Saç ekimi

Saç ekimi

Kel Kalma Sorunu Bitiyor

Erkeklerde genellikle tepe ve alın kısmında saç kökü kaybı nedeniyle saçlarda seyreklik veya belirgin saçsızlık görülürken, ense bölgesinde iki kulak arasında kalan bölgede saç dökülmesi olmamaktadır. Bayanlarda görülen saç kayıplarının ise hormonal değişiklikler, menapoz, kullanılan ilaçlar ve yaşlılığın sebep olduğu bilinmektedir.

Modern tıbbın hızla gelişmesi ile son yıllarda saç ekimi yöntemleri çoğalmıştır. Merkezimizde deneyimli, uzman doktorumuz tarafından uygulanan "Mikrogreft" yöntemi bunlardan biridir. Bu teknik ile diğer yöntemlere göre çok daha doğal ve başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Ancak bu yöntemlerin hastaya uygunluğu çok önemlidir.Saç ekim işlemi günlük aktiviteyi kısıtlamayan bir işlemdir. Saç ekim işleminde mevcut saçlar kesilmemektedir. Hasta ekim yapılan bölgeye temas etmeyecek bol bir şapka takarak işine dönebilmektedir. Uygulamadan 48 saat sonra alın ve göz üstlerinde şişlik ve morluklar oluşabilmekle birlikte, bu durum birkaç gün içinde kaybolmaktadır.

Mikrogreft Yönetim

Operasyon başlamadan önce saç ekiminin yapılacağı bölgeler işaretlenir. Bu çizmler yapılırken saç ekilecek bölgenin naturel saç çizgilerine uygun olması suni bir görünüm oluşturmaması bakımından çok önemlidir. Saçlı deri alındıktan sonra bu bölge estetik bir dikiş yöntemi ile kapatılır. Oluşacak kesi izi saçların içinde kaldığından hiçbir zaman görünür olmayacaktır. Ense bölgesinden çıkarılan doku parçası "Mikrogreft" yöntemiyle tek tek foliküllere ayrılır.

Çıkartılan saçlı deri 2-3 kişilik bir uzman ekip tarafından bistüri ile 1'li,2'li,3'lü kıl kökü ihtiva eden küçük gruplara ayrılır. Bu işlem çok incelikli ve çabuk yapılması gereken bir işlemdir. Bu foliküller saçsız bölgeye açılan kanallara yerleştirilir. Bu işlem sırasında lokal anestezi uygulandığından acı hissedilmez.Bu saçlar kendi sağlıklı saçınız olduğu için herhangi bir özel bakım gerektirmez,dökülmez. İşlem tamamlandıktan hemen sonra hasta evine veya işine dönebilir. Bu süre sonunda ekim yapılan bölge ve diğer saçlı bölgeler özel bir solüsyonla yıkanır ve bu işlem her gün tekrar edilir. Nakledilen saçlar bir süre sonra dökülürler ve yeniden çıkmaya başlamaları 2,5-3 ay gibi bir süre almaktadır.

Yasal Uyarı : Saç Ekimi  ve Mikrogreft ile ilgili verilen bilgiler sadece size fikir vermek amaçlıdır. Uygulama öncesi tedavinizi planlayacak merkezimizden ve uzman doktorumuzdan ayrıntılı olarak bilgi almanız uygundur.

Güncelleme Tarihi:24/04/2019
Yayınlama Tarihi:15/06/2011
Okunma Sayısı:15093
Soru sor