Prp ile saç ekimine hem destek hem tedavi

Prp ile saç ekimine hem destek hem tedavi

PRP yöntemiyle saç tedavisi

Tıp alanındaki son gelişmelerden biri olan kök hücre tedavisi genel olarak hastalıklar için ümit olmanın yanında saç ekimi tedavisinde de kullanılmaktadır. PRP yöntemiyle saç tedavisi Meltem Hastanesi’nde uzman ekip kontrolünde yapılmaktadır. Bu yöntemle psikolojik sorunlara neden olan saç dökülmesi, kelleşme, matlık gibi sorunlar rahatlıkla giderilmektedir. Böylelikle daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşan bireyler çok daha özgüvenli hareket ederek yaşam kalitelerini arttırmaktadırlar. Bu yöntem sanıldığı gibi sadece erkeklere uygulanmamaktadır. PRP, saç dökülmesi, cansızlık ve matlık gibi şikâyetleri olan kadınlar için de ümit kaynağı olmaktadır.

PRP yöntemi saça nasıl uygulanır?

Kişiden alınan kan özel bir yöntemle trombosit açısından zenginleştirilerek saç dökülmesinin oluğu yere uygulanır. PRP uygulanacak olan bölge önce lokal anesteziyle uyuşturularak hastanın acı yaşaması engellenir. Cilt içine ve altına enjekte edilen bu özel serum saç dökülmesini durdurmasının yanı sıra mevcut saçların daha sağlıklı olmasına ve yeni saç oluşmasına yol açmaktadır.

PRP uygulaması ne kadar sürer ve yan etkileri var mıdır?

Üç dört haftalık aralıklarla üç dört seans yapılan PRP saç tedavisi, gerekli görüldüğü takdirde dört ayda bir devam uygulaması olarak da yapılır. Böylelikle daha kalıcı sonuç sağlanmış olur. Bunun dışında bütün insanlar için standart süre vermek doğru değildir. Her insanın saç yapısı farklı olduğundan bazı tetkikler sonrasında asıl uygulama süresi ve seans sayısı belirlenir. Meltem Hastanesi’nin uzman ekibi tedavi yaptıracak kişiyle birlikte planlama yaparak en doğru sonuca ulaşmayı amaçlamaktadır. Kişinin kendi kanından üretilen özel serum olduğundan herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama sonrasındaki ağrı ve şişlik birkaç gün içerisinde düzelmektedir. Hasta uygulamanın ardından normal hayatına hemen dönebilmektedir.

PRP yöntemiyle saç tedavisi fiyatı nedir?

Saç tedavilerinde fiyat uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Meltem Hastanesi saç ekimindeki uzman ekibiyle hastayı bilgilendirerek en doğru yöntem doğrultusunda en uygun fiyatı uygulamaktadır.

Güncelleme Tarihi:18/04/2019
Yayınlama Tarihi:04/08/2016
Okunma Sayısı:7674
Soru sor