Kadınlardan saç ekimine büyük ilgi

Kadınlardan saç ekimine büyük ilgi

Artık yalnızca erkekler değil, kadınlar da saç ekimine ülkemizde büyük ilgi göstermeye başladı. Saç ekimi dahilinde en hızlı büyüme gösteren Segmenti denilen ekim, kadınlara yapılan saç ekimidir. Stres, hava değişimi, sağlık sorunları nedeniyle kadınların son dönemde saçlarının çok dökülmeye başladığını belirten Özel Meltem Hastanesi Saç Dökülmesi ve Tedavileri Merkezi Genel Koordinatörü Gülseren Bayraktar konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Son dönemde saçlarında çok fazla dökülme görülen kadınların seyrekleşen saçlarına saç ekimi yaptırarak çözüm aradıklarını belirten Bayraktar, segmenti uygulamasının gün geçtikçe daha çok ilgi gördüğünü ve başarılı sonuçlar ile bu konuya sıcak yaklaşımın arttığını söyledi.

Bu yeni tekniklerin kadınlara da kolaylıkla uygulanabildiğini belirten Bayraktar: “Saç ekimi için geliştirilmiş olan cerrahi yöntemler günümüze kadar hep erkekler için uygulanmıştır. Ancak bu teknikler kadınları da kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Organik Saç Ekimi dediğimiz uygulama saçlarda gözle görülür derecede bir gürleşme sağladığından kadınların en çok ilgi gösterdiği ekim türü olmuştur.  Kadınlar bu sayede gür saçlara kavuşarak kendilerini hayata karşı tazeliyorlar.” dedi.

Saç Ekiminde Doğal Görünüm Önemlidir

Bilindiği gibi bazı saç ekimi merkezleri saç ekiminde doğal görüntüyü bozabiliyorlar. Kişi bu önyargı ile saç ekimine soğuk bakabiliyor. Saç ekiminde vaat edilen şey doğal görünüm olmalıdır. Kadınların özellikle bu konuda çok hassas olduğunu belirten Gülseren Bayraktar: “Erkeklerde de kadınlarda da kalıcı kellik sorununu çözme amaçlı yapılan saç ekimi kafa derisindeki güvenli bölgeden saç kökü alınarak saç olmayan bölgeye transfer edilerek yapılmaktadır. Medyadan takip edilebileceği gibi her saç ekiminin olumlu veya olumsuz yönleri vardır. Bu olumsuz yönleri ortadan kaldırmak için en güvenli yöntem olan Organik Saç Ekimi tercih edilmelidir. Erkeklerin düştüğü yanılgılardan birisi de az da olsa saç görünsün de nasıl olursa olsun demeleridir. Bozuk bir saç görüntüsü elde etmek yerine saç ekimi ile daha dolgun ve daha düzenli saça sahip olmak mümkündür. Erkeklerde kellik nispeten bazıları için karizmatiklik unsuru olsa da kadınlar için bu durum tam bir facia olabilmektedir. Topluma baktığımızda kadınlarda kellik veya ince telli saç pek olumlu karşılanmıyor. Bu nedenle hem sosyal hayatta hem de kişinin psikolojik yaşantısına olumsuz geri dönüşler gelebiliyor. Bu nedenle kadınların bu konuda daha hassas olduğunu görmek mümkündür. Saç ekimi kadınların bu nedenle ilgisini gün geçtikçe daha da fazla çekiyor.” dedi. Son teknoloji ile sağlıklı bir sürecin altını çizen Bayraktar bu ekim ile kadınların kendilerine olan özgüvenlerinin tazelendiğini belirtiyor

Organik Saç Ekiminin Avantajları

Organik saç ekimi yalnızca gür bir saç ve güzel bir görünümün yanında farklı avantajları ile de dikkat çekiyor. Bu konuda da bilgi veren Gülseren Bayraktar ”Organik saç ekimi uygulamasında kişinin bölgesel olarak yağlanma sıkıntısı çektiği yerlerden bir miktar yağ alımı yapılıyor. Bu yağ alımı saçtan yoksun bölgeye transfer ediliyor. Bu bölgede yaşanan kellik ve dökülme sorunu kök hücrenin yenilenmesi ile birlikte ortadan kalkıyor. Yani kök hücrenin tüm avantajlarından bu sıkıntı çekilen bölgede yararlanılıyor. Elbette hasta bölgesel yağlanmadan çok şikayetçiyse daha fazla yağ alımı bu operasyon dahilinde alınarak hastanın şikayetleri ortadan kaldırılıyor.” dedi. Bu uygulamanın gayet güvenilir olduğunu belirten Bayraktar gelen yoğun talepten gayet memnun olduklarını belirtti. Ortaya çıkan sonucun kendilerinin de gurur kaynağı olduğunu belirtirken bu operasyona girmekte tereddüt eden erkek veya kadınların istedikleri soruyu rahatça sorabileceğini ve bu ameliyata gönül rahatlığı ile girebileceklerinin altını çiziyor.

Güncelleme Tarihi:18/07/2019
Yayınlama Tarihi:22/01/2016
Okunma Sayısı:7473
Soru sor