Tüm Detaylarıyla Labioplasti Ameliyatı

Tüm Detaylarıyla Labioplasti Ameliyatı
Labium minörler yani genital bölgedeki iç dudaklar, büyük dudakların arasında yukarı ya da aşağı uzanan ince deri kıvrımlarıdır. Her iki yanda ilerleyip yukarıda orta çizgide buluşarak klitorisin üzerinde birleşirler. Aşağı doğru indikçe giderek küçülür ve belirsizleşir. Renk, biçim ve büyüklükleri kişiden şahsa farklı olmakla birlikte ırka ve yaşa bağlı değişiklikler gösterebilir.
 
Genital estetik operasyonları arasında en çok labioplasti ameliyatı dediğimiz iç dudak estetiği ameliyatları yer almakta, iç dudakların kısaltılarak küçültülmesi hem fonksiyonel hem de estetik açıdan son derece fayda sağlamaktadır. İç dudakların normalden uzun olması, sarkması, kırışıklıkların olması ve esmerleşmelerinin olması kadınlarda öz güven kaybına ve partnerine karşı kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda tayt, pantolon giyme gibi durumlarda sorunlara neden olabilir. Sosyal ortamlarda plajda, arkadaşlık ortamlarında yine bir takım problemlere yol açabilir. 
 
Labioplasti Ameliyatı
 
Genital  bölge bir bütün olarak değerlendirilmeli, göze güzel gelmeyecek doku kıvrımları ve kırışıklıklar da düzeltilmelidir. Bu nedenle herhangi bir komplikasyon ve hoşnutsuzlukla karşılaşmamak için genital estetik konusu ile ilgili yeteri kadar deneyimi olmayan doktorlar ve bilhassa genital bölge konusu ile ilgili profesyonelliği olmayan plastik cerrahlar tarafından genital estetik operasyonlar yapılmamalıdır. İç dudak estetiği yapılırken bunun yanı sıra klitoriste cilt katlan tısı varsa bununda kesinlikle düzeltilmesini tavsiye ediyoruz. Cilt katlantılarının düzeltilmesi, kırışıklıkların açılması hüdo plasti veya klitoral hüdo plasti olarak bilinmektedir. Aynı seans da yapılabilir. Bu biçimde operasyon süresi biraz daha uzar. Klitoris revizyonsi ve iç dudağın beraber yapılması kişiler de gerçekten oldukça memnuniyet verici olumlu sonuçlar yaratmaktadır.  
 
Labioplasti ameliyatı değişik yöntemlerle yapılabilmektedir. En sık olarak uygulanan yöntemler kolay olarak estetik cerrahi yöntemle fazla deri parçasının çıkartılması, Gary alter tekniği ( wedge kama biçiminde çıkarma ), Brasilia'n yöntem, Z- Plasti (z biçiminde parça çıkartılarak tamir) sayıla bilinir. Genellikle hangi yöntemi uygulayacağımızı muayene sonrası karar vermekteyiz ve hastaya İdeal olan yöntemle ameliyatı yapmaktayız
 
Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar vermemektedir ve bakire bayanlara da uygulanabilmektedir. Aynı seansta şayet hastada vajinal genişleme, vajinada bollaşma mevcutsa ya da vajenden ilişkide ses gelmesi, bazen vajinadan gaz çıkışı gibi sorunlar mevcutsa hatalara vajinoplasti dediğimiz vajinayı daraltma ameliyatı da işlem yapmaktayız.
 
Labioplasti ameliyatı fiyatları
 
Labioplasti ameliyatı yapan hastaneler arasında bulunarak sizlere hizmet vermekteyiz. Labioplasti ameliyatı fiyatları kullanılan tekniğe ve sizin ihtiyaç duyduğunuz şekle göre değişkenlik göstermektedir. Bu uygulamaların fiyatları için gerçekleşmiş olan minimum ve maksimum fiyatlar göz önüne alınarak bir fiyat aralığı verilebilir. Labioplasti estetiği fiyat aralıklarımızı öğrenmek için detaylı tüm bilgiyi 0212 644 22 00 çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi:19/06/2019
Yayınlama Tarihi:13/11/2014
Okunma Sayısı:13435
Soru sor