Kaş Ekimi Hakkında Herşey

Kaş Ekimi Hakkında Herşey

Özellikle bayanların sık yaptırdığı işlemlerden biri olan kaş ekimi lokal anestezi altında fue yöntemi ile yapılmaktadır. Kaşların dökülmesi, yanma vb. yokluğu gibi durumlarda uygulanan estetik bir işlemdir. Kaşı oluşturacak yada sıklaştıracak kıl kökleri vücüdun uygun görülen yerlerinden mikromotorlar yardımı ile alınarak bölgeye ekilmektedir.a
 

Nasıl yapılır?

Öncelikle kaş ekimi için kıl kökleri nereden alınır sorusunun da cevabını net bir şekilde vermek gerekir. Estetik ünitemizde yapılan deneyimlerimizde en iyi sonucu ense bölgesinden alınan kıl kökleri vermektedir. Ancak kaş ekiminde kıl kökleri koltu altı, kol tüyleri gibi bölgelerden de alınabilmektedir. Eğer kaşın sadece belli bir kısmında dökülme vb. bir durum mevcutsa operasyon 30 dakika gibi kısa bir zamanda sonuçlandırabilir.

0.6-0.7 mm aletlerle alınan kıl kökleri cilt kesilmeden fue yöntemi ile belirlenen alana ekilir. Kıl kökleri bekletilmeden ekim hemen gerçekleştirilir. Açısı daha önceden belirlenen kıl kökleri uygun alana yerleştirilir. 400 ila 700 arası greft ekilerek tatmin eden sonuçlara ulaşılır. Burada önemli olan nokta kaş ekiminin doğal sonuçları doğurmasıdır. Kaş ekimi yaptırdığım anlaşılır mı sorusuna cevap olarak hastayı 1 ay sonra gören kişi kaş ekimi yaptığını herhangi bir şekilde fark edemeyecek doğal görünüme sahip olabilmektedir.

Kaş Ekimi

 

 

Kaş ekiminde şekil nasıl verilir?

Kaş ekiminde sonuç uygun koşulların sağlanmasının ardından uzmanlar ve hastanın ortak görüşü sonucu çizilerek belirlenir. İz bırakmayan boya yardımıyla kaşların kalınlığı, uzunluğu ve sıklığı belirlenir. Hasta kaşın nasıl şekil alacağı konusunda fikir sahibi olur. Geri kalan kısımda kaşın ekim yönü belirlenir ve uygulamaya geçilir.
 

Kaş ekimi fiyatları

Hastanemizde yapılan saç ekimi, kaş kirpik ekimi, sakal ve bıyık ekimi gibi işlemlerin fiyatları hakkında bilgi almak için hızlı iletişim hattımız 0543 606 06 78 (WhatsApp) ile bize 7/24 ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz sol tarafta bulunan hemen sorun formundan sorunuzu bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere gün içinde geri dönüş yaparak detaylı bilgi vereceklerdir.
 

Kaş ekimi sonrası kaşlar uzar mı?

Kaş ektirme ile ekilen kıl köklerinin doğal olması bu sonucu getirir. Bu sebeple hastalar normal uzaması aralıklarıyla kaşlarınıda kısaltmaları gerekmektedir. Bunu yardımcı kozmetik aletler ile evde kolaylıkla yapılabilmektedir. Bayanların yaptığı ev bakımlarından pek bir farkı yoktur. Ortalama 3 haftada 1 bir kaç dakikalık işlem bakım için yeterlidir.
 

Doğallık en önemli ölçüdür

Her ne kadar kaş yapısı yüzün anatomisine göre belirlensede genel anlamda kaşlar bırın çizgisi hizasından başlamalı ve göz çizgisi sonundan bir kaç mm dışarı taşacak şekilde devam etmelidir. 45 derece altında açıyla ekilen kaşların verdiği sonuçlar daha tatmin edicidir. Çünkü kaşlar vücudumuzda ki diğer kıllara göre cildimize daha yakın bir açıyla uzamaktadır.

 

Bölüm Doktorları: Uz. Dr. Avni Bakkal
Soru sor