Saç ekimi sonrası izler ne zaman geçer?

Saç ekimi sonrası izler ne zaman geçer?

Saç ekimi yapılan hastalarımızın operasyondan önce bilgi almak istediği ilk konu saç ekimi sonrası izler ne zaman kaybolur ve ekim sonrası iz kalır mı, ne kadar sürede iyileşir şeklinde olmaktadır. Uzmanlarımızla bu konu üzerinde sizin için açıklayıcı bir makale hazırladık.

İzler Neden Oluşur?

Hastanemiz saç tedavileri ünitesinde fue saç ekimi yöntemi kullanılmaktadır. Saç ekiminde mikro motor denilen punchlar kullanılır. Kafa derinizde saç köklerinin yerleştirilmesi için bu aletler yardımıyla kanallar açılır. İşte bu işlemler sırasında kanalların diplerinde kan damlacıkları oluşmaktadır.

Not: FUE işleminde hiçbir dikiş ve kesik izi yoktur.

Kızarılık Ne Kadar Devam Eder?

İlk yıkama sonrası büyük bir kısmı yok olsada kızarıklık durumu 15 gün boyunca devam etmektedir. Bu izler kafanızda bir operasyon yapıldığını farkettirmektedir. Beyaz tenli hastalarda 2 ayın sonunda ise bu izler tamamen kaybolmaktadır. Böylece saç ekimi yaptıran kişi toplum içersinde dikkat çekmez ve tamamen rahatlar.

Saç ekimi sonrası izler konusu uzmanlar tarafından özetle bu şekilde açıklanmaktadır. Hasta ertesi gün iş başı yapabilir ancak 6-7 saat süren operasyonun ardından 1 gün istırahat gereklidir.

Saç Ekimi Yaptırmayı Düşünüyorum Diyorsanız;

+90 543 606 06 78 telefon numaralarımızdan uzmanlarımızı arayın. Saç ekimi hakkında tüm sorularınız için uzmanlarımız sizlere yardımcı olacak. Ayrıca saç ektirme fiyatları hakkında bilgiyi de resimlerinizi göndererek 3 dakika içinde öğrenebilirsiniz.

Bu sayafada saç ekimi izi, saç ekimi kızarıklık ne zaman geçer, saç ekimi sonrası izler ne zaman kaybolur aramalarının cevapları bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi:18/07/2019
Yayınlama Tarihi:16/02/2015
Okunma Sayısı:21294
Soru sor