç ekimi son gelişmeler nelerdir?

Şuanda kelliğe karşı en estetik ve kalıcı çözüm saç ekimidir. Bilim adamları saç klonlama üzerinde çalışmalarına devam etse dahi şuanda somut bir sonuç alınması, test edilmesi vb. işlemlerden geçmesi uzun yıllar alacak gibi görünüyor. Ancak klonlama başarıldığı taktirde artık hastadan alınan bir kaç grefti (saç kökü) uygun şartlarda hastanın ihtiyacı kadar çoğaltılabilecek. Ekim işlemi ise yine aynı şekilde yapılacaktır.

Saç Ekimi ve Saç Tipleri

Kıvırcık saçlarda doğal sonuçlar için ekim oldukça zahmetli olabilmektedir. Bu tarz ekimlerde alan daha geniş olduğunda sonuç daha natürel ve yoğun görünmektedir.
Beyaz saç köklerinin ayrıt edilmesi oldukça meşakatlidir. Özel dikkat isteyen bu işlemde mikroskoplu loplar ile çalışması gerekir.
Açık tonlu saçlarda işlem diğerlerine göre daha basittir. Sonuçları daha doğal olmaktadır.
Koyu renkli saç tiplerinde saç nakli greftlerin özenle ayrımıyla birlikte doğal ve gür bir görünüme sahip olabilmektedir.
Düz saçlarda ise saç ekimi daha kolaydır. Greft alımı ve ekimi hızlıca yapılır. Sonuçları natüreldir.

Saç Ekimi Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İstiyorum

Hastanemizde yapılan saç ekimi ücretleri hakkında bilgi talebi için sol tarafta bulunan soru formundan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz hızlı iletişim için +90 543 606 06 78 (WhatsApp) bizlere 7/24 sorularınızı sorabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi:24/07/2019
Yayınlama Tarihi:04/07/2018
Okunma Sayısı:5063
Soru sor