Şakak bölgesi saç ekimi

Şakak bölgesi saç ekimi
Özellikle erkeklerde alın bölgesinde oluşan saç dökülmesi, kişiyi olduğundan çok daha yaşlı gösteren fiziksel değişikliklerin en başında gelmektedir. Geniş bir alın yapısına sahip olmak, erkekler için güçlü bir karakter yapısı izlenimi oluşturmasına rağmen, alın bölgesinde saç dökülmesi yaşayan erkekler, aynı zamanda gençlik, canlılık ve çekiciliğinde bir kayıp olduğu düşüncesiyle bayanların kendilerinden uzaklaştığı endişesini de hissetmektedir. Bu sorun, erkeklerin, belki de en ciddi sayılan, ruhsal ve psikolojik durumunu en derinden etkileyen problemlerinden biri sayılmaktadır.
 
Genetik faktörlere bağlı saç dökülmesi nedeni olan hormon dihidrotestosterondur (DHT). 5-alfa redüktaz enzimi testosteronun DHT`ye dönüşmesini sağlamaktadır. DHT, kıl köklerini tahrip ederek, kıl köklerinin yavaş yavaş küçülmesine ve gözle görülür biçimde zayıflamasına yol açar. Köke bağlı olan kıl dökülür, kıl köklerinde oluşan tahribattan dolayı yeni bir kıl gelişimi olmaz. Erkek tipi saç dökülmesi nedenlerinin % 95 DHT dir. Kıl köklerinin deliklerinde tıkanmalar, derideki kan dolaşımında zayıflama, oksijen azlığı gibi, bazı ticari ürünlerin satışını yapmak için ileri sürülen ve gerçeği yansıtmayan sözde nedenler, kesinlikle saç dökülmesi nedeni değildir. Saçların dökülmesini önleme, saçları kuvvetlendirme, tekrardan çıkmasını sağlama gibi vaadlerle tanıtımları yapılan şampuan, losyon, krem, sprey türü ürünler, umut tacirliğinden başka hiç bir şey değildir. Ciddi dökülme problemi olan olgularda gerçek ve doğru çözüm yolu için muhakkak tıbbi ve bilimsel olarak doğruluğu kanıtlanmış yöntemlerin uygulaması en güvenilir seçeneklerden biridir.
 

Şakak Bölgesine Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Normalde bu ekimin saç ekiminden hiçbir farkı yoktur. Ekilecek alan daha az olduğu için operasyonun daha kısa sürme ihtimali yüksektir. Fue yönteminin kullanıldığı operasyon da hem greft alınan bölge hem de ekim yapılacak şakak bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Donör bölgeden alınan greftler ekim alanına nakledilerek tedavi sonlandırılır. Hiç bir şekilde ağrı sızı olmadan geçen operasyon aynı gün tamamlanmaktadır. Sonrasında oluşacak hafif ağrılar kullanılan ilaçlarla giderilmektedir. Operasyondan sonra Yüzünüzde çok nadiren hafif bir şişlik oluşabilir ve bu durum geçicidir. Günlük çalışma hayatınıza yaklaşık 2 günlük istirahatten sonra dönebilirsiniz. 1 ila 2 haftalık hassas süreç de son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Ağır ve terleten işlerden kaçınmalı, kafamızı fazlaca öne eğerek ekim bölgesini zorlayıcı durumlardan kaçınmalıyız. Ekim yapılan bölgeyi darbelerden korumalı iz kalmaması için güneşten korumalısınız. İşlem bittikten sonra bu uyarıları ve daha fazlasını ekimi gerçekleştiren doktorunuz size detaylı bir şekilde anlatacaktır. Biraz zahmetli gibi görünen bu süreç doğal saçlarınızı tekrar kazanmada tek ve en güvenilir yöntemdir.
 
Güncelleme Tarihi:24/04/2019
Yayınlama Tarihi:11/03/2015
Okunma Sayısı:16751
Soru sor