Karın Germe Karın Estetiği | Abdominoplasti

Karın Germe Karın Estetiği | Abdominoplasti

Karın Germe - Karın Estetiği

Doğumdan sonra ya da aşırı kilo vermeden veya zayıflama sonucunda karın derisinin eski haline dönememesi sonucunda karın derisinde sarkmalar oluşabilir. Estetik karın ameliyatında, orta ve alt karın derisi, yağ dokusu ile birlikte fazla veya sarkmış olan kısmı çıkarılır, aynı ameliyatta karın kasları gevşemiş veya yana doğru araları açılmışsa, dikişler konarak gerginleştirilir. Genellikle göbek hizasının altnıda kalan deri tamamen çıkartılır, üzerinde kalan deri bölgesi ise göbek hizasını altına iner. Böylece karın derisi gerginleşir, düzleşir.

Estetik Karın Germe ameliyatı sırasında karın kasları arasında orta hatta bir açılma mevcut ise (diyastaz) bu açıklık kapatılarak kaslar orta hatta birbirne yaklaştırılır. Böylece karında mevcut öne doğru bombelik te düzeltilmiş olur. Ancak bu ameliyat sonucunda, bikini içinde olmak üzere yatay yönde uzun bir skar (iz) kalacaktır. Bu izin nedeni, yukardan aşağı doğru gerdirilen ve fazlalık kısmı çıkartılan karın dersinin alt kenarının dikilmesi sonucudur. Bu ameliyatla, hamilelikte oluşan çatlakların göbek hizasının altında kalanları tamamen giderilebilir.

Karın Germe ile Daha Estetik
   
Genel vücut ölçüleri normale yakın fakat karın bölgesinde perhiz veya spora rağmen giderilemeyen deri ve yağ fazlalıkları olanlar en iyi adaylardır. Bu nedenle ameliyattan önce bir miktar kilo vermek yararlı olacaktır. Ayrıca, bir kaç doğumdan sonra karın derisinde sarkma veya gevşeme olanlar, karın kaslarında aşırı gevşeme olanlar, yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan deri elastikiyetinin azalması, aşırı miktarda kilo kaybından sonra derinin sarkması durumunda abdominoplasti yapılabilir. Perhize devam eden ve daha kilo kaybetmeyi planlayanlar için ameliyat ertelenmelidir.

Estetik karın germe ameliyatı fizik görünüşünüzü daha iyileştirir, kendinize güveninizi arttırır. Estetik karın germe ameliyatı tecrübeli bir cerrah tarafından yapıldığında abdominoplasti ile iyi sonuçlar alınabilir. Ancak her cerrahi girişimde olabilecek komplikasyonlar bu girişimde de olabilir. Estetik ameliyat sonrası komplikasyonlar arasında enfeksiyon ve kanama nadir de olsa görülebilir. 

Estetik Ameliyat Sonrası

Enfeksiyon durumunda drenaj ve antibiyotik kullanılır. Yara iyileşmesinin gecikmesi durumunda daha fazla skar (iz) kalabilir. Aşırı belirgin izler için ikinci bir girişim gerekebilir. Özellikle sigara yara iyileşmesini bozan etkenlerden biridir. Bu nedenle ameliyatdan önce sigara içilmesine son vermek gerekir. Ameliyattan 10 gün önce sigara içilmesine son vermelidir. Ameliyat öncesi özellikle gövde bölgesi güneşte kalmamalı, diyet uygulanıyorsa, yara iyileşmesini bozabileceğinden buna da ara verilmelidir.

Karın germe ameliyatı ile birlikte diğer büyük ameliyatların örneğin meme küçültme ya da liposakşın ameliyatının kombine ameliyat olarak yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Özellikle karın germe ameliyatında büyük miktarlarda deri ve yağ dokusu çıkarılmaktadır. Bu büyük ameliyat ile birlikte başka bir büyük ameliyatın eklenmesi, vücuda uygulanacak travma yüzeyini çok arttırır, anestezi süresi çok çok uzar ve bunun sonucunda yağ embolisi ya da pıhtı oluşarak beyin ya da diğer önemli organların damarlarının tıkanması riski birden yükselir.

Estetik karın germe ameliyatı

Ameliyat Sonrası

E-RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Plastik Cerrahi Ünitemizde Yapılan Diğer İşlemler

Yağ Alma aldırma Liposuction
Kulak Estetiği Ameliyatı (Kepçe Kulak)
Yarık Dudak, Yarım Damak
Burun Estetiği-Rinoplasti
Botilinum a eksotoksin (BOTOX) Uygulamaları
Yağ Enjeksiyonları
Meme Estetiği Göğüs Estetiği
Saç Ekimi
Ağız ve yüz bölgesi tümörleri
Varis ve Kılcal Damar Genişlemelerinin Tedavisi
Dinamik ve estetik görünüm için: Liposuction

Bilgi ve Randevu için: 0212 644 22 00 - Dahili: 710

Bölüm Doktorları: Op. Dr. Tuncer Özalp
Güncelleme Tarihi:24/06/2018
Yayınlama Tarihi:06/06/2011
Okunma Sayısı:19013
Oy:
Oy Ortalaması:4.7/50
Soru sor