Yağ aldırma ile fazlalıklarınızdan kurtulun

Yağ aldırma ile fazlalıklarınızdan kurtulun
Günümüzün en büyük sorunlarından birisi vücutta istemsiz olarak gelişen yağ dokusundaki artıştır. Öyle ki ister genetik olsun ister beslenme alışkanlıkları olsun vücut bu yağ birikmesi ile sağlıksız bir şekilde kilo alır ve sağlık açısından da oldukça riskli bir duruma gelir. Yağ aldırma dediğimiz liposuction, kalça, basen, karın, diz, uyluk, çene altı, kol, boyun gibi bölgelerdeki istenmeyen yağların küçük deliklerden girilerek alınması ve vücudun daha düzgün şekle girmesini sağlamaktadır. Dünyada oldukça yaygın olan yağ aldırma ülkemizde de rağbet gören bir uygulamadır. Klasik kilo verme yöntemlerine cevap alamayan pek çok kişi bu uygulama ile inatçı yağ birikimlerinden kurtulmaktadırlar. Kimler Yap Aldırma Uygulamasına Girebilir?Bu uygulama için en ideal adaylar, bazı belirgin bölgelerinde yağ birimleri olan ancak elastik cilt ve normal kiloya sahip olan kişilerdir. Kişi fiziksel olarak sağlıklı ve beklentilerinde uç olmayan kişiler olmalıdır. Liposuction ciddi kalp veya akciğer sorunu olanlar, şeker hastalığı, dolaşım sorunu olan kişilerde ya da uygulama yapılacak bölgede yakın zamanda ameliyat geçirmiş kişiler için riskli olabilmektedir.
yağ aldırma

Diyabet, akciğer, kalp hastalıkları gibi sistematik rahatsızlıkları bulunanlarda ameliyat öncesi mutlaka kontrollerinin yapılması ve uygunluğunun tespit edilmesi gerekmektedir.  Yağ Aldırma Estetiği Nasıl Uygulanır?
Yağ aldırma uygulamalarında farklı anestezi tipleri kullanılabilir. Şayet eğer az miktarda yağ alınacaksa ya da sınırlı sayıda bölgeye işlem uygulanacaksa, sadece o kısma anestezi uygulanabilir. Böyle bir lokal anestezide yalnızca o bölge uyuşturulmaktadır. Bölgesel anestezi daha büyük oranda müdahale gerektirecek durumlarda uygulanmaktadır. Epidural anestezi dediğimiz anestezi daha çok doğum işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla birlikte fazla miktarda yağ alınması gerekiyorsa bu genel anestezi altında uygulanabilir.

Yağ alınması
vücudun çeşitli bölgelerindeki yağ birikimlerinin alınıp vücudun belirli bölgelerinin yeniden şekillendirilmesi işlemidir. 4-5 mm`lik boyunda cilt kesisi ile girilir. Kanül adını verdiğimiz ince borular vasıtasıyla derinin altında bulunan yağ birikimleri vakum yardımıyla çekilip dışarı alınmaktadır.
Yağın emilmesiyle birlikte bir sıvı kaybı durumu meydana geleceğinden şok tablosunun ortaya çıkmaması için yağ aldırma sırasında kaybolan sıvının yerine konması gerekmektedir. Bu nedenle ameliyat sırasında hastaların sıvı alımına dikkat edilmelidir.
yağ alımı

Liposuction esnasından kesilere bağlı oluşan izler çok küçüktür ve vücuda bakıldığında dikkat çekmemektedir. Ameliyat sonrasında bazı durumlarda oluşabilecek dalgalı, pürtüklü, asimetrik yapılar özel vakumlu masaj cihazı vasıtasıyla giderilmektedir. Yağlardan Arınmış Yeni Bir GörünümLiposuction ameliyatından sonra ağrı, yanma, kanama, halsizlik, şişlik gibi durumlar ortaya çıkabilir, bu normaldir. Yaşanacak bu gibi durumlarda ağrı kesici ve tabletler faydalı olacaktır. Bu şikayetler rahatsızlıklar gün ve gün azalarak kaybolacaktır.Liposuction yağ aldırma profesyonellik isteyen bir işlemdir ve uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Özel Meltem Hastanesi Plastik Cerrahi uzman doktorları, Liposuction uygulamasını başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve kişinin yeni ve sağlıklı görünümüne kavuşmasına olanak sağlamaktadırlar.
Güncelleme Tarihi:24/04/2019
Yayınlama Tarihi:29/11/2013
Okunma Sayısı:12324
Soru sor