Karın germe ameliyatı ile ideal görünüme kavuşun

Karın germe ameliyatı ile ideal görünüme kavuşun
İnsanlar karınlıklarındaki şişkinlikleri şekil bozukluklarını gidermek maksadıyla karın germe ameliyatı yaptırmaktadırlar. Bu ameliyat ile kişinin karnı hem kırışık ve bozukluklardan kurtulmakta hem de estetik bir görünüm kazanmaktadır. Karın germe ameliyatı günümüzde gelinen nokta ile erişkinlerde her yaşta rahatça yaptırılabilmektedir. İlerleyen zamanla yaşlanma, kilo alıp vermeler, birkaç doğum yapma gibi pek çok nedenle karnın alt ve orta bölgesinde meydana gelen yağ birikintileri, deri gevşekliği, çatlak ve izler meydana gelebilmektedir. Ameliyat ile bu aşırı yağlanmış ve gevşemiş deri tamamen alınmaktadır. Bunun yanında gevşemiş karın kasları özel tekniklerle yeniden dikilmektedir. Herkeste oluşabilecek bu göbekli ve bombeli kısım düzeltilebilmektedir.
karın germe

Karın Bölgesi Neden Deforme Olur?Karın bölgesinde meydana gelen aşırı yağ birikimi, sarkmalar, çatlaklar deformasyona neden olur. Karın bölgesinde meydana çıkan bu estetiksel bozulmalar pek çok nedenle ortaya çıkabilmektedir. Durağan yaşam tarzı, hormonal değişiklikler, yaşlılık, gebelik öncesi ve sonrası değişimler, sık sık kilo alıp verme, genetik yatkınlıklar başlıca rol oynayan unsurlardır. Bu faktörler karın derisinin gerilip gevşemesine, ciltte çatlaklık oluşumuna, yağlanmaya, kişinin günlük konforunun bozulmasına ve bu bölgenin büyümesine yol açmaktadır. Şişmanlık sonrasında oluşan karın kası ve deri yapısındaki deformasyonlar, kadınlarda erkeklere oranla daha fazla gevşeme ve sarkmaya neden olmaktadır.
Abdominoplasti yani karın germe ameliyatları karın bölgesinde meydana gelen estetiksel sorunlara etkili çözümler sunarak bölgedeki sorunu ortadan kaldıran cerrahi bir ameliyattır.
karın germe ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?
Karın germe operasyonuna uygun olan kişiler; aşırı obez olmayanlar, kilo verdikten sonra karın cildinde sarkma, gevşeme ve çatlak olanlar, spora rağmen karnındaki yağları eritemeyenler, doğum yapmamasına rağmen şişman bir karına sahip olanlar, karnında hamileliğe bağlı sarkma, gevşeme ve çatlak olanlar, ameliyat sonucunda gerçekçi beklentileri olanlar, vücudu estetik ölçülerde olmasına rağmen yalnızca karın bölgesinde yağlanmaları olanlar, operasyondan kısa bir süre sonra hamile kalmayı düşünmeyen kadınlar, bu ameliyat için herhangi sağlıksal bir engeli bulunmayanlar şeklinde sıralanabilir. Karın Germe Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Karın germe
operasyonunda alınacak bir takım önlemler ile riskler ortadan kaldırılmaktadır. En çok karşılaşılan risk karın içerisinde oluşan enfeksiyonlar, kirli sıvı ve kan birikmesi olaylarıdır. Bu durumlar drenler ve antibiyotiklerle ortadan kaldırılabilmektedir. Ameliyat sonrası ilk dönemlerde karnın gergin olmasına bağlı olarak dikişler çok nadiren açılır. Böyle bir durumda ek pansuman ve dikiş ile sorun halledilmektedir.

Özel Meltem Hastanesi
Plastik Cerrahi Bölümü uzman doktorları karın germe ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve görünümünden şikayetçi olanları ideal görüntülerine kavuşturmaktadırlar.
Güncelleme Tarihi:23/02/2019
Yayınlama Tarihi:26/11/2013
Okunma Sayısı:9948
Soru sor