Yağlarınızı aldırın, ideal görünüme kavuşun

Yağlarınızı aldırın, ideal görünüme kavuşun
Vücutta istemsiz olarak gelişen yağ dokusundaki artış, artık büyük problem olmaktan çıkıyor. Öyle ki ister genetik olsun ister beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak olsun vücut oluşacak bu yağ birikintisi ile sağlıksız bir şekilde kilo almaya başlar. Bu durumda vücut sağlık açısından büyük tehdit altına girer. Liposuction dediğimiz yağ aldırma basen, kalça, karın, uyluk, diz, çene altı, boyun, kol gibi bölgelerde istenmeyen yağların küçük deliklerden girilerek alınması ve buna bağlı olarak vücudun daha düzgün şekle girmesini sağlar. Dünyada oldukça ilgi gören bu yöntem ülkemizde de oldukça rağbet görmektedir.Yağ Aldırma Kimlere Göre Uygundur?Bu uygulama bazı belirgin bölgelerinde yağ birikmeleri görülen fakat elastik cilt ve normal kiloya sahip kişilerdir. Kişi fiziksel açıdan sağlıklı ve beklentilerinde uç olmayan kişiler olmalıdır. Yağ aldırma işlemi Liposuction ciddi kalp ve akciğer sorunu olanlar, dolaşım sorunu olanlar, şeker hastalığı bulunanlarda uygulama yapılacak bölgede yakın zamanda ameliyat geçirmiş kişiler için riskli bir hal alabilmektedir. Diyabet, kalp ve akciğer rahatsızlıkları olanlar ameliyat öncesi mutlaka kontrollerini yaptırmalı ve uygunluğunu tespit ettirmelidir. Yağ Aldırma Estetiği

Yağ aldırma
estetiğinde farklı anestezi teknikleri kullanılabilmektedir. Eğer az miktarda yağ alınacaksa ya da sınırlı bir bölgeye işlem yapılacaksa sadece o belirlenen kısma anestezi uygulanabilir. Bölgesel anestezi dediğimiz anestezi daha büyük oranda müdahale gerektirecek durumlarda uygulanır. Bununla beraber fazla bir yağ alımı söz konusu ise genel anestezi de uygulanabilmektedir.
Yağ alınması operasyonunda vücudun çeşitli bölgelerindeki yağ birikimlerinin alınıp vücudun bölgelerinin yeniden şekillendirilmesi işlemini kapsamaktadır. 4-5 mm`lik cilt kesisi ile girilir. Kanül denilen ince borular aracılığı ile derinin altında bulunan yağ birikintileri vakum yardımıyla dışarı alınır.
Yağın emilmesi ile birlikte sıvı kaybı oluşacağından herhangi bir şok durumunun yaşanmaması için yağ aldırma sırasında kaybolan sıvının yerine yenisi konmalıdır. Bu nedenle operasyon sırasında hastaların sıvı alımına dikkat etmek gerekir. Yağ aldırma operasyonundan sonra yanma, ağrı, kanama, şişlik, halsizlik gibi durumlar meydana çıkabilir. Bu gibi durumlarda ağrı kesici ve tabletler işe yarayacaktır. Bu şikayet ve rahatsızlıklar gün geçtikçe kaybolacaktır.

Yağ aldırma
dediğimiz Liposuction profesyonellik isteyen bir işlemdir. Bu nedenle alanında uzman doktorlar tarafından yapılması önemlidir. Özel Meltem Hastanesi Plastik Cerrahi bölümü uzman doktorları yağ aldırma operasyonunu başarıyla yürütmektedirler.
Güncelleme Tarihi:24/03/2019
Yayınlama Tarihi:02/01/2014
Okunma Sayısı:8913
Soru sor