Sağlıklı bir şekilde kilo verin

Sağlıklı bir şekilde kilo verin

Obezite, kişiyi yalnızca gündelik yaşamda zorlamıyor, aynı zamanda sebep olduğu hastalıklar neticesiyle hayatını tehdit ediyor. Günümüzün en sık rastlanan rahatsızlıklarından biri olan obezite ile başa çıkmak için ise uzman desteği almak önemlidir. Sağlıklı bir yaşam ancak doğru bir beslenme ile olmaktadır. Beslenme vi diyet ünitesi bu bağlamda oldukça önemlidir. Kişiye en uygun diyet verilerek obeziteyle baş etmek mümkündür.Vücutta aşırı miktarda yağ birikmesi şişmanlığı getirmektedir. Bu durum ciddi ve acil tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Aşırı miktarda beslenme, psikolojik sorunlar, alkol, doğum gibi faktörlerle kendisini gösteren şişmanlık tek başsına kendisini gösterebileceği gibi çeşitli komplikasyonlar ile yaşam kalitesini ve süresini düşüren sıkıntılı bir durumdur.

Şişmanlık Ölüme Kadar Varan Sonuçlar Doğuruyor

Kalp ve damar hastalıkları gibi ciddi rahatsızlıklar kendisini şişmanlığa bağlı olarak gösterebilmektedir. Şeker hastalığı, hipertansiyon, solunum rahatsızlıkları, bazı tehlikeli kanser türleri, adet düzensizlikleri, kısırlık gibi ciddi problemler ortaya çıkarabilmektedir. Dünyada milyonlarca insan bu rahatsızlık nedeniyle ölümle karşı karşıya gelebiliyor. Bu sebeple acil olarak önlem alınmalıdır.

Uzmanından Yardım Alın

Şişmanlığın önüne geçmek aslında çok kolaydır. Önemli olan kilo vermek için seçilecek yöntemdir. Amaç yalnızca kilo vermek odaklı değildir. Bunun yanında sağlığın da aynı şekilde korunması amaçlanmalıdır. Her gün televizyonlarda görülen diyet ve egzersiz programları kişinin bünyesiyle alakalı olduğundan işe yaramayabilir. Çünkü bir başkasında işe yarayan bir yöntem başka birinde işe yaramayabilir. Kişinin bünyesine göre özel diyet programları yapılmalıdır. Yaş, kilo, cinsiyet vb durumlar ele alınmalı uzman kontrolünde sağlıklı bir şekilde kilo verilmelidir. Uzman diyetisyen kişiyi doğru bir şekilde yönlendirerek diyet ve egzersiz programları ayarlayacaktır. Kişi bu programlara uyduğu takdirde en kısa sürede sonuçlarını almaya başlayacaktır. Özel Meltem Hastanesi Beslenme ve Diyet bölümü uzman Diyetisyeni kişiye özel diyet programlar hazırlayarak hastanın sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olmaktadır.

Güncelleme Tarihi:23/02/2019
Yayınlama Tarihi:25/01/2014
Okunma Sayısı:9023
Soru sor