Plastik Cerrahinin Her Alanında Hizmet Veriyoruz

Plastik Cerrahinin Her Alanında Hizmet Veriyoruz
Özel Meltem Hastanesi doktorlarından Estetik ve Plastik cerrah Op. Dr. Tuncer Özalp hastalarının genelinin vücudunun belli noktalarından estetik olarak rahatsızlık duyduklarını ve bu sıkıntılarının çözülerek estetik bir görünüm kazanmak istediklerini söyledi. 
 
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; doğumsal ya da sonradan edinilmiş anomalilerin, biçim ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve gövde imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi daldır.
 
Estetik Cerrahi (Kozmetik Cerrahi); Plastik cerrahi arasında bir yan daldır. Estetik (veya kozmetik) cerrahi vücut imajının daha güzel ve mükemmele ulaştırılmasını sağlamak için yapılan operasyon ve girişimlerle uğraşır. Burada tıbbi bir problemden çok estetik problemler bulunmaktadır.
 
Op. Dr. Tuncer Özalp günümüzde bu gibi estetik rahatsızlıkların kısa süre içerisinde giderildiğini ve çok kısa sürede sonuç alındığını söyledi. Erkeklerinde bayanlar gibi estetik sıkıntılarını çözdüklerini ve daha iyi görünümler kazanarak özgüvenlerinde bir artış gözlemlendiğini söyleyen Op. Dr. Tuncer Özalp erkeklerin son zamanlarda en sık jinekomasti ameliyatı olduklarını ve bu sayede yeni bir görünüm ve kişilik kazandıklarını belirtti.
 
Op. Dr. Tuncer Özalp  "Bayanların ise genelinin dış görünümlerini psikolojik olarak gördüğü sıkıntıları kısa süreli operasyonlar ile halletmekteyiz kişi bu sayede hem fiziki hem de psikolojik olarak rahatlıyor." Günümüzde artık herkes istediği gibi görünebilir. Bazı rahatsızlıkların altında kanser olma riskinde vardır. Örneğin erkeklerde jinekomasti olan kişilerin % 3 lük bir kısmında meme kanseri görülmektedir fakat erkekler bu durumu önemsemediğinden her şeyi olacağına bıraktığından teşhis edilmesi çok zordur. Bu yüzden dolayı geç kalınabilir.
 
Sosyal hayatımızı da etkiler
 
Sosyal yaşantımızda arkadaş ortamında bir yere gittiğimiz anda rahatsızlık duyduğumuz bölgeyi saklamaya çalışırız ve bu nedenden dolayı dışarı çıkma isteğimiz azalır. Özgüven eksikliği ile birlikte kişi içine kapanır ve psikolojik olarak bunalıma girebilir. Sıkıntılarımızdan kurtulmanın aslında bir yolu var. Bu konuda uzman bir doktor ile görüşüp ona fikirlerini sorabilir bu sayede yeni bir görünüm kazanabiliriz.
 
Ameliyat fiyatları
 
Özel Meltem Hastanesi istanbulda plastik cerrahi bölümü olan hastaneler den biri olarak sizlere hizmet vermektedir. Plastik cerrahi ekibimizden detaylı bilgi almak için 0212 644 22 00 numaralı telefondan veya sol taraftan hemen sorun kısmından bize ulaşabilirsiniz.
 
Konu ile ilgili arama cümleleri: istanbulda plastik cerrahi bölümü olan hastaneler istanbul, Özel Meltem Hastanesi, Plastik cerrahi, jinekomasti, estetik cerrahi olan hastaneler, estetik cerrahi olan hastaneler istanbul, istanbul estetik cerrahi olan hastaneler,
 
Güncelleme Tarihi:20/04/2019
Yayınlama Tarihi:21/11/2014
Okunma Sayısı:10419
Soru sor