Saç Ekiminde Bir Hastamızı Daha Taburcu Ettik

Saç Ekiminde Bir Hastamızı Daha Taburcu Ettik

Saç ekiminde minimal invaziv(çok aşırı az hasar oluşturan) yöntem FUE saç ekimidir ve eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı ve buna bağlı meslek gücü kaybına sebep olmamaktadır. Dolayısıyla hasta uygulama bittikten sonra sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Özel Meltem Hastanesine saç ekimi için başvuran Yakup Aslan başarılı geçen operasyon sonunda memnuniyetini ifade etti. Aslan Yaklaşık 6 saat süren saç ekimi,  lokal anestezi sayesinde acısız bir şekilde sonlandığını ve hiç ağrı hissetmediğini belirtti. Saç ekimini gerçekleştiren pratisyen doktorlara ve kendisiyle samimi bir şekilde ilgilenen hosteslere çok teşekkür ettiğini belirtti. Bizde Özel Meltem Hastanesi adına Yakup beye teşekkürlerimizi sunuyor, sağlık dolu günler diliyoruz.

Saç Ekimi nedir

Saç ekimi en temel anlamıyla başın arka kısmından iki kulak arası bölgeden, cilt altından dökülmeme genetiğine sahip saç diplerinin alınıp, ön tarafta saçlandırılmasını istediğimiz bölgelere ten altına transferini yapmaktır.

Saç Ekimi Kalıcı Bir Yöntemmidir

Saç ekimi kalıcı bir işlemdir. Saç ekimi sırasında nakledilen saç kökleri genetik şekilde testosteronun saç dökücü etkisine dirençli köklerdir. Ekilen saçlar yaşam boyu transfer edildikleri bölgede kalmaya devam etmekteler. Açıktır ki ekilen saçlarda bir müddet sonra dökülseydi saç ekimi yapmanın bir anlamı olmazdı.

Saç ekiminde ekilen saç kökleri mi, saç telleri midir

Saç ekimi esnasında nakledilen birimler (folliküler ünite) saç kökleridir. Saç kökü (folliküler unite) içinde tekli, ikili, üçlü veya daha fazla saç teli barındıran anatomik yapılardır. Anatomik bütünlüğü olan yapılar olduğundan saç diplerinin (folliküler üniteler) saç ekimi esnasında kullanılması sonucun organik, estetik ve verimli olmasını sağlar.

Güncelleme Tarihi:18/07/2019
Yayınlama Tarihi:04/12/2014
Okunma Sayısı:8701
Soru sor